Aromatherapy për Fëmijë
Pa dyshim, çdo nënë ndihet kuptim të dyfishtë,
kur fëmija i saj është i sëmurë. Mjekët zakonisht rekomandojnë për Home Mjekimi
Masat shumë aktive dhe efektive që duhet të sigurojnë shpejtë
shërim, madje edhe në mungesë të mbikëqyrje të rreptë mjekësore si
fëmija. Megjithatë, antibiotikët dhe qetësuesve mund
shmanget nëse paguhet një vëmendje pak më shumë për të mjeteve alternative
Mjekësi, për shembull, Aromatherapy.

Erë - Tool Key Aromatherapy , kur përdoret për trajtimin esencë vajtore , të përfshira në bimë të ndryshme. Fëmijët nga lindja
shumë e ndjeshme ndaj aromave të ndryshme dhe prek shqisat e tyre

aftë për prodhimin e një numri të madh pulses që ndikojnë
gjendja e trupit në tërësi. Prandaj, mjetet kryesore Aromatherapy për Fëmijë ka
Masazh Aromatherapy. Vajra esenciale tretur në vaj me bazë,
Child depërtojnë lëkurës dhe të lëkurës duke stimuluar receptorët e, sigurimin mjekësor
veprim. Disa vajra esenciale zhduket dhe pak i durueshëm merr dhe
mbytje, gjë që rrit efikasitetin e procedurës.

Aromatherapy për
fëmijët në shtëpi
- Është shumë përgjegjës. Foshnjat thelbësore
vaj kundërindikuar në çdo formë. Masazh është bërë mirë duke përdorur
Baza e naftës, të tilla si bajame ose ulliri.


Duke u siguruar që fëmija juaj
të ngrohtë dhe të rehatshme, ju mund të filloni dhe të butë të stilolapsa ritmike stroking
këmbët dhe bust.
Edhe nëse fëmija është pak nervoz në dritën e parë
prek krahët e nënës së saj shpejt qetësuar i keq.

Kur fëmija është katër javë në vaj masazh
Nuk ju mund të shtoni ajrit, shkalla e 1 pikë vaj esencial - 1 c. lugë
bazë. Një zgjidhje e dobët e livando ose vaj kamomil padëmshme, të qetë
Fëmijë dhe të dobishme për gjendjen e lëkurës së tij. Gjatë Aromatherapy është e rëndësishme për të siguruar që të naftës
nuk e kam marrë për t'u përballur dhe sytë e foshnjës.

Fëmija, i cili nga lindja disa muaj për të Aromatherapy në shtëpi i lejuar

Vaj esencial i mandarinës, nerolit dhe u rrit. Masazh me vaj e mandarinës e treguar në
hyperexcitability, dispepsi, kapsllëk. Vaj Neroli është gjithashtu i dobishëm
puna e sistemit të tretjes, dhe një bark të lehta aromë të shpëtuar fëmijën nga
parehati të shkaktuara nga dhimbje barku zorrëve. Oil u rrit mbi të gjitha
tjetër, moisturizes, soothes, heq acarim të lëkurës delikate dhe për këtë arsye
përkryer për fëmijët.

Më të vjetër fëmijë, vajrat më të ndryshme se
mund të përdoret për të Aromatherapy
në shtëpi. Në fakt, kundërindikuar vetëm ata që kanë
Efekti i fortë ngacmues. Fëmijët e të vitit mund të rrisë përqendrimin

vaj esencial që është shtuar jo një por 2-3 pika të eter për kokë lugë gjelle
bazë të naftës. Fëmijët 6-7 vjeç tashmë të administrohet 3-4 pika e masazh eter
vaj, dhe pas 13 viteve për të sjellë volumin e dozës për të rritur.

Aromatherapy për
Fëmijë
në shtëpi jo
masazh i kufizuar. Duke përdorur llambat aromatike, aromatike
pads, aromainhalyatsiy - mjet efektiv për ftohjet trajtimin, hyperactivity, fëmijët nervozizmi. Ju thjesht mund të vënë fëmijën në
shtretër enë me ujë të nxehtë dhe shtoni aty disa pika vaj esencial
livando dhe mandarinë - fëmija do të fle në mënyrë paqësore dhe qetësisht. Në ftohjet akute

Ju mund të përdorni vaj eukalipt dhe u rrit.

Mos harroni!

 • Vajra esenciale nuk duhet të aplikohet në lëkurë në
  formë nerastvorennom.
 • Fëmijët kundërindikuar përdorimi i thelbësor
  Vajra brenda.
 • Vajra esenciale lehtë shpërthejë, kështu Fëmijët Aromatherapy me i madh
  Përdorimi kujdes llambë aromë. Gjithmonë i hedh ujë të nxehtë të parë, dhe
  pastaj shtoni thelbin e saj.
 • Mbani vajra esenciale jashtë të arrijnë të
  fëmijë.
 • Me perdorim simultan Aromatherapy , homeopatik dhe
  droga PHYTOTHERAPEUTIC duhet të konsultoheni me një Aromatherapist ekspertëve.
 • Nëse ju dëshironi të përdorni Aromatherapy dhe Vajrat esenciale

  shtëpi mos harroni se
  Ka sëmundje në të cilat kjo metodë e trajtimit është e padëshirueshme. Shkoj
  konsultoheni me një mjek dhe Aromatherapist.