Si për të mbijetuar romancë zyre


 • Nëse dashuria ishte
 • Nëse keni qenë një viktimë e dashurisë

 • Edhe puna më interesante shpejt ose më vonë shkaku në trupin tonë
  stresi goxha i rëndë. Dhe kur nuk ka asgjë të pazakontë dhe
  Romantik ndodh çdo ditë njëjtë, atje
  mërzitje. Këto dy komponente - tension dhe mërzitje - të çojë në faktin se
  trupit "overheats". Për shtet të "nxehtë" e mendjes dhe trupit
  nevojë për një "pije freskuese". Më i mirë është gëzimi i dashurisë. Më e keqja -
  konflikt. Në ekipin, duke punësuar disa gra, e grindje të vazhdueshme,
  intrigat dhe skandalet - komunikim normal ndërpersonale. Mungesa e flirtim dhe
  Dashuria gjithmonë, për fat të keq, e vetmja mënyrë kompensohet.

  Por gëzimi i dashurisë në
  mjedisin e punës nuk është shumë shpesh përgjithmonë.

  Zyra Romance në shumicën e rasteve e ka fundin e saj. Dhe
  ka tre opsione. Së pari, shumë i qetë dhe të mirë, dy
  Divorc partner me pëlqim të ndërsjellë, dhe pasues i tyre
  Marrëdhëniet janë të barabartë dhe nuk ndërhyjnë me punën. I dytë dhe i tretë -
  konflikt, dhe kur ju shkaktojnë boshllëk, dhe se kur
  ju hedhin.

  A është e mundur për të shmangur pasojat serioze të shërbimit të përfunduar romanin? Sigurisht ju mund. E gjitha varet nga ju.


  Nëse dashuria ishte

  Kur një grua shkon tek parë marrëdhënie hendek të ngushtë, është e
  lënduar keq njeri.


  Krenaria e prekur seksit të fortë - imja
  lëvizje të ngadaltë. Në këtë rast, nuk ka rëndësi se nga cili
  Arsye njerëzit do të përjetojnë - përmes dashurisë njëanshme ose
  imazhe për hedhura tij. Vuajë vetëm ai bëhet
  ndonjëherë. Nëse të gjitha përpjekjet për të kthyer ju nuk do të ketë sukses, atëherë
  ish-partner duhet të përpiqen për hakmarrje mizore ndaj
  kompensuar për vuajtjet e tyre. Koha për të cilat ai ka shumë, sepse ju
  duke punuar së bashku. Është e mundur për të vënë ju dhe dhimbje të padurueshme: a
  Ekipi do të jetë gjithmonë mirënjohës për audiencën e poshtërimit tuaj.


  Nëse ju doni të ndërpresin shtatzëninë marrëdhënie me një burrë, nuk e bëjmë atë menjëherë dhe

  i përafërt. Ndërsa në qoftë se kjo nuk ishte e vështirë dhe i pështirë, nuk do të shkojnë në një pushim
  menjëherë. Nuk ka kuptim për të thënë: "Mundohuni të mos takohet me mua edhe
  rasti. " Ndalon japin efektin e kundërt. Mos harroni legjenda e Blue
  Beard: në qoftë se ju doni të arritur diçka nga njeriu i thjesht
  ndalojnë atë për të. Në anën tjetër, njerëzit duke u përpjekur të heqin dorë që
  ajo imponuar. Dhe pastaj ju duhet të mendoni për të përdorur
  është që të arrijë qëllimin e saj.

  Një nuk është mënyra më e mirë për t'u kujdesur - injorohen. Nëse
  ju kanë heshtur, nuk i përgjigjej me të dashurin ish,
  do të grumbulluar emocione negative, veçanërisht ju.

  Dhe kjo
  i sëmurë. Shumë më e dobishme për të gjetur të dobishme dhe mbi të gjitha i sjellshëm
  Fjalët për të shpjeguar veprimin e tij.

  Shko tek hendekut duhet gradualisht dhe pa acarim, heqjen e qetë
  i ish pasion jo vetëm qetë nga skajet përafërt e së ardhmes
  konflikt, por edhe të ndihmojë për të shmangur atë. Gjatë këtij procesi, ajo nuk është e nevojshme
  të grumbulluar në ish-lover urrejtjes shpirt. Kjo ndjenjë do të
  më shumë dëm për ju se ai.

  Dhe më e rëndësishmja: Reagimi i "dhembjes akute" në humbjen e një të dashur
  shumë e rrezikshme për shëndetin e jo vetëm psikologjike (alkoolizmi,
  neurozë, depresion dhe kështu me radhë. f.), por fizik (krizat hypertensive

  Keqësimi i ulçerë stomakut, etj). Nëse kjo ndodh me ish tuaj
  i dashur, mendoj se në anën e të cilit do të rritet ekipin? Natyrisht,
  anë e "viktimës". Jo për të përmendur faktin se faji do të
  vuajtje të gjatë është që ju.


  Nëse keni qenë një viktimë e dashurisë

  Kjo sigurisht që është e vështirë, por të përpiqet të mos marrë një pushim
  katastrofë. Mendoni për këtë: në qoftë se një njeri nuk e vlerësojmë ju, e bukur dhe
  e mrekullueshme, pse do të duhet të tillë një njeri budalla dhe pashpirt?
  Mundohuni të pranojë vetëm gjërat ashtu si janë dhe të ardhur në kushtet me të themeluar
  situatë.
  Nëse vuani - në fund, çdo gjë do të kalojë.

  A nuk e sqaruar gjërat: një skandal merr energjinë, e cila

  duhet të shkoni në aktivitete prodhuese. Ju nuk mund
  probleme dhe punë. Gjatë konflikt duhet rëndësi. Dhe përsëri, duke përdorur
  agresioni është absolutisht e pamundur për të arritur një rezultat pozitiv. Më tepër
  të gjithë ju të merrni situatë edhe më të vështirë, e cila mund
  të çojë në dëshpërim dhe depresion.

  Nëse ka pasur një hendek në marrëdhëniet, nuk mendoj për mënyrën se si ajo
  mund të parandalohen. Kjo do të bëjë që vuajnë tuaj dyfish
  padurueshme. Një kërkim i keqbërës në këtë situatë, vetëm të marr me vete kohë.
  Mos harroni se, duke mbajtur asgjë të arritur dhe për lëshimin, ju mund të
  prapa. Nga rruga, në këtë situatë ka një rregull: nëse

  i cili hodhi prapa, ai bëhet i panevojshëm.

  Në këtë kohë të vështirë për ju, ju nuk duhet të pyesni Bordin askujt.
  Këshilltari thotë se, si në qoftë se ai erdhi në këtë situatë. Por ju nuk e bëni
  cilësitë e veta dhe të jetë në gjendje për ta bërë këtë. Jo për të vdavaytesya
  të ndihmuar miqtë, në çështjet e dashurisë, nëse ju kujtohet Dumas, "secili
  duke u përpjekur për veten e tij. " Më i mirë - flasin, vetëm them
  Problemi nuk është person shumë i njohur.

  Nëse ju mashtruar dhe të hedhur, nuk ka nevojë dinak pronat mashtruesi
  transferohet në njerëzit e tjerë. Në një kohë të "identifikim" sjell
  lehtësim, por herët a vonë të çojë në vetminë, neurotik

  dështime dhe sëmundjet psikosomatike.

  Emocionet negative jo vetëm të sjell fatkeqësinë por edhe
  një përfitim i madh. Ato stimulojnë procesin e të menduarit,
  ju do të më shpejt ose më vonë të zgjidhë të gjitha problemet. Dhe përsëri, e bukur
  kurë për dashuri njëanshme - punë e vështirë. Nëse një person
  Biznesi i zënë, ajo bëhet ndonjëherë vuajnë dhe brengosen.

  Informacion nga artikujt "Jeta pas Office Romance".