Acne - Trajtimi


 • Scars Posleuhrevye
 • Fytyre: Mitet dhe Realiteti
 • Por
  Acne - Acne nuk është normale. Megjithëse
  puçrra fytyre tradicionalisht mbahet të jetë një problem adoleshente (që vuajnë nga aknet
  8 nga 10 të rinj!), Puçrra mund të ndikojë edhe të pjekur grua dyzet-vjeçare. Nga
  Sipas statistikave, një në njëzet gra, dyzet kaluar vijën,
  vuajnë nga aknet.

  Në mënyrë tipike, të rinjtë kanë një të keqe
  zakon i squeezing blackheads thonjtë që vetëm rrit statusin e tyre dhe
  Shkaqet e infeksionit dhe sepsë. Puçërr Prisyhayut pak ditë
  pas shfaqjes, por gjurmët e tyre mbeten nxjerrje për jetën. Më mirë
  referohen beautician ose dermatolog për shkak të puçrra fytyre - ende lëkurën infektive

  sëmundje. Pimples të vogla gradualisht kthehet në ulcerat, sepse
  prania e baktereve infektive.


  Scars Posleuhrevye

  Scars puçrra fytyre pas
  - Një problem shumë i zakonshëm, sepse një sasi të madhe të informacionit mbi këtë temë,
  që ne ofrojmë helpfully revista me shkëlqim dhe publikime online, më
  ngatërruar se të sqaruar situatën. Për më tepër, plagët mund posleuhrevye
  vazhdojnë për vite dhe të çojë në formimin e të dy fizike dhe
  scars fiziologjike.

  Rrënja e gjithë të këqijave - dhjamor gjëndra,
  të cilat prodhojnë sebum cila përmban kolesterolit, acidet yndyrore dhe NDRYSHME.
  Megjithë thjeshtësinë e procesit të prodhimit të sebum mund të thyer,


  cila çon në puçrra fytyre.

  Për shembull, kur jashtë mase në rritje
  sebum dhe lëkurës vdekur qelizat poret ngushtë dhe vrima
  Gjëndra, yndyrë rrjedha uniforme lëkurë është ndërprerë. Ka bllokuar poret,
  që çon në shfaqjen e "zezë" dhe "të bardhë" vulgaris puçrra fytyre - comedones dhe milium. Gradualisht
  ata janë të kuqe, qelb e mbushur dhe të rritet, për shkak të përhapjes së
  konkluduar në sebum fytyre me indet pranë. Këto ngjalat janë shumë të ndjeshme
  ndonjë infeksion që vetëm përkeqëson situatën.


  Fytyre: Mitet dhe Realiteti

  Prodhimi i tepërt sebum
  dhe puçrra fytyre më tej është shkaktuar pjesërisht nga nivelet shumë të larta të mashkullit

  hormonet (androgens). Më parë, shkaku kryesor i akneve konsiderohet
  dietë dhe yndyrore varfër ushqime. Prandaj, çokollatë, ushqime pikante, skuqur dhe të gjithë
  yndyrë ka mbetur kohë të gjatë tabu për pacientët puçrra fytyre. Megjithatë, studimet e fundit
  shkundur këtë besim dhe shpërndanë mitin për puçrra fytyre. Tani, për të hequr qafe
  Scars fytyre, nuk ka nevojë për të kufizuar në mënyrë rigoroze veten për ushqim dhe të refuzojë
  pasta të preferuar dhe qentë e nxehtë.

  Shfaqja dhe rëndim e puçrra fytyre
  gjithashtu ndikojnë menstruacioneve, stresi, ngrohjes, lagështia dhe gjenetik
  Faktorët. Është e njohur që shkaktojnë puçrra fytyre janë kozmetike që përmbajnë
  lanolinë dhe parafine. Gjithashtu, aknet mund të jetë një efekt anësor i disa

  droga.

  Ulcerat në çdo rast jo
  duhet të shtrydh - që kanë therur gjilpërë beautician steril. Gjilpërë sterilizohet
  në flakë, dhe pastaj përshkon kjo tokë puçërr. Plehu dritë hequr touch
  Gishtat janë të mbështjellë rreth një leckë të pastër. Pastaj fshij pastër me një pleh organik pambuku
  shtupë dhe fshij zonën e prekur me një zgjidhje të peroksid hidrogjeni.