Lythat. vetëm të shpëtoj prej tyre


 • Si mund ata të shfaqen?
 • Hiq - por si?
 • Raste të ndërlikuara


 • Pothuajse të gjithë të paktën një herë në jetën time një mënyrë ose në një tjetër
  prandaj përballur me të vërtetën dhe mitet rreth lythat. Shumë ende besojnë
  Lythat shputës që ju të merrni kur shkelën në një bretkocë; që
  Lythat zakonshme mund të shkaktojnë kancerin e lëkurës. Pamvarësisht nga
  Lythat - një edukim i ri dashamirës
  lëkurë dhe nuk para-stavlyayut një rrezik serioz, ata kërkojnë
  të shpëtoj prej. Pse bëhet kjo, dhe çfarë metoda për të zgjedhur shpjeguar mjeku dermatolog
  Svetlana O. Pylyavska.

  Si mund ata të shfaqen?

  Para së gjithash, ju duhet të kuptoni arsyen

  Shfaqja e (vulgare) lythat e zakonshme në trup. Dhe kjo është një
  llojet e HPV. Lythat virale mjete
  pavarësisht nga vendndodhja e tyre - në duart, gishtat, këmbët apo edhe fytyrën
  - Pamja e tyre është kontakti me një sipërfaqe të infektuar.
  Opsionet mund
  të vendosen - nga shtrëngim duarsh banale dhe peshqir të përdorur dikush tjetër
  handrails në transportin publik ose dush të përgjithshme në pishinë.

  Një pasojë tjetër po aq i rëndësishëm i infeksionit
  përhapja e lythat është tashmë atje në lëkurë
  lez mund të "ndihmojë" përhapin virusin në indet aty pranë. Kjo
  Procesi i quajtur autoinokulyatsii.


  Në praktikë, kjo shkakton
  Lythat e reja ku "vkorenytsya" infeksionit. Ky proces është lehtësuar
  Kushtet e stresit dhe ulur imunitetin, por kjo nuk është vetëm ata.
  Periudha e inkubacionit - nga infeksioni në shfaqjen e vulave karakteristike të lëkurës
  - Bën dy me pesë muaj, kështu identifikuar burimin
  Infeksioni është e pamundur.

  Disa faktorë mund të kontribuojnë për më tej
  duke rritur numrin dhe fushën e lythat. Kur vënë këmbët tuaja mbi ndikimin
  mund të japin veshur këpucë të ngushta dhe të ventiluar dobët. Këto arsye mund
  shkaktojnë lytha do të ndryshojë ngjyra e saj, ose do të rritet
  dhimbshme.

  Hiq - por si?

  Kjo është një autoynokulyatsyy konstant të rrezikut dhe ndryshimet
  si këto tumore është argumenti kryesor në favor të një
  sa më shpejt të jetë e mundur për të hequr lythat. Dhe lajm i mirë është,
  Mjekësia sot ka një arsenal të tërë të mjeteve efektive për të luftuar
  me ta, ju vetëm të zgjidhni një të tillë.

  Më konsideruar i zhdërvjellët cryodestruction,
  ose heqjen duke përdorur temperaturë të ulët. Në dyqanet e bukurisë për
  Qëllimi përdor azotit të lëngshëm, dhe procedura është mjaft e thjeshtë dhe, e rëndësishmja,
  pothuajse pa dhimbje. Kjo është për shkak të gabuar të saj thjeshtësi cryodestruction
  ka kohë që janë në dispozicion në shtëpi.

  Në vend të azotit të lëngshme është
  automjeteve të përdorura KrioFarma ®,
  e cila lejon për të arritur temperaturën në -57 ° C. Kjo është e mjaftueshme për
  hequr lythat udhëzime të detajuara të mesme
  mbajtës dhe për të siguruar saktësinë në zbatimin. Përveç kësaj, grup përfshin 12
  applicators e disponueshme, kështu që një shishe do të zgjasë për disa
  përdor.

  Raste të ndërlikuara

  Opsionet më të shtrenjta heqjen përfshijnë vizita
  Dermatolog. Kjo është e detyrueshme për shërbimin e tyre duhet të dështojë në qoftë se
  Ju vënë re lythat modifikim me kalimin e kohës. Në këtë rast, vetëm
  Mjeku mund të përcaktojë se cili trajtim është më e mirë për të caktojë.

  Nëse lez është e qëndrueshme dhe nuk shkakton sëmundje
  ndjenjat, por ajo përmban një madhësi të madhe, ajo është e mirë për të përballuar me të
  prerje kirurgjikale - procedurë mjaft e dhimbshme por efektive. Në
  Lythat lokacioni në fytyrë rekomanduar electrocautery dhe lazer
  heqjen. Për shkak se ata kërkojnë pajisje komplekse dhe trajnim të veçantë
  cosmetologist, këto metoda mund të jetë i shtrenjtë.

  Të gjitha këto metoda, me përjashtim të kirurgjisë
  Ndërhyrjet shpesh nuk lë njolla në lëkurë, kështu që ju nuk mund
  merak për smoothness e saj pas heqjes lythat. Në fund të fundit, nuk është e

  vetëm terapeutik por edhe procedura estetike!

  Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutem të lënë ata në komente. Tonë
  Pylyavska ekspert Svetlana O. lumtur për t'iu përgjigjur atyre brenda
  konsultim online!

  Le lëkura juaj do të jetë e qetë dhe e bukur!