Si për të rrahur stresin


 • "tradicionale" do të thotë
 • Drejtimin e farmaci
 • Fun?
 • Çmend!
 • medituar
 • Komunikoj
 • Neutral
 • Datat kuptim jashtë!
 • ... Dhe ri-Neutral

 • Qëllimi strategjik: ndonjë stres duke u përpjekur për të absorbuar si testim, e cila kaloi, ne mund të kuptojmë më mirë veten, e di më shumë rreth botës dhe të durojnë mësime të rëndësishme, aktuale, dhe i armatosur, vazhdojnë të jetojnë në mënyrë aktive dhe për fat të mirë. Taktika mund të jenë të ndryshme.


  « Tradicional » mjete

  Oh, katastrofike! .. Kjo është kur stresi "shkop" ose "perekuryuvaty" ose atë që është tashmë atje, dhe "pije", dhe jo sode.

  Pro: mund të ndihmojë në qoftë se stressik-Malyshok.

  Por nuk do të ndjehen keq apo shëndetin tuaj?

  Cons: secili shëndetësor-it stresi thjesht nuk mund të jetë e mjaftueshme


  Drejtimin e farmaci

  Nuk janë ata qytetarë të cilët menjëherë kap me qetësues, nuk do të tregojnë me gisht.

  Pro: Këto butylechki dhe tuba dhe shpikur kështu.

  Cons: por në qoftë se ju kuletës vazhdimisht novopassyt ???


  Fun?

  Kush nga vajzat e di se të blesh një buzëkuq të ri, rroba, makina (theksoj) - një mjet i shkëlqyer të disa përvojave. Nëse ju nuk jeni një vajzë, por përkundrazi, një burrë i shëndetshëm, dhe "fun" e di se si "zahulyaty me Miqte" - shih. "Mjetet tradicionale."

  Pro: krejtësisht i parrezikshëm, nëse nuk asimiluar Ellochka-vigane.


  Cons: jo të gjitha përvojat.


  Çmend!

  Kjo masë e opsioneve. Në zgjedhjen tuaj - të ndërtuar dush vendit, të bëjë pastrimin e përgjithshëm të banesës, teza e plotë të djegur një disk, çmontimit bllokime në ballkon, hedhin jashtë të gjitha junk nga shtëpia.

  Në raste të rënda, "hutuar" duhet gjithmonë ... mirë, tre banjo ju nuk ka të ngjarë të ketë nevojë. Pastaj, ndoshta, çdo marrëveshje e ditë me djalin e tij në matematikë? gatuaj darkë familjare me pesë kurse? fillojnë të pikturoj?

  Pro: afër shërbimeve publike në pikën më të lartë. Dhe papritmas ka një talent në vetvete hapur?

  Cons: gjendet. Mos harroni të prerje-transportim trupash në shije, të ndjehen se stresi është e gjatë.


  medituar

  Kjo do të thotë universal. Jeta në natyrë. Duke notuar në pishinë ose të marrë një dush relaksues kur deti nuk punon. Dëgjoni muzikën tuaj të preferuar. Kalojnë mbrëmje me një mace dhe një filxhan çaj bimor për filmin e lehtë.

  Pro: të ngurta.

  Cons: nganjëherë situata bën thirrje për veprim. Pastaj meditim - jo recetë tonë.


  Komunikoj

  Në këtë pikë ai është - dashurën britmës në shpatullën e tij, të shkojnë në forum tuaj të preferuar, të gjeni dikë në ICQ, shkoni tek një psikolog, më në fund. Në përgjithësi, nuk do të ndalemi të kërkoni ndihmë kur është e nevojshme të vërtetë. Nëse ju thotë "dialogun" vetëm "tre" - shih. "Mjetet tradicionale."

  Pro: i qartë.

  Cons: jo të gjithë mund.


  Neutral

  Por të gjithë e më lart - si të mbijetojnë stresin, nuk e luftojnë atë. Por ajo që për strategjinë tonë për vetë?!

  Ne do të duhet të japë një mendim - pse ndodhi kjo? ose mund të shmanget kjo? Çfarë duhet të bëj? Kur ne oburevayut ndjenja të përziera, emocionet dhe madje gjithëpërfshirës mbyt lotët pyes veten se çfarë ne mendojmë. Pain? Image - nga kush? Frika - çfarë? Çfarë do të ndodhë në rastin më të keq shumë, dhe se unë do të bëni pastaj? Tërbim? Zemërimi? Tërbim?

  Pro dhe kundër: absolutisht e nevojshme, por ajo është aq e vështirë!


  Datat kuptim jashtë!

  Për të rrahur një qese punching.

  Në përgjithësi, shkoni në palestër. Pllaka Pokolobrodyty. Dorëshkrime lotsjellës (kopje e dytë). Shkel kapelë (mirë, kjo është se si Napoleoni strehë të kthyer përpjetë).

  Pro: lehtësim të shpejtë.

  Cons: objekt mund të jetë i gabuar!


  ... Dhe ri-Neutral

  Zbaton konkluzionet. Buzëqeshje reflektuar. "Visualizing" u shpëtoj nga problemet ne imazhe të qarta.

  Pro: marrë nga ulluk.

  Cons: përmes forcës? dhe ku askund!

  Këtu ka një mënyrë i pagabueshëm (vetëm jo i qartë ku ai atribuohet) - Seksi i mirë me dikë që e doni, dhe të japë një ndjenjë të lirisë dhe të aktivitetit do të kërkojë, dhe do të largohesh dhe relaksohuni.

  E pra, unë shpresoj se ne mund të trajtojë me sfidat e saj. Unë uroj që ne pochastishe bilbil i njohur mendje - «Mos u shqetësoni, të jenë të lumtur!»