Balanoposthitis në vegjël


 • Balanoposthitis: Shkaqet
 • Balanoposthitis: simptomat
 • Balanoposthitis: trajtim


 • Balanoposthitis: shkakton balanoposthitis zhvillim në djemtë më shpesh të lidhura me banal
  microflora - Staphylococcus, Streptokoku, E. coli, Proteus,
  që jetojnë në lëkurë, në zorrë dhe me lehtësi të marrë një preputsyalnyy qese
  në shkelje të rregullave të fëmijës intime higjienës. Pelena pak ndryshim,
  përdorimi i pavend, madhësia produkt mospërputhje fëmija i vjetër
  dhe parametrat e saj, tualetin me cilësi të ulët, një podmyvaniya i rrallë
  Përpjekjet e dhunshme ekspozimi i penisit glans - të gjitha të cilat mund të jenë të
  shkaktojë pezmatim i lëkurës dhe pastaj balanoposthitis një fëmijë.

  Nëse balanoposthitis zhvilluar, arsye ajo duhet të kërkohet në faktin se pastrimi dhe higjiena
  do të thotë shijuar nënën në kujdesin e fëmijës dhe sendet e tij personale. Kontakt
  pezmatim i lëkurës, një reaksion alergjik ndaj një përbërës pastrues, krem
  ose pluhur - jo aq e rrallë.

  Shkaku më i zakonshëm i balanoposthitis tek fëmijët - Struktura e pakryer e organe gjenitale të jashtme, ose më mirë, një phimosis fiziologjik ose ngushtim i prepucit. Ekspozimi Dështimi i penisit glans
  djem të moshës 5-7 vjet - një situatë mjaft normale. Në mungesë të
  inflamacion dhe LUTS nuk ka trajtim është e nevojshme.


  Ku
  Arsimi ngjitet epiteliale midis gjethes brendshme dhe e jashtme
  lafshë, fëmijët smegma, që zhyrovydnoyu naftës, të përziera
  qelizat e vdekura nga epidermë, ndenjur, të populluara nga patogjene
  mikrobet dhe çon në inflamacion të penisit glans dhe prepucit.

  Balanoposthitis zhvilluara shpesh lejuar për të spontanisht
  - Bakteret hedh lëng smehmu shkatërrojë adhesions dhe sekret ndenjur larë
  jashtë urinë steril. Megjithatë, forca e trupit mund të mos jetë e mjaftueshme, dhe pastaj
  nuk është një proces inflamator akut që kërkon ndërhyrje mjekësore. I mprehtë
  balanoposthitis , në qoftë se nuk trajtohet, mund

  shkoni në balanoposthitis kronike dhe phimosis, e cila është një tregues për
  Operacionet rrethprerja.

  Balanoposthitis: simptomat

  Balanoposthitis akute atje
  papritmas fillon me skuqje dhe ënjtje e penisit glans dhe ekstreme
  mish. Fëmija bëhet i shqetësuar, kapriçioz, jo duke fjetur, duke qarë gjatë
  urinoj dhe kur ju prek penisin. Inflamacion akut është i shoqëruar
  ethe të 38-390S. Nën lëkurë, duke mbuluar
  glans penis bëhet akumulimin theksuar të smegma infektuar, e cila
  në qoftë se nuk trajtohet, bëhet pleh organik. Ka purulent balanoposthitis,
  shoqëruar nga një thellë penis inflamacion indeve dhe arsim

  ulcerat sipërfaqësore (balanoposthitis ulcerative).

  Mungesa e trajtimit adekuat të kokës akut inflamacion
  penis dhe lafshë e penisit të çon në balanoposthitis kronike,
  Simptomat cilat janë kruarje,
  ndjesi djegie në penisit, më keq kur urinimi dhe shkaku
  shqetësim për fëmijën. Përmbajnë disa ënjtje e prepucit, bardha
  depozitat në preputsium.
  Sëmundja ndodh muaj, herë pas here zahostryuyuchys
  dhe në mënyrë të pashmangshme çon në formimin e phimosis.

  Balanoposthitis: trajtim

  Pra ju dyshoni një fëmijë balanoposthitis si për të trajtuar? Në
  Para së gjithash është e nevojshme për të parë një mjek në këtë rast, një urolog ose kirurg

  Klinika e fëmijëve. Nëse shteti nuk e lejon fëmijën të marrë për të
  institucionet mjekësore në vete, ju keni për të thirrur një mjek. Trajtim më të zakonshme
  balanoposthitis nuk kërkon shtrimin në spital.

  Trajtim Konservatore Balanoposthitis në shtëpi
  është, para së gjithash, në përputhshmëri të plotë higjienës intime fëmijë.
  Boy minojnë nevojën të paktën 2 herë në ditë dhe pas çdo lëvizje zorrë
  zorrë. Pelena duhet të ndryshohet rregullisht, dhe çdo herë para saj
  veshin, moisturizer lëkurës Baby pastër dhe proces që largon
  acarim. Banjot e ajrit shumë të dobishme.

  Trajtimi kryesor terapeutik për balanoposthitis

  në shtëpi është një dush i infuzione dhe decoctions e kamomil, Calendula,
  zgjidhje furatsillina. Ndonjëherë, e rekomanduar për balanopostyte krem ​​"Levomikol" , ka anti-inflamator dhe
  aktivitet antimicrobial. Pomade administrohet në qese preputsyalnyy me një shiringë pa
  gjilpërë. Balanopostyte antibiotik i caktuar si mjet i fundit kur një fëmijë
  dobësuar nga sëmundje dhe është drejtimin rrezikun e infeksionit. Zakonisht
  inflamacion brenda 2-3 ditëve u ankorua përdorur banjot dhe ointments.

  Në prani të mbështjelljes në lafshë epiteliale,
  tregon ndarja e tyre duke përdorur hetim bellied, pastaj, nëse është e mundur

  Ekspozimi i penisit glans, vaske dhe melhem
  aplikimet.

  Balanoposthitis kronike kërkon më serioz
  Ndërhyrja - rrethprerja kirurgji (tsyrkumtsyzyya), mbajti
  Pas qetësimin poshtë përkeqësimin e privon fëmijën e phimosis dhe paraphimosis në
  e ardhmja.