Arthritis rheumatoid, trajtimi


 • Çfarë është artriti reumatoid?
 • Simptomet e Rheumatoid Arthritis
 • Trajtimi i artritit reumatoid
 • Rreziqet e artritit reumatoid

 • Çfarë është artriti reumatoid?

  Dikur
  në mëngjes ju mund të gjeni se ju nuk gishtat më të gjatë binden.
  Lëvizjet e vogla nuk janë aq shpejt, por pas një të shkurtër
  zhvillimi i të gjithë kalon dhe dita nuk është shkak i zakonshëm
  vështirësi. Megjithatë, me kalimin e kohës gishtat e parë
  rivendosur funksionin e tij në gjysmë ore pas zgjimit, nuk
  dëgjuar tashmë një, dy, tre. Duke përparuar këtë shtet për një kohë të gjatë. Nga
  Më pas, nyjet e gishtave dhe të këmbëve fillojnë të lënduar. Dhe çdo ditë

  ndryshuar formën e tyre - rritje kryqëzim, gishtat janë
  "Ngatërruar". Kjo tregon një sëmundje të rrezikshme të nyjeve -
  artrit rheumatoid.  Simptomet e Rheumatoid Arthritis

 • Dëmi simetrik përbashkët, majtas i sëmurë, atëherë e drejtë dhe duhet të jetë i sëmurë,
 • duart shpesh përflakur,
 • Duart e fryrë dhe i lënduar,
 • joints përflakur ndaluar tjetër, dhe pas tyre - gju dhe nyjeve bërryl,
 • mund të jetë një dhimbje në qafë,
 • ethe,
 • pagjumësi,
 • mungesa e oreksit.
 • Në dyshimin më të vogël e artritit reumatoid, kontaktoni ekspertët tanë.


  Trajtimi i artritit reumatoid

  Fizioterapi ndikojnë drejtpërdrejt në të përbashkët të dhimbshme.


  Trajtim lazer, për shembull, stimulon rrjedhjen e gjakut, shkëmbimin e oksigjenit dhe të ushqyerit e indeve të përbashkët. Kjo ndihmon në lehtësimin inflamacion dhe dhimbje.

  fizioterapi
  - Ushtrimet e përbashkëta në nyje autorit tonë të kthimit metodë
  lëvizshmëri. Çdo pacient është individualisht program
  ushtrojnë dhe shtrihen kombinuar me korrigjimin e sjellje.

  Kinesiology
  - Efekti i butë në shpinë dhe nyjeve të tjera, masazh thellë
  indeve, për të eliminuar shkakun e dhimbjes - spazma e muskujve, compression nervore.

  Homeopati -
  përzgjedhja natyrore, droga efektive të sigurta. Në trajtimin
  artrit, ne përdorim të ashtuquajturat chondroprotectors -

  rechovyny- "mbrojtësit" e kërc. Ata bllokojnë shpërndarjes
  sëmundje dhe rivendosjen joints prekur.

  Reflexology,
  duke përfshirë farmakupunktura - duke vënë drogë në mbyllje
  inflamator. Po agjentët terapeutike janë shumë më të shpejtë dhe
  efikas, pothuajse menjëherë është dhimbje, ënjtje e subvencioneve.


  Rreziqet e artritit reumatoid

  I parë
  simptomat e artritit reumatoid mund të jenë dobësi, lodhje,
  gjumë të varfër. Siç është shumë e vështirë për të dyshuar se arsyeja qëndron në saj
  inflamacion i nyjave. Kështu që shumë njerëz shpesh të sjellë një apel për
  Doktor duke marrë këto karakteristika për Sëmundjet thjeshta.

  Në mes
  sepse sëmundja përparon, dhe nyjeve të fillojnë të ndez. Një i tillë
  inflamacion është e shoqëruar zakonisht me dhimbje të forta. Një trajtim nisur
  Arthritis - është e gjatë dhe kompleks.
  Nëse koha për të njohur sëmundjen,
  një shans për pushim procesin në mënyrë të qëndrueshme progresive.

  Nëse
  Arthritis njëjtën kohë nuk ndalet, lëvizshmërinë atëherë reduktuar ndjeshëm
  joints. Një person nuk mund të kryejnë hapa të zakonshme dhe shpejt
  mund të jetë në një karrocë.

  Dëmtimi
  joints, faktor reumatoid do të merret shumë shpejt dhe të brendshme
  autoritetet. Komplikimet mund të bëhet sëmundje reumatike të zemrës,
  mushkëritë, mëlçinë, veshkat, enët e gjakut dhe zorrët që mund të zhvillohet në

  sëmundje të zemrës, pneumoni dhe sëmundje të tjera të rrezikshme. Është më mirë për të filluar
  trajtimin e artritit reumatoid në dyshimin e parë.