Pyetja Angina kompleks i sëmundjeve të thjeshta


 • Gabim 1: Angina - është ose grykët akute ose faringjit
 • Gabim 2: Angina infektuar nuk është aq e thjeshtë
 • Error 3: Nëse start kohë gargarë - Vullneti angina
 • Gabim 4, mjeku nuk zbatohet detyrimisht
 • Gabim 5: Në pak e vështirë për të marr pectoris

 • Disa false, por më tepër ndihmon për të larguar të përhapur liderin mendim Departamenti i Patologjisë së sipërme të frymëmarrjes veshit MNII trakt, hundës dhe fytit, kandidat mjaltë. Shkenca Maxim N. Shubin.


  Gabim 1: Angina - është ose grykët akute ose faringjit

  Ky konfuzion është jo vetëm në mendjet e qytetarëve, por nganjëherë ndodh edhe në faqet e publikimeve të njohura mjekësore.

  Sipas ekspertëve. Angina - Self sëmundje akute infektive që është lokalizuar në tërë rrjet faringut rajon limfatike, që ndikon në shije, hundës dhe bajame gjuhësor. Agjentët e grykët është bakteret saprophytes. Kjo bakteret oportune që janë gjithmonë të pranishme në trupin e njeriut, por bëhen patogjene kur ajo është dobësuar. Për shembull, pas hipotermi apo tendosje fizike.

  Ndryshe faringjit angina dhe pezmatim i fytit është më shpesh shkaktohet nga viruset. Grykët akute (inflamacion i bajamet) mund të jetë një manifestim i pectoris, dhe infeksionet akute respiratore virale (ARI).


  Nga rruga, nuk është një ide e gabuar se angina është më shumë i zakonshëm në ata që vuajnë nga grykët kronike ose faringjit. Në fakt, ajo është po aq e sëmurë dhe njerëz me fyt të përkryer të shëndetshme.

  Pse është e rëndësishme të bëhet dallimi pectoris nga sëmundjet e mësipërme? Nëse fyt strep ju hyni në këmbë pa asnjë pasojë, ai mund të japë të tmerrshme komplikime të lënduar fyt. Nëse ju - SARS, i shoqëruar nga pezmatim i fytit akute ose grykët akute, dhe diagnostikuar "anginë" është antibiotikët pajustifikuara do të zvogëlojë shkatërrimin imunitar e microflora të dobishme të nasopharynx, shfaqjen e rezistent, dmth rezistente ndaj kësaj droge, tensionet e baktereve.

  Duhet të dinë simptomat e një dhimbje të fytit - kullojnë hundët dhe kollë ajo zakonisht mungon. Por gjithmonë - i theksuar dhimbje të fytit, ethe, dhimbje të trupit, dhimbje koke. Në qoftë se, për më tepër, fyt ishin bastisjet e pista të bardhë apo gri - ka pak dyshim.


  Gabim 2: Angina infektuar nuk është aq e thjeshtë

  Sipas ekspertëve. Rruga kryesore e transmetimit të lënduar fyt - ajrore, kështu infeksioni mund të përhapet edhe kur fliste në një distancë e afërt. Me një person të sëmurë nuk mund të përdorë të përbashkëta Enë kuzhine, peshqir, pillowcases, shami. Nuk është një tjetër mënyrë e infeksionit - ushqyese apo ushqim.

  Për shembull, rasti i famshëm ku punonjësit të dy të sëmurë dhe 150 të kompanisë për shkak se pacienti kishte një dhimbje të fytit ... kuzhinier. Kjo është arsyeja pse, si të gripit, dhimbje fyti i sëmurë gjatë nevojën akute për të kanë më pak kontakte.


  Error 3: Nëse start kohë gargarë - Vullneti angina

  Siç u tha në ad famshëm në qoftë se ju zabolilo fyt, ju mund të fluturoj këmbë të gjata, thith dhe pini qumësht të nxehtë, dhe mund të shpërndajë një pilulë të veçantë. Por në qoftë se një dhimbje të fytit e gjithë kjo nuk është e mjaftueshme.

  Sipas ekspertëve. Sot me anginë shpesh mbillet Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermik, rrallë shihet Streptococcus hemolitik dhe infeksionet fungale.

  Ky infeksion bakterial zakonisht kërkon antibiotikët - ata jo vetëm të ndihmojë të shmangur komplikacione por edhe parandalimin e gripit në muajt e ardhshëm përsëri ju ka zgjedhur si viktimë.


  Gabim 4, mjeku nuk zbatohet detyrimisht

  Sipas ekspertëve. Nëse ju keni një dhimbje të theksuar të fytit, e shoqëruar me temperaturë të lartë, ju duhet patjetër të shikoni një doktor. Mjafton të themi se kur simptomat e angina maskuar mirë sëmundje të tilla të tmerrshme si difterisë. Ajo duhet të zbulohet sa më herët që të jetë e mundur - sepse sot pothuajse asnjë nga pacientët difteria nuk vdesin nga astma, e cila menaxhon për të neutralizuar mjetet moderne.

  Rezultati vdekjeprurës shoqërohet pothuajse gjithmonë me dehje fortë, e cila menjëherë fillon të ndikojë në zemrën dhe veshkat. Për zbulimin e difterisë shumë shenja të tërthorta klinike, por njëqind për qind siguri jep vetëm një shtupë veçantë nga fyti - e bacil Leffler.

  Megjithatë, nga minuta e parë ju ndiheni dhimbje të fytit mund të jetë shumë fillojë të ashtuquajturin trajtim simptomatike.
  Lirë, Reliable dhe praktik.

  3. Aspirina + Nospanum + aktivizimit të karbonit

  6-8 pllakat e qymyr
  2 tableta Nospanum
  1 tabletë e aspirina

  Ju duhet të pini atë pas pirë gjithë natën. Morning "hangover" zakonisht nuk ndodh. Qymyr druri aktivizuar thith ndonjë mashtrim të pista, jo-spa - ndihmon mëlçinë dhe aspirina thins gjakut - presioni është reduktuar.

  4. Më shumë vitamina

  Mëngjes: 2 tableta e aspirina + 3 litra ujë mineral (shtrirje për darkë). Në drekë - fruta apo lëng. Ju nuk mund të më shumë ushqime të lartë kalori.

  5. B6

  Nga gjellë e mbetur dhe fryma ndihmon vitaminë B6 në kapsula. Dy ampula derdh në gjysmën e një gotë me ujë dhe pije në një gllënjkë.

  6. ajri, dielli dhe uji

  Jepini vetes një gjendje të luftuar e gjellë e mbetur nuk veçanërisht të thellë ju thjesht mund të ecin. Mundësisht pa cigare. Para se të ecin disa pilula për të marrë multivitamina (Dekamevit, gendevit), pini një gotë me lëng ose supë hips. Pastaj vijnë nga më afër natyrës dhe marr frymë. Frymëmarrje duhet të jetë e ditur se si.

  Bëni të mirë për t'u ulur. Breath mbajtur asnjë gjoks dhe bark. Nuk i lënë ajrit shtypur për të vazhduar të marrë frymë duke zgjeruar gjoks. Pastaj të vazhdojë psherëtimë, duke ngritur supet. Pastaj, të mbajë frymën, por në mënyrë të kundërt. Kohëzgjatja e përafërt e një cikli - 15 sekonda. Përsëriteni 6-10 herë. Nëse frymëmarrja i trullosur, ju duhet urvatysya disa minuta. Kjo frymëmarrje mund të bëhet në 2-3 hapa me një ndërprerje për 10 minuta të ujit atëherë mundësisht oblytysya të ftohtë. Në këtë metodë për pastrimin mushkëritë dhe trupin për shekuj të përdorura klerin.

  Ata e dinë shumë për këtë rast.

  7. Spell

  Për të drejtuar një hangover unë jam duke përdorur metodat e mëposhtme:

  1) varg i ujit të ftohtë, e cila i shtrydhur lëng limoni të përkryer i ndihmon njerëzit me aciditet të ulët
  2) 1 litër kos + 1 litër ujë + kripe + sheqer. Drunk me fjalët "gjellë e mbetur, eja jashtë!"

  8. përmbytës

  25 g xhelatinë ngjyhet për 1 orë në një ujë të ngrohtë zier. Holluar 1 litër shurup apo bllokim, ku më shumë vitamina. Pastaj ngrohur xhelatinë mbi ngrohje të ulët dhe ngadalë pour në shurup të marra. Pastaj shije: në frigorifer brenda natës apo pije. Dhe vitamina detit dhe glycine janë.

  9. Lakra me kos

  Nëse tryezë nuk ka qenë lakër turshi, pas (ose gjatë) mund të mbushur këtë boshllëk të freskët nga përzierjen atë me kos dhe pom'yavshy.

  Shumë të dobishme dhe të mirë gjellë kthjellta.

  10. KVZH

  Një tjetër Këshilli 1 (përshtatet vetëm gjysma mashkull). Kur unë të ndodhë hangover, unë përdorni KVZH parim: K - kafe, B - banjo, F - femër. Është e këshillueshme të mos jetë i rend i hutuar. Pra, ju merrni deri në mëngjes me një gojë hangover Kaka, këmbët, duart dridhje, dhimbje koke. Mbledh mbetjet do të në një grusht, shkoni në banjo dhe të kthehet nga temperatura e ujit përcaktohet nga dore - valvula kthesë derisa mund të tolerojë. Ndërsa duke derdhur ujë, gatuaj kafe, mundësisht natyrore dhe më të fortë.

  Kur kafe është gati, shkoni me një gotë e madhe dhe për të marrë në një banjë të nxehtë. 5-6 minuta shtrirë dhe të pushojnë, të rrëmbyer një kafe dhe pastaj pini gllënjka ngadalë, duke shijuar aroma e saj. (Është e rëndësishme që në këtë pikë, ju tashmë ndiheni një shije të vogël të jetës.) Pasi (të vijë pak më e lehtë) ju papritmas merrni deri, kthehet në ujë të ftohtë vetëm nën trokitje e lehtë dhe të fillojnë të fuqishëm roztyratysya veçanërisht e dobishme për uiski masazh, hundë, qafën e afërt bazë kafkë, është edhe masazh shikimet dobishme.

  Well, anatomi e gjatë, tani është e thjeshtë: butësisht zgjoheni të dashurën apo gruan tuaj dhe të bëjë seks me të. (Ajo është seksi, nuk e duan si dashuri lojë në këtë shtet është shumë e vështirë të imagjinohet.) Është e këshillueshme për të përsëritur paragrafin recetë e kaluar dy herë, dhe pastaj - gjumë të ngurta.

  11. klizmë

  Nëse ju jeni në gjendje dhe ende mund të bëjë vetes një klizmë - bëni para se të shkojnë në shtrat. Për shkak të dehjes ekstreme dhe gjellë e mbetur - një helmim. Më mirë ju të pastruar trupin e toksinave dhe Siwucha vodka - më lehtë të përballen me atë që ka vbralosya në gjak.

  12. Koktej "Sytë e përgjakshme"

  I njohur për një recetë kontrpohmelnoho do të thotë - koktej "Syri Bloody": një gotë lëng domate përmban (vezë e verdhë veze me lëng nuk ndërhyn, le ta gjithandej) e verdhë veze dhe pastaj ajo të gjitha në një pije gllënjkë.

  Unë duhet të them se mjeti nuk ishte testuar për shkak të faktit se lëng piu një tjetër natë ... por në qoftë se ju u zgjua në fushën domate pranë shtëpisë femër, ju mund të përpiquni

  13. Kafe + limon + raki

  Recetë është e thjeshtë: të marrë një filxhan kafe të nxehtë (në qoftë se dikush ka një problem të zemrës, kjo është më mirë për të zëvendësuar çaj), ka rushes fetë e limon dhe sheqer për shije, shtoi disa lugë raki dhe e tërë përzierje është i dehur nxehtë. Paralajmërim për duhanpirësit të përmbahen nga cigare pas të paktën 15-20 minuta, ose dështojnë të mundshme! Përmirësimin e shëndetit është tashmë në proces të pijshëm përzierje.

  Megjithatë, unë kishte gjetur një efekt të çuditshëm anësor: pas pirjes së kafesë dhe raki përzierje gjithmonë diçka keq dua të fle, të cilat nganjëherë mund të jetë mjaft e pavend (sidomos në punë), por nëse ju duroni, rreth gjysmë ore është të qenët i përgjumur.

  14. "Mary Bloody në obschezhitskoy"

  Përbërësit: domate paste, ujë - 200 gram vodka - 50 g (mos përzierje).

  Përgatitja: domate paste në shije shtrydhur në një gotë me ujë dhe trazim për të dhënë një pije të kuqe, të ngjashme me lëng domate, shtoni një gotë vodka, llokoçis dhe pini.

  15. Lemon Iced

  Nga mëngjes për të vrarë hangover mjaft bukur si vijon:

  1) Shumica e kupës mbush me akull
  2) Dhënia e mbrapa fetë e limon
  3) Void derdh ujë mineral (ujë mineral, Yasnogorsk.
  .. Çdo - General jo ujë mineral).
  4) Shikoni në të gjitha pikërisht momentin ky (në orë) që ajo samoohladilos.
  5) Pastaj i gjatë pirë.
  6) Shko tek pika 1

  Recetë 16. Ilaçet

  Me përvojë në vetvete (me eksperimentohet kafshëve të prekura)) Në mëngjes, ose me fjalë të tjera, pas ngjarjes për të shfrytëzuar dozën më të lartë të tabletave aktivizimit qymyr druri. Pastaj 10-15 minuta për të pirë të gjitha që ju pëlqen kastravec turshi dhe kosi lakër, ju mund edhe të hani një kastravec. Procedura kryhet mundësisht jashtë pranë sallën e mbledhjeve dhe të komunikojnë me shtypin.

  Nëse ju përsëris procedurës disa herë, atëherë nuk e mërzit, por mjaft vend tjetër. Pastaj shkoni vizitoni tjetër pjesëmarrësve festë. Përshëndetje nga gjellë e mbetur të madh!

  17. shqetësojë ...

  Unë dua të ndaj vëzhgimin tim shumë interesante, por jo vetëm në bazë të libacionet e mia përvojë t'ju tërhequr vërejtjen se kjo recetë vetëm vëzhgimi që nuk ka pësuar kujdes të mjaftueshëm për shkak të numrit të "eksperimental" Kështu që ... "Nëse duhet të përzierje vodka me birrë, gjë që ndodh mjaft shpesh dhe më shumë - vodka, verë dhe opsione të tjera "kokteje" si "Kiss hallë Claudia me forcë aktuale", "bushtër pak" ose "lotsjellës Komsomol" (shih.

  Venichky paharrueshme Erofeeva), në këtë rast, "rritur", dmth namishaty çdo gjë është afër në dyqan. Nëse jeni të vërtetë "namishaly", ajo nuk do të jetë më keq, por se ringjallja është e mundur. " Kjo recetë gjetur disa justifikim shkencor nga personi i Dr. Kochkina por të zbatohet thjesht vullnetar dhe drejtuar ata që e nderojnë kujtimin Venichky dhe duhet të telefononi atë - nëse kemi pirë, kemi shqyrtuar procesin plotësisht, jo për të transformuar procesin krijues në një pije alkoolike banale sepse ".... Unë jam këtu këtë mëngjes dhe i dobët, por në mbrëmje - të cilin unë humnerë "!.

  18. "Mirgorodska"

  Me një pije alkoolike shumë të fortë për të pirë jo birrë, ujë mineral dhe i ftohtë.

  Unë preferoj "Mirgorodskuyu." Por të gjithë mund të zgjedhin për veten e tyre. Asgjë që pas një kohe ju do të trembë në banjë, por i mirë i pastër, dhe oreksi duket.

  19. Qumësht

  Pas një pirët me tepri pa harengë, para se të shkojnë në shtrat për të pirë një gjysmë litër qumësht në mëngjes ju do të dyshojnë se dje ishte e intoxicating. Ju do të jetë si e re, asnjë dhimbje. Përdorni.

  20. Hangover shëndoshë

  Korrespondues radhë Tea Partia duhet të shoqërohet me një të kënduar ose add-finish. Kumbues e këmbanat, thonë trajton. Një ruse këngët popullore? Këngët e grave tona, jo më pak ndonjë sasi të alkoolit në mëngjes - mund të vënë në këmbët tuaja ose.

  Për më tepër, meloditë popullore ruse bëj fisnik ndonjë kompani. Këngë në mëngjes - pothuajse masazh. Dhe më e rëndësishmja, konsumi i alkoolit, përfundon duke kënduar, përpunon tingujt e meloditë popullore, të çon ... dhe që - në mëngjes të lehtë!

  21. "Imunizimi"

  I vendosur për të ndarë me ju mënyrën se si unë pashë në ndonjë transmetim Vitit të Ri. Nëse keni planifikuar një festë të madhe (Vitin e Ri, ditëlindje, etj) me libacionet e shpejta, pastaj e mirë për 5-6 orë para vaktit të pinë 50-100 gram diçka të mirë (vodka, raki, etj), në mënyrë trupin merr një "vaksinimit" dhe kohë për të zhvilluar converters për të mbrojtur trurin.

  I kontrolluar disa herë - veprat! Bëhen më të qëndrueshme dhe nuk vuajnë në mëngjes.

  22. Gëzojnë Bath juaj!

  Metodë është e njohur. Zbukuroj me reliev HOPS nga fshesë trupi ka qenë prej kohësh një traditë thjesht rus. Por në çdo rast të mos e teproj - Steam mund overextend shumë sistemin kardiovaskular dhe e di se si kjo do të ndikojë në trupin tashmë e lodhur. Kur gulçim dhe zemra ritmin dështimet fun me një fshesë dhe avull duhet të ndalet. Mjekët kanë tendencë për përfitime edhe para dush sauna Ruse. Hot dhe të thatë të ajrit do të heq hangover relativisht më të sigurt. Por të gjithë kërkojnë moderim.

  Pas një dush ose sauna - ujë mineral alkaline tipit Borjomi, çaj të nxehtë të fortë me sheqer ose limon. Vetëm palë pengesë Hangover - Pas një dush nuk është vetëm punë.

  23. Vëzhgoni sekuencën

  Një burrë i moshuar këshilloi - I kontrolluar dhe miratuar. Shpesh një tryezë të qëndrojë dhe vodka dhe konjak. Dhe efekti i tyre në trupin e ndryshme! Drink vodka për herë të parë, dhe pastaj raki lëmuar - pasojat do të jenë shumë më pak i trishtuar!

  24. mjekët Falënderoni

  Receta e shefit të Departamentit të Klinike Farmakologji MHMY: filxhan çaj të nxehtë të fortë,, shumë i ëmbël + tabletë + tabletë baralgina furosemide (Lasix).

  25. Spirulina

  Nuk është një gjë e tillë - një lloj i algave. Shiten në barnatore dhe duket si një pluhur gjelbër-gri. Spirulina tregon trupin e toksinave dhe posedon një bandë e pronave të shërimit. Ata thonë se në qoftë se mëngjes pas pirjes së trazuar të konsumojnë lugë çaji një e treta e ujit dhe kërkesave - ajo neutralizon hangover. Mua nuk testuar recetë.

  26. "fshesë Small"

  Camoe më i mirë që është menduar deri në opohmilku ose më saktë, për të pastruar zorrë tonë të varfër pas pirjes së rëndë - një "fshesë pushkë":

  2 e lakër turshi
  1 pjesë lakër të freskët nashinkovanoy
  1 Pjesa e flokëkuq integruar

  gjysmë një shëllirë filxhan kastravec

  Llokoçis dhe hani. Pas 15-20 minuta për fat të mirë do të ulet në tualet ...

  PS: WC Shigjetari nuk ishte ...

  27. thekon e para

  Kjo gjë krejtësisht unike: ajo mund të përdoret si një dietë normale. Drithëra të papërpunuara (tërshëra, gruri, etj, por të jetë i sigurt për të kategorisë "Extra") pour kos ose qumësht i thartuar në shkallën prej 1 tbsp.
  lugë e drithëra për 100 g kos. A mund të acidifikuara, potsukryty, dikush si kjo. Pranverë dhe verë herbs mund të shtohet. Të paktën disa orë le të qëndrojë.

  28. Superretsept për raste të rënda

  1) nga një i matur derdh në një kavanoz të objekteve argjendi filtruar të grumbulluara) ujë ose të përgatisë kyç ujë të blera ((nga trokitje e lehtë nuk është e mundur).


  2) Në një nga të natës (mëngjes) ënjtje pour 2 gota e ujit të korrur.
  3) Në të parën tërësisht shpërndajë 2-3 tableta një aspirinë të thjeshtë dhe të shtoni 1 / 3-1 / 2 orë. Lugë çaji sode, dridhen.
  4) Në kupën e dytë të pikoj 14-65 pika 2-7 pika Corvalol dhe likeret nenexhik shkundur.
  5) Hidh në krahun e majtë 3-10 pllakat e qymyr dhe 2-5 tableta Nospanum, atëherë:
  - Bëj, nuk gllabërim të gjitha pilula
  - Një kafshatë e ujit, prisni deri qymyr otshipit
  - Shlotnut dhe kërkon xhamin e parë
  - Knock, frymë jashtë.
  6) qelqi valë e dytë, dhe bainki kryaknuty.
  7) Përveç kësaj, ju ende mund të pini 1-3 gota me ujë të ngrohtë mineral dhe hastritnikam - të vënë një tabletë antacid nën gjuhë.

  Nëse dikush ju thonë ata tregon, aktivirovannyy.uhol zvogëluar aktivitetin e drogave të tjera - pështyj në mënyrë të sigurtë në fytyrën e tij. Në mëngjes ju anëtarë të plotë të shoqërisë dhe mund të ri-zgjedhur dhe t'u zgjedhur.

  29. "Lumturia Morning"

  2 gota e kafe me limon (më shumë), e para - pa sheqer, e dyta - me sheqer - 2 lugë. Kjo pije të përziera një gjysmë shishe e unsweetened lehta birrë. Për çdo 60-70 kg viktimës.

  30. enzimë

  Duke ndarjen enzimë alkool përgjegjës alkoolit. Kush në trupin e tij një shumë - gjellë e mbetur nuk vuan apo të vuajnë më pak. Ata që nuk janë me sasinë e enzimë fat të detyruar të përjetojnë trajtimet e hangover ... kombe të ndryshme sasia e alkoolit është e ndryshme - ai është shkaktuar gjenetikisht.

  Në rusisht kjo është padyshim shumë. Dhe një nga arsyet që kanë humbur veten e tyre në të pijshëm Chukotka - ajo është mungesa e alkoolit ...

  31. Hash

  Ajo ndihmon për të sjellë veten e tij për veten e tij një kuzhinë të mirë vakt armene si hash. Recetë të saj shumë e thjeshtë, por kërkon trajnim të gjatë. Për të përgatitur Hashanah duhet të marrë të madh këmbë copë cowhide. Mundësisht me një tru të trashë nga Mosley. Tërësisht pije dhe hedhin atë në një tenxhere. Mbuluar me ujë dhe kuzhinier. Kripa nuk është e nevojshme. Cook duhet të jetë e gjatë dhe e vështirë, të paktën gjashtë orë. Pasi krijoj vjen në gati, hiqni kockat, ndarë mish, prerë, kockave (trokitur në trurin e saj), për të dhënë qentë (nëse ka), dhe të gjitha që është lënë për t'u kthyer në tenxhere.

  Pastaj nachystyty më shumë hudhër, shtypur atë, edhe të përziera me kripë dhe vihet në një tas të veçantë. Hash derdh dhe për të shërbyer. Next dëshirueshme për të vënë më e gjelbër dhe e hollë të ndorme lavash ëmbëlsira lloji. Por nëse lavash jo, të vijnë dhe bukë. Piper dhe erëza - për shije dhe nevojat.

  Pra pidhotuvavshys, të vazhdojë me procedurën e shërimit. Lugë duhet të mbledh një pjesë të drejtë të hudhër dhe kripë, përzierje me Hashem dhe shpejt fillojnë atje. Trupi në çast mbulon ngrohjes emergjente, shpirti thërret, dhe gjellë e mbetur ishte duke shkuar larg. Por ju me gëzim të vazhdojë për të ngrënë këtë gjellë të lavdishme dhe do të ndjeni lehtësim të jashtëzakonshëm.

  Në krye të kësaj ju mund të marrë një pirg të vodka (në qoftë se ju nuk keni për të përzënë në 12 orët e ardhshme).

  Natyrisht, në mënyrë për të kuruar një gjellë e mbetur kështu duhet kohë për të rregulluar planet e tyre. Për shembull, në qoftë se jeni duke menduar për të pirë alkool në mbrëmje, nuk do të jetë dembel për të filluar menjëherë përgatitjen hash. Në mëngjes ai do të jetë gati dhe do të jetë shumë e dobishme. Maturi dhe planifikim të kujdesshëm nuk është e kërcënuar nga ndonjë gjë tjetër se sa mirë.

  32. Mirë gradualisht

  Mënyra më e zakonshme, por jo më efektive. Fakti që nuk ka nevojë të dini saktësisht të matur, dhe ndonjë gabim të çojë në vazhdim të pijshëm.

  Që ne të matur në ka qenë gjithmonë i ngushtë. Pritini nga supe, oborre zhdrejtë në një milje plus, dhe shpirti ishte dhe mbetet i gjerë. Ekspertët gjithashtu rekomandojnë të gjithë për të bërë kështu. Para së gjithash - vodka më të mirë dehur. Por cilësi vodka qëllimisht nuk i holluar alkool apo edhe raki dhe vodka është e drejtë e mirë.

  Next: Koha opohmelenyem më e mirë për të vonuar sa më shumë të jetë e mundur - më vonë më mirë. Nastrazhdavshys mjaft, nëse është e nevojshme, më në fund kthehet në rrugën e duhur normal 1 përsëri për të marrë 50 gram vodka. Dhe kështu i qetë. Nëse gjellë e mbetur nuk është shumë i rëndë, i moderuar, pastaj të marrë rreth 100 gram vodka, me hapa të ngadaltë 2-3.

  Nëse jemi me të vërtetë keq, doza mund të rritet në 150 g, por duke e ndarë atë 5-6 charochok.

  Nëse ne me të vërtetë ditë priochen keq dhe tërësisht të prishur, ju duhet të pini gjatë ditës jo më shumë se 250 gram vodka ulen në 6-8. Kjo shumë pije të ujit, shëllirë, hani shalqi, lakër dhe fle. Nëse ju nuk mund të fle - i mirë për të lexuar literaturë të mirë. Më mirë të mos për të parë TV - shumë negativitet.

  33. Schweppes

  Unë dua të ndaj dhimbje koke tim sekret pas dëfrim larta. Sekreti është i thjeshtë: blej një shishe shveps dhe pas pirjes së pije natë 200-300 g pije.

  Në mëngjes ju mendoni është më i mirë, sepse Schweppes përmban një substancë të quajtur kininë. Çfarë është kjo stuff, unë nuk e di. Testuar në një person. Ajo është përdorur kur është e mundur. Ndihmon - natyrisht, në qoftë se të pijshëm nuk është e gjatë "tusks upyrannya" në tryezë, unë mendoj se në këtë situatë nuk ndihmon asgjë.

  Informacion nga neni "33 mënyrë për të rrahur një gjellë e mbetur."

  Diskutoni në soobshestve