Luftimi me një mustaqe mjetet juridike në shtëpi


 • Meshkujt duan gratë leshatore
 • Recipes shtëpi

 • Meshkujt duan gratë leshatore


  Flokët e fytyrës - ose mustaqeve qime në mjekër (ky fenomen është quajtur hirsutism) - shpesh shkakton reagim të pamjaftueshëm në shumicën e grave thjesht nuk përpiqet për të hequr ato me një sëpatë në fytyrën e tij. Qëndrimi i njerëzve ndaj qimet e fytyrës tek gratë është e vështirë për të gjykuar. Si statistikave "jozyrtare", seksi i bukur me qime të fytyrës janë të rrallë vetëm.

  Në historinë e përshkruan shumë raste ku gratë me qimet e fytyrës ishin në qendër të vëmendjes dhe të mbetura pa burra.

  Për shembull, Lady Olga veshur mjekër të trashë dhe të gjatë që erdhi poshtë për të gjinjve të saj. Olga ka lindur në 1871 në Wilmington, South Carolina. Në moshën dy vjet ajo është dërguar me dhunë larg mjekër të gjatë. Nëna e saj, frikë nga bijën e tij, një vajzë e shitur në cirk. Megjithatë, Olga babai e gjeti dhe u kthye në shtëpi. Në 1892, vullnetarisht Lady Olga u kthye në cirk, ku ajo ka punuar deri në vdekjen e saj në 1940.

  Clementine Deleyt u bë gruaja më e famshme me mjekër në Francë. Pas vdekjes së saj, titujt e gazetave ishin plot me Clementine me mjekër. Lindur mars 1865, në një qytet të vogël në brigjet e verë, në moshë 20 Clementine janë të privuar rregullisht e mjekër të tij dhe cheeks e bimësi të dendur.


  Megjithatë, kjo nuk e pengoi atë martesës me një bukëpjekës lokal. Pasi një nga vizitorët kafene në pronësi të Clementine ishte Deleyt, entuziazëm më tregoi për një grua me mjekër, i cili pati vegim në treg. Shërbyer nga Clementine nuk rezistojnë posperechalasya të jetë në gjendje për të lënë mjekrën e tij. Visitor humbur bast Clementine marrë paratë dhe kafenetë riemëruar "cafe grua me mjekër". Vetëm pas vdekjes së burrit të saj në 1928, Clementine Deleyt vendosur të bashkohet me cirk udhëtojnë. Së bashku me vajzën e miratuar famshëm të tij me mjekër Franca udhëtuar në botë.

  Annie Jones, i cili ka lindur në Virxhinia në 1865, në moshën 4 vjet ka qenë anëtar i cirk famshëm Barnum.

  Pas muajsh të punës së madhe dhe vajzë e humbur u shfaq në Nju Jork, ku ajo flaunted z Uyiks, duke pretenduar të jetë babai i saj. Nëpërmjet mjekrën e tij të gjatë Anna udhëtuar, u prezantua me shumë mbretër dhe mbretër, shkoi dy herë i martuar. Në 1902, në moshën 37 deri Anna Jones vdiq, duke e lënë mend për imazhin e tij të paharrueshme.

  Të gjitha gratë e trupit e të cilëve është e mbuluar krejtësisht flokët e trashë, kurrë nuk e la pa burra dhe para. Sigurisht, disa njerëz kanë shfrytëzuar gratë e tyre në cirk, por ka pasur raste ku çifti i lumtur tërhoqën në pronat rurale, larg nga bisedë njerëzore.
  Recipes shtëpi

  Sot unë do të bien dakord që të ketë cik e sipërme apo mjekër u vendosën përgjithmonë "shoots" janë të pakta. Në parim, ka dy mënyra për heqjen e flokëve. Ose të kërkojë një sallon bukurie dhe ka hequr të bimësisë padëshiruar me më shumë ose më pak të vazhdueshme kthimit duke përdorur heqjen e flokëve lazer, elektrolizë ose Bioepilation apo luftoni "shtëpi" do të thotë.

  Mjet më popullore e përdorur në shtëpi, është një brisk. Sa për krahët dhe këmbët, pastaj ajo copes me rritjen e tepërt të flokëve dhe. Por në vështrimin e rruajtje nuk është aq e qetë.

  Për shkak të acarim të vazhdueshëm dhe inflamacion të follicles flokët bëhet e dukshme rreth faktit se në mjekër dhe buza e sipërme rregullisht përshkuar rroje.

  Më shumë i suksesshëm, dhe natyrisht, mënyra më e shtrenjtë për të hequr personin e bimësisë është dylli heqjen e flokëve. Ajo mund të përdoret në Salons dhe në shtëpi. Dylli ngroh paraprakisht natyrore, e cila është zakonisht shtohet lëkurë zbutjen substanca të aplikuar në lëkurë, dhe pas ftohjes larguar së bashku me flokë. Si për të këmbëve, procedura mund të durojë dhimbje, duke paguar haraç për faktin se bukuria kërkon sakrificë. Manipulimi në fytyrë janë të shoqëruara zakonisht me një sens të theksuar për shkak se jo të gjithë është i gatshëm të vuajnë.  E njëjta gjë vlen për "heqjen e flokëve Persik", kur përdoret në vend të dylli trashë shurup sheqeri me një sasi të vogël me lëng limoni. Rastësisht, mënyra më e lirë për të hequr qafe e flokëve padëshiruar. Shpenzimet Shkarkimi në çmimin e sheqerit, por kam nevojë për pak.

  Krem - depilatory është mjeti më pa dhimbje për të hequr qimet e fytyrës. Vetëm "por" që nuk i lejon ende e konsiderojnë ata të përshtatshëm për të gjithë, është acarim të shpeshta që japin grave të fshehtat.

  Natyrisht, shqetësim farmaceutike nuk mund qetësisht shikojmë në miliona dollarë të shpenzuara nga gratë në heqjen e flokëve.

  Si rezultat, një zgjidhje e re për problemin e flokëve padëshiruar fytyrës - krem ​​me eflornitinom hydrochloride. Ajo nuk ka hequr flokët si krem ​​- depilatory dhe pengon rritjen e tyre. Flokëve ndalon rritje shkak te bllokimit te enzimës në sintezën e proteinave nevojshme për rritjen. Studimet kanë treguar se efekti i krem ​​mund të vlerësohen në 4-8 javë pas aplikimit. Dhe heqja e flokëve duhet të vazhdojë si zakonisht. Pas njëjtë me krem ​​fillon të veprojë, nevoja për të hequr bimësinë do të zhduken.

  Ajo është ende në këtë krem ​​nuk duket, dhe në qoftë se Ministria e Shëndetësisë do të lejojë të drogës, më shumë të ngjarë se ashtu si Viagra mund të blihet pa recetë.
  Informacion nga neni Dimitri Krasnozhon "Për rruajtje e grave."

  Diskutoni në komunitet