Alergjik në të ftohtë


 • Shkaqet urtikaria Ftohtë
 • Llojet e urtikaria Ftohtë
 • Si për të përballuar me problemin

 • Shkaqet urtikaria Ftohtë

  Rreth gjysma e popullsisë së botës vuajnë
  sëmundjet alergjike. Alergji - një kusht, ku trupi
  njeri tregon ndjeshmëri në rritje ndaj faktorëve të caktuar
  - Alergeneve. Në përgjigje të trupi alergjen prodhon antitrupa
  është një përgjigje imune. Pra, nuk është alergjik
  reagim.

  Alergeneve janë në inat pluhur, i përkëdhelur,
  polen. Por ka alergji pazakontë. Midis tyre janë alergjik në të ftohtë.
  Mjekët pranuar me kohë ekzistencën e një sëmundjeje të tillë. Ajo vetëm cebe
  Snow dhe të ftohtë e ajrit nuk përmban alergene.

  Mjekët kanë gjetur vijim
  shpjegim për këtë fenomen, i ndikuar nga temperatura e trupit të ulët,
  Proteinat e indeve janë të ndërlidhur dhe struktura Brasil huaj.

  Ndoshta shoqatë e proteinave është një person
  një përgjigje të fortë imunitar. Këto sisteme janë të lehtë bien nën ndikimin
  ngrohjes. Prandaj, në një dhomë të ngrohtë befas person fillon të ndjehen të
  më mirë.


  Llojet e urtikaria Ftohtë

 • Urtikaria. Vlerë
  ju shkoni jashtë në rrugë në dimër, lëkura është e mbuluar me njolla të kuqe. Së jashtmi
  Këto spote si djegur hithër. Ka dy lloje të urtikarie:
  ujit dhe ajrit. Urtikarie ujit tolerohet shumë njeriun
  më të rënda. Fushat e hapura të trupit dhe fytyrës të mbuluara me blisters të mëdha,


  duhet të kthehet për të ardhur keq off dëborë dhe shi. Në djathë të ftohtë
  Moti preferojnë të shmangur shëtitje të gjata.
 • Atje
  alergji të tjera të lëkurës. Lëkura mund të jetë e mbuluar
  spote burgundy që shpesh mbulojnë fusha të ekspozuar
  trup (fytyrë, duar). Ajo tregon dermatit ftohtë.
 • Nuk mund të jetë i nxituar,
  ulem në ngrohtësinë. Ata janë rozë, cilësi të dendura.
  Shkaktimi kruarje intensive, e cila kalon shpejt kur pacienti
  shfaqet në një dhomë të ngrohtë.
 • Rinitit. Ajrit të ftohtë shkakton një kullojnë hundët, teshtimë, sytë e përlotur. Rinitit ndodh kur shkojnë jashtë dhe duke u zhvilluar në një dhomë të ngrohtë.

 • Cheilitis
  - Inflamacion i buzëve. Pjesa është alergjik në natyrë. Populli
  tha: "obvitryty" buzët. Çarje tipike në qoshet e gojës, thatësi dhe
  lëkurë.
 • Migrenë. Kreu i fortë
  dhimbje, siklet në tempuj. Dhe ju lutem mos harroni të veshin
  hat ose pakujdesi e juaj do të çojë në më serioz
  sëmundjet!
 • Bronchospasm . Njeriu është e vështirë për të marrë frymë e ajrit, frymë e kap. Kështu, bronke mbrojtur veten nga ajri të ftohtë.

 • Si për të përballuar me problemin

 • Kur alergji të lëkurës, ju duhet të veshin një veshje të thatë dhe të ngrohtë.
 • Pije
  një shumë e lëngjeve të ngrohta si çaj me qumësht. Ju duhet të pranojnë

  agjent antihistamine. Vini re se duhet të bëhen rroba
  pambuk. Leshi dhe sintetike mund të rrisë reaksione alergjike.
 • Një orë para se të shkojnë jashtë, furçë duart dhe të përballet me krem ​​mbrojtës. Ajo do të mbrojtur lëkurën tuaj nga ekspozimi ndaj të ftohtit.
 • Jo
  trajtuar rinitit vasoconstrictor. Kur ata te duron rinitit
  varur dhe mund të shkaktojë rritjen e simptomave. Zakapayte më mirë
  hundë pika për alergjitë.
 • Për të shmangur cheilitis, moisturize buzët chapstick. Asnjëherë Buzët e bëj në të ftohtë.

 • motit të ftohtë, vishen me rroba të ngrohta, mos harroni kapelë.
  Veshin dorashka të ngrohta dhe shall të bllokuar në fyt.

  Kjo do të parandalojë
  shumë sëmundje që na presin në sezonin e ftohtë.