10 Mënyrat për të Quit Smoking


 • Metoda 1: Candy
 • Metoda 2: Jepni të gjithë
 • Metoda 3: tarifimit
 • Metoda 4: Pyet për këshilla
 • 5. Metoda e Gatim
 • Metoda 6: Forums
 • Metoda 7. Push!
 • 8. Metoda Hobbies
 • 9. Metoda e erë
 • Metoda 10: Dhe në qoftë se ju mendoni për?

 • Metoda 1: Candy

  Blej kutinë e plotë të çokollata Chupa Chups ose ndonjë sosalok tjetër dhe në vend që të përpiqen cigare thith karamele në një shkop. Nëse ju jeni në punë, atëherë përtypen. A këtë gjithmonë, dhe zakon pirja e duhanit duhet të qëndrojnë në të kaluarën. Metodë është pak qesharake, por disa hoqa qafe të duhanit shumë shpejt.


  Metoda 2: Jepni të gjithë

  Dërgo paketë tuaj, energji, etj mik, të dashurën apo gruaja dhe tregoni atyre se ata kanë fshehur cigaret tuaja në ferr.

  Më e rëndësishmja, ju nuk do të gjeni zadymily dhe përsëri, si një lokomotivë. Në asnjë rast nuk duhet të pyesni se ata ju dha një paketë mbrapa. A mos ky: Mood rreptësisht dënojë ata, se ata nën çdo pretekst nuk do të ju jap një cigare në dorë.


  Metoda 3: tarifimit

  Të marrë përgjegjësinë! Kjo tingëllon, natyrisht, pak e çuditshme, por në qoftë se ju doni për të pirë duhan, vetëm pure kockat. A ushtrim dritë përshkruar në artikullin tim "Si për të shmangur stresin dhe lodhjen." Mundohuni të përqëndrohet mendimet e tyre mbi atë që ne duhet të bëni gjimnastikë, mbush me gëzim. Provoni praktikuar këtë metodë për disa ditë, dhe të gjithë duhani myslm duhet të largohet nga ju së shpejti.  Metoda 4: Pyet për këshilla

  Pyetni pershendetje tuaj, mik, fqinj apo kolegët si ata lënë duhanin. Ndonjëherë këshillat mund të jetë vendosur, dhe ju mund të zgjidhni një çift të bordeve dhe përdorimin e tyre. Vetëm hedhin larg të gjithë ata ku miqtë e tu të të kthejnë për mjekët popullorë, magjistarët, etj Grab bazën vetëm e këshilla praktike që me të vërtetë të ndihmojë dikush të lënë duhanin.


  5. Metoda e Gatim

  Burrat këshilla ime e ardhshme do të tingëllojë pak qesharake, por të përpiqet të bëjë gatim. Mundohuni të përgatitur për fillimin e disa gjellë të komplikuar. Nëse jeni të martuar, atëherë gruaja e tij do të jenë të kënaqur në dy mënyra - nuk pinë duhan, dhe madje gatim.

  Një mik i imi bëri vetëm se. Ai filloi gatim se ai i kishte thënë mua, mos shtrirë duart për cigare. Në fillim isha i befasuar, por e kuptoi se kjo këshillë është diçka pak funny. Kaq të çuditshme të mjaftueshme, por shoku im mori shpëtoj e duhanit, dhe madje mësoi të gatuaj mirë.


  Metoda 6: Forums

  Gjeni disa forume në internet në fjalë se si të lënë duhanin dhe të përpiqen për të kërkuar atë, çfarë njerëzit thonë dhe çfarë metoda që ata ofrojnë.
  Më pëlqen para se të shkruar këtë artikull shqyrtuar disa artikuj në internet rreth asaj se si për të lënë duhanin, dhe gjeti se ka në thelb ajo është një çështje e vullnetit.

  Nga 30 vendet e 29 compression ofron të gjitha vullnetet e në një grusht dhe thjesht nuk përshtaten në paketë. Por unë e kuptoj se kjo këshillë është pak absurde, sepse ne jemi qenie njerëzore, që nuk është e lehtë për të compress vullnetin e tyre. Unë nuk e kam gjetur atë që ju duhet, ju mund të jetë me fat më.


  Metoda 7. Push!

  Një tjetër e çuditshme, por siç thonë ata, krejt në mënyrë efektive. Ju mund të blejnë cigare dhe pastaj t'i hedhin në terren. Atëherë vetëm shtypni paketë poshtë! Ose ju mund të hyjë e ndryshme - të japë të gjithë Pack një apo dikë tjetër që nuk duan të heqin qafe e duhanit kohë. Nuk është një pengesë pse - ju jeni shpenzimin e parave në cigare. Por ka një plus - ju nuk e prish shëndetin.


  8. Metoda Hobbies

  Bëni hobi juaj e duhanit, apo, thënë më saktë, të fillojë, për shembull, për të mbledhur nga paketat e cigareve të robotëve. Cigaret hedhin në plehra, dhe të bëjë paketat e figurave të ndryshme. Nëse kjo interesojnë ju nuk e pëlqen, atëherë zgjidhni një tjetër - çfarë ju pëlqen dhe çfarë ju do të kishte vonuar kokën, shkëputur nga pirja e duhanit.


  9. Metoda e erë

  Mundohuni të blerë duhan i pastër erë atë, duke shijuar erën e duhanit, por në çdo rast nuk pijnë duhan. Vetëm thith kjo "ëmbël" për të gjithë erën e duhanit. Pastaj vetëm hedhin në plehra duhanit për atë që ju nuk do të jetë i tunduar. Kjo nuk është një mënyrë e mirë, por në raste ekstreme, kur metodat e tjera nuk ndihmojnë, provoni këtë.


  Metoda 10: Dhe në qoftë se ju mendoni për?

  Mundohuni të dalë me një mënyrë për veten e tij në qoftë se të gjithë e mësipërme nuk ka dhënë rezultatin e dëshiruar.

  Informacion nga artikullin "10 Mënyrat për të lënë duhanin."