Si për të rrahur lodhjen


 • Mos harroni për mëngjes
 • Pini më shumë dhe më shumë
 • Nëse ju doni për të fjetur - shkoni në
 • Ka forca - postrybayte
 • Mund gëzim do të vijë në jetën tënde
 • Mos harroni për vtrak

  Nëse nuk jam plotësoj energjinë duke përdorur kos
  djathë, bukë misri, nga pasdite ngadalëson metabolizmin dhe
  lodhje të ligët. Kur mëngjes nuk ka kohë të mjaftueshme -
  sjellë fryte për të punuar.

  Receta: bollgur me shtuar manaferrat, mollë, arra.


  Pini më shumë dhe më shumë

  Përgjumje dhe lodhje mund të shkaktohet dhe
  dehidratim. Pra, të jetë i sigurt për të pirë mjaft
  lëngshme. Ajo mund të jetë e thjeshtë ose mineral ujë, lëng ose

  çaj jeshil. Pije tradicionale të energjisë është kafe.

  Receta: Banane
  Cocktail - kile gjysma e pure banane, shtoni 150 ml
  lëng portokalli, 2 lugë lëng limoni dhe një lugë shurup.


  Nëse ju doni për të fjetur - shkoni në

  Të gjithë e dinë se mënyra më e mirë për t'u çlodhur - mirë
  gjumë. Nga gjumë ynë varet humor, kujtesës dhe madje edhe rigjenerimin
  qelizat. Sot, një gjysmë e mirë e njerëzimit është prekur seriozisht
  çrregullim gjumi, që, natyrisht, ndikon në efikasitetin.


  Në mënyrë ideale, një person duhet të fle 8 orë në ditë, përndryshe trupi fillon
  te ulet. Shpesh situatë: ju jeni i lodhur dhe nuk mund të fle.  Në raste të tilla, të ndihmojë sedatives.

  Receta: dush të ngrohtë me vaj aromatike livando ndihmon rrjedhjen e gjakut nga truri dhe zëvendëson pilula gjumi.


  Ka forca - postrybayte

  Zakonisht kur rrotullon lodhje, unë dua të shtrihem dhe
  gjumë në ditë. Por fle për disa arsye nuk sjell efektin e dëshiruar.
  Zgjohen, ju mendoni të njëjtën gjë lodhur. Vendimi në këtë
  rast mund të jenë krejt të ndryshme - në muzikë dhe valle.

  Nëse
  ju janë shumë të vështirë për të bërë këtë ushtrim të thjeshtë, kështu që është e
  Ju dhe të dobishme. Peresylte veten dhe vazhdon të lëvizë. Më shumë
  se pas trajnimit ju do të fle më mirë dhe më të fortë, e cila është gjithashtu e

  merr shpëtoj e lodhjes.

  Receta: çdo ditë shëtitje për gjysmë ore në këmbë, përveç kësaj, nuk përpiqet për të përdorur në ashensor.


  Mund gëzim do të vijë në jetën tënde

  Stresi dhe frustrimit ndikim shkatërrues mbi
  Potenciali i energjisë. Shmangni stresi është i pamundur, por në tuaj
  shkëputje të energjisë nga situata që ne nuk mund të ndryshojë.
  Mundohuni të kalojnë kohë me njerëzit e mirë, më shpesh në natyrë.

  Mundohuni të eliminuar nga jetës vështirë për të komunikuar, Monkey Business
  dhe njerëzit e përçarë. Thuaj "jo" për të gjitha që i trishtuar për ju, dhe le të
  Më në fund gëzim në jetën e tyre.

  Receta: thellë frymëmarrje -
  mendërisht numëruar deri në pesë, thith ngadalë dhe thellë nëpër hundë tuaj, atëherë po

  si ngadalë nxjerr frymë përmes gojës. Përsëriteni për dy minuta. Një i tillë
  thellë, frymëmarrje ritmike ndihmon për t'u çlodhur dhe njom trupin
  oksigjen.