Masazh aromatike


 • Masazh aromatike
 • Rregullat masazh
 • Pas masazh

 • Masazh aromatike

  Masazh duke përdorur vajra masazh i ndryshëm, krem ​​masazh,
  balms, elixirs herbs, mjaltë ose të veçanta
  përgatitjet celuliti.

  Masazh rrit veprimin e këtyre agjentëve,
  bie përmes lëkurës në gjak dhe transportohen në
  Organet e sëmurë, duke siguruar efekt terapeutik. Kur e di chytelno
  Kokës e pacientit, për rrëshqitje më mirë duart, nganjëherë
  Talk përdoret.

  Masazh me vajra esenciale - një mënyrë e mirë
  të ndjehen të mirat e tyre. Para se të vendosni vaj esencial në lëkurën tuaj, atë
  duhet të jetë i holluar. Për ta bërë këtë, të marrë si bazë e një të pastër të mirë

  vaj vegjetal, të tilla si bajame e ëmbël.

  Nëse lëkurën tuaj
  të prirur për thatësi, shtoni përzierje të naftës për 10% ose avokado
  embrion gruri (lakër përdorim në qoftë se ju jeni alergjik ndaj
  gruri). Vlera e vajrave thelbësore në uzinën duhet të jetë 1: 2.
  Në qoftë se ne supozojmë se 20 pika është 1 ml, ju do të duhet 1 ose 2
  bie në 5 ml (një lugë çaji) e vaj perimesh.

  Të gjitha këto
  rekomandime për vajrat nga përdorimi banjës janë po aq të përshtatshme dhe
  për aromaterapiyiyi. Një fushë tjetër e zbatimit të vajrave - trajtim fytyrës
  dhe trup. Disa vajra esenciale bëjnë atë një efekt kurativ dhe


  duke çuar në normale. Në veçanti, vaj Lavender mund të rubbed në lëkurë
  rregullisht, ajo relakson mirë. Tones - vaj karamele mente, dhe
  stimulon qarkullim - vaj barbarozë.

  Vaj i parë - është
  vyzhymky shumë të koncentruar nga bimët që kanë specifik
  pronat. Për shembull, barbarozë - një astringent natyrore, kështu që
  pas fërkim të naftës barbarozë leckë është reduktimi i tyre dhe lëkura
  bëhet më elastike. Përveç kësaj, trupi si një e tërë mund të ndikohen
  era e naftës, duke ndryshuar natyrën e trurit.

  Para
  se si të përdorni vaj esencial, ta sjellë atë në temperaturë dhome:
  kjo do të ndihmojë për të shpëtuar aroma e tij delikate.

  Përfitimet
  Masazh me vaj: pip të mirë, ngrohje të mirë, e bukur
  Ndjenja mund të aplikohet për të lagur lëkurën (pas një dush, dush).
  Disavantazhet e naftës masazh, (zakonisht me përdorim të tepruar
  vaj) duart shkarje me të ngrohtë, ndjenjë film me vaj mbi
  trup pas një masazh.


  Rregullat masazh

 • Para se ju të marrë një dush masazh.
 • Në procedurën, mos e përdorni deodorant apo parfum: ajo bllokon veprimin të naftës.
 • Mos hani para masazh.
 • Mos pini pije alkoolike.

 • Pas masazh

 • pini një gotë (apo më shumë) e ujit të distiluar ose çaj bimor.
 • thith 15-20 minuta;
 • nuk lahet ose dush për 12 orë pas procedurës për

  vaj veshur mirë në lëkurë dhe filloi të detox
  trupi;
 • gjithë ditën për të pirë shumë ujë sepse veshkat janë të përfshirë në mënyrë aktive në largimin e toksinave nga trupi;
 • mos pini alkool për 12 orë pas masazh,
  për t'i dhënë trupit një shans për të siç duhet të pastër.
 • Unë kam
  Aroma rekomandoj duke bërë 1 herë në javë vazhdimisht, dhe ju do të jetë mbi të gjitha
  kohë për të mbajtur të aftë dhe në shpirtrat e mirë.