Puçrra fytyre puçrra ose pimples


 • Puçrra fytyre, Shkaqet
 • Artikuj inflamator fytyre
 • Trajtimi i fytyre

 • Puçrra fytyre, Shkaqet

  Acne (ASNE) - një nga sëmundjet më të zakonshme të lëkurës. Gjatë pubertetit problemin e akneve në lidhje me pothuajse çdo adoleshent. Ky problem korrupton jetës jo vetëm të rinj, por edhe gjysmën e rritur e njerëzimit. Puçrra fytyre, pimples, acarim, lëkurë, skuqje - të gjitha simptomat e puçrra ose puçrra fytyre. Lëkura më së shpeshti të prekur e fytyrës, trupit e sipërme dhe qafën.

  Shkaqet e puçrra fytyre:

 • Predispozicion i trashëguar.
 • Shkelja e sistemit imunitar.
 • Duke marrë medikamente të caktuara (p.sh., antibiotikët, i zgjedhur gabimisht metodë e kontraceptivëve oral).

 • Trashja e shtresës së brirë epidermë - hyperkeratosis.
 • Sëmundjet e traktit gastrointestinal.
 • Duhur microflora lëkurës - aktivizimi dhe flora oportune saprofit.
 • Produktet e zgjedhura në mënyrë jo bukurie (kozmetika përdorni kamedohennoy).
 • Hormonal rritje - luhatjet hormonale gjatë adoleshencës, shtatzënia, para menstruacioneve, etj
 • Acne - humbjen e gjëndra dhjamor dhe kanalet e tyre nxjerrës të procesit inflamator përfshin follicles flokët.

  Artikuj inflamator fytyre

  Papules - nodules kuqe 2-5 mm në diametër, i formuar në vend kamedonov dhe zgjatet mbi sipërfaqen e lëkurës.  Të pustules - dëmtimit të dhëmbëve me përmbajtje purulent në qendër të secila prej të cilave është e flokëve.
  Njësitë - një formë komplekse e puçrra fytyre, e shprehura në sëmundje kronike.
  Puçrra fytyre nuk është kërcënuese për jetën, por kërkon trajtim në kohë, urgjente dhe të aftë.

  Trajtimi i fytyre

  Vetë - mund të shkaktojë keqësimin dhe ndërlikimet e sëmundjes, ajo është mirë të kontaktoni ekspertët.
  Ka shumë trajtime.

  Në Salons dhe qendrave cosmetology ofrojnë trajtime të mëposhtme:

 • Terapi Laser;
 • Pastrimi tejzanor;
 • Lëkurë;
 • Mezoterapia (allopathy, homeopati);
 • Enzimë kozmetike dermatologjike me recetë individuale;
 • Teknologji Elos, provuar edhe si metoda më e avancuar dhe të sigurt të trajtimin dhe parandalimin e akneve.


 • Metoda bazohet në përdorimin e radio frekuencave gjatë trajtimit dhe të energjisë të lehta, të cilat depërtojnë në lëkurë dhe janë dhënë pulses e njehsuar me saktësi. Dritë blu vret bakteret dhe kështu inflamacion kalon shpejt. Ndikimet Lehta kombinuar me radio frekuencave drejtpërdrejt në gjëndër e infektuar dhe redukton formimin e tepruar të këtyre sekrecioneve me yndyrë. Ky efekt i dyfishtë në gjëndër dhjamor siguron efekt afatgjatë. Ne mund të themi se ky pastrim i suksesshëm dhe i plotë i lëkurës është arritur duke përdorur vetëm teknologjinë ELOS.

  Dëshmi

  Trajtim i kombinuar i puçrra fytyre vulgaris 1-4 shkallë (kamedonov puçrra fytyre puçrra fytyre me flluska knotted).  Contraindication

 • shtatzënisë;
 • ndjeshmëri e dhimbshme;
 • sëmundja vaskulare kolagjenit (psh. lupus, skleroderma, dermatiti, artriti rheumatoid dhe semundja përziera lidhor indeve).
 • Numri i seancave të trajtimit varet nga shkalla e infeksionit. Bazuar në nevojat individuale, cosmetologist kualifikuar të bëjë një plan të detajuar të trajtimit.

  Këshilla më të hollësishme mbi trajtim fytyre ELOS dispozicion në Izrael Center cosmetology hardware specialist "Batsheba".