Problemi bakteriale vaginosis që mund të plotësojnë njëri-Për shkak të tendencës së stres të vazhdueshëm në gratë mund të zhvillojnë një varg të sëmundjeve, toksike dhe të jetës në thelb tashmë i vështirë i krijesave "dobëta". Gjirit, sëmundje tiroide, cikli menstrual - është vetëm fillimi i listës së patologjive që mund të ndodhin në e tanishme të seksit të drejtë.

Me rëndësi të veçantë është e sëmundjeve infektive dhe inflamatore dhe vaginë dysbiotic, të cilat janë simptomat e shkarkimit të parregullt, i quajtur zakonisht belyamy.

Ajo ka kohë që njihet se sëmundje të tilla si gonorrea dhe trichomoniasis të shkaktuara nga patogjenë të veçanta: gonorre - gonokoku, Trichomonas vaginalis - Trichomonas.

Të dy infeksione të transmetohen përmes kontaktit seksual dhe nuk është subjekt i vëmendjes sonë sot. Ne duam të flasim për sëmundjen, fitues i cili mund të bëhet edhe vajzat e reja nuk kanë pasur marrëdhënie seksuale.

Ndër të gjitha çrregullimeve urogjenitale janë sëmundje që rrallë i përkasin transmetimin seksual të klasës, sepse ata nuk janë të lidhur me penetrimin e vaginës së një patogjen të caktuar. Një shembull klasik i kësaj sëmundjeje - vaginosis bakteriale (gardnerellez).

Deri më sot, shkencëtarët kanë asnjë shpjegim të saktë për origjinën dhe zhvillimin e Gardnerella.


Si rezultat i mungesës së informacionit është një kërkim i vazhdueshëm për trajtimin e përshtatshëm, dhe rezultati zakonisht bëhet rikthim dhe normë përsëritje terapi. Përpjekjet për të rimarrë të duhen vite për të cilin konsumon një sasi të madhe të parave, kohë dhe përpjekje, dhe në pacientët akumuluar pakënaqësi të shfaqen konflikte të vështira midis familjes, phobias dhe sëmundje të rënda mendore.

Ankesa kryesore e grave vuajnë nga vaginosis bakteriale - shkarkimit të rëndë të rrallë bardha vaginale me një erë të pakëndshme. Apel për pacientët gjinekologu fjalë kruarje, djegie dhe dhimbje gjatë marrëdhënieve seksuale.

Parehati pik bie në ditët e para pas menstruacioneve.

Pasojë e vaginosis bakteriale është shpesh cystitis, dhe pjesa vaginal i qafës së mitrës formuar erozive dhe abuzimit degjenerative epiteliale - shtetit, e konsiderojnë ilaç si parakanceroze.

Cili është shkaku i vaginosis bakteriale? Kjo duket të banalitet është e thjeshtë: për disa arsye flora normale vaginale vdes dhe obrazuyuschuyusya ngrohtë ekologjik është e mbushur patogjene oportune.
Termi "microflora patogjene", do të thotë se bakteret potencialisht të rrezikshme normalisht marrë së bashku edhe me bakteret e "mirë" pa shkaktuar ndonjë dëm të njeriut.

Ata jetojnë në lëkurë, zorrë dhe goja, dhe probleme fillon vetëm kur patogjene oportune hyjnë në vaginë.

Shkaqet e vdekjes së microflora normale mund të bëhet antibiotikët të pakontrolluara të vetë dhe seks pa dallim. Mënyra seksual i transmetimit të konsiderohet i rrallë, edhe pse urologists dhe zbuluar rastet e prostatitis kronike në meshkuj anaerobe, si rezultat i kontaktit seksual me vaginosis bakteriale amtare. Në përgjithësi, burrat me Gardnerella, ankohen oozing acarim të lëkurës, pllakë bardha dhe praninë e erozionit sipërfaqësor në krye të penisit.

Për fat të keq, incidenca e vaginosis bakteriale në femra është në rritje çdo vit. Sipas statistikave, një në tre gra vuajnë nga kjo sëmundje. E rëndësishmja, sëmundje evoluar, si prishjen e dhëmbëve, dikur zgjeruar më tej dhe është e rrallë vetëm.

Masat terapeutike të shpëtoj vaginosis bakteriale duhet të përfshijë jo vetëm agjentët antibacterial dhe simptomatike, por edhe agjentët e transplantimit mikrobike, rivendosjen metabolizmin gjatë gjithë microekosystem vaginë.

Në mesin e gamë të madhe të ofruar nga industria farmaceutike, jo të gjitha drogat mund të shërohen në mënyrë efektive atsydofylnuyu microflora vaginale.

Aktualisht, një nga mjetet më efektive është kapsula vaginale "EKOFEMIN." Produkti është klasifikuar symbiotykiv, përveç si spore përmbajnë Lactobacillus acidophilus medium kulturës për të ushqyerit e tyre dhe riprodhim - lactose. Lactose nuk përmban preservatives, antibiotikët dhe hormonet dhe është substrati më i mirë e përdorur bakteret e acidit laktik për energji dhe plastike objektivave.

Mosmarrëveshjet Lactobacillus acidophilus brenda kapsula xhelatinë vaginal madhësi 20 mm, e cila plotësisht shkrin shpejt dhe plotësisht në vaginë, jo grua dërgimin parehati të vogël.

Të prodhuesi garanton rishikim 108-109 bakteret e acidit laktik, i cili korrespondon me numrin e tyre normale të vaginës absolutisht të shëndetshme në femra. Është e rëndësishme që këto baktere përkasin tensionet aftë për të prodhuar peroksid hidrogjeni Lactobacillus acidophilus vaginal.

Veprimi kryesor ka për qëllim rivendosjen dhe ruajtjen e florës bakteriale natyrore e vaginës.

Indikacionet për përdorim janë:

 • vaginosis bakteriale;
 • përgatitje për lindjen e fëmijës;
 • përgatitje për ndërhyrjet terapeutike dhe diagnostikuese;
 • Restaurimi i microflora vaginale pas terapisë sistemik dhe lokal me antibiotikë ose antiseptics polivalent.

 • Dozimi është e thjeshtë: vetëm vënë kapsulë thellë në vaginë. Të zgjedh procedurat në paketën mund të përfshijnë applicators e veçanta e disponueshme.

  Trajtim profilaktik - vetëm një kapsulë në ditë për 6 ditë.

  Nëse mjekim është bërë obligim për qëllime mjeksore, ajo është zakonisht ofrohen dy kapsula në ditë për 6-12 ditë në varësi nga shkalla e sëmundjes.

  Është e rëndësishme të mbani mend se në microflora zorrëve të grave me vaginosis bakteriale shpesh jo në rregull. Për këtë arsye, korrigjimi i microflora vaginale këshillueshme për të kombinuar me marrjen e të ndërlikuar "Ekofemin Bilanci", i cili siguron normalizimin e microflora e zorrë të mëdha.

  Kursi i trajtimit të shkonin nga 2 javë deri në 1 muaj.

  Mos harroni se varet në shëndetin tuaj dhe shpirtrat e mirë!