Si të mos vdesin nga lodhje


 • Ka disa lloje të lodhjes
 • Kjo do të ndihmojë për të zbutur pasojat e lodhjes

 • Ka disa lloje të lodhjes

  Lodhje e bukur, kur puna fizike apo trajnim
  sjellë trupore apo kënaqësi mendore. Lodhje të tillë dhe të lehta
  Kockat janë të dhemb pas një të mirë tjetër netë dhe gjumë të shëndoshë.

  "Kohët e fundit kam filluar duke shkuar në valle moderne - thotë miku im
  Olya. - Në fakt unë nuk e sportit një mik, por të vërtetë të kërkuar
  Seb unë mbaj në gishtat tonë. Pas mësimeve të para unë erdhi shtrydhur shtëpi,
  si një limon, dhe ditën tjetër trup lomylo fjalë për fjalë kudo. Por, më besoni,
  madje se lodhje ishte e këndshme për mua. "

  Lodhje e dhimbshme .

  Emri thotë se këtë lloj lodhje
  për veten e saj. Asgjë emocionuese në të. Shpesh kjo lodhje
  shoqëruar me ethe, humbje e oreksit dhe letargji të përgjithshme. Nëse
  Ju jeni simptoma, atëherë ka shumë të ngjarë ajo nuk është duke punuar ose
  workouts rraskapitës, dhe sëmundje. Pra, nuk do të vonojë shkuar te mjeku.

  Dobësi në përgjigje të ngjarjeve dhe dukurive të caktuara.
  Ju me dikë
  grind, shkoi në një vend të ri ose ndoshta ju papritmas
  rritur si? Ngjarje negativ apo pozitiv ka ndodhur - një
  lloj i stresit. Trupi i përgjigjet me të ndryshe.

  Miku im u promovua dy javë më parë.


  Siç e kemi theksuar
  një ngjarje në kafene, ai tashmë dukej i zbehtë. I shkroi off atë në e tij
  shqetësimet për rritjen. Por sot u takuam rastësisht në
  minibus - zbehje e tij dështoi. "Unë u bë i lodhur shumë shpejt për të
  punë - u ankua për mua. - Unë pres që unë do të përmirësohet, dhe kjo është
  Tani diçka është shumë e lumtur. Unë dua të shkoj në shtrat para se të pini tyelikom
  birrë dhe nuk e shoh. "

  Ky është lloji më i zakonshëm i lodhjes. Për fat të keq, atë
  të çon në lodhje të tillë të përbashkët në ditët e sotme dhe kronike
  depresioni. Pra, lodhje zakonisht bëhet një sëmundje me të cilën ne të fillojë për të luftuar. Kur gjithçka tjetër dështon, moment tjetër

  në depresion. Thyerja e këtij rrethi vicioz është shumë e vështirë, por e mundshme
  lehtësojnë qëndrimin. Ju duhet të ndalet dhe të mendoj për shkaqe të mira
  lodhje, dhe nëse është e nevojshme, për të ndryshuar stilin e jetës e tyre apo qëndrim
  njerëz dhe ngjarje.


  Kjo do të ndihmojë për të zbutur pasojat e lodhjes

  Sleep. Nëse trupi juaj
  ka nevojë për një pushim (si ajo sinjalizon ju mërzitshme, pamje neglizhencë, dhimbje
  Sytë, lodhje e përgjithshme e trupit), atëherë të paktën të jetë e mundur, veçanërisht në pasdite,
  gjysmë ore ore marr një sy gjumë. Nga rruga, ëndrra mund të luajë
  Roli pozitiv në trajtim. Së pari, në ëndërr, ju mund të
  shoh zgjidhje për problemin tuaj, dhe së dyti, në qoftë se gjumë do të jetë e këndshme dhe

  i gjallë, ju vetëm merrni një pagesë pozitive.

  Ushqyerit. Gjatë lodhje heqë dorë nga dietat strikte
  dhe të përpiqemi si financa e mundshme, të diversifikuar menu tuaj.
  Ju duhet vitamina, veçanërisht në "poslezimniy" periudhës. Drogë
  më mirë të mos përdorin, ata ofrojnë vetëm një efekt të përkohshëm.


  Agjenda.
  Sigurisht, ju nuk dëshironi të humbni për asgjë
  kohë, veçanërisht nëse ju jeni duke punuar dhe nuk mund të shkojnë me pushime. Dosido
  Mundohuni të planifikoni ditën tuaj në mënyrë që kohën e lirë
  ishte më shumë se zakonisht. Ju mund të dëshironi që të marrë disa ditë për pushime
  llogarinë tuaj të vetëm shtrihem në shtrat, xhiruar monsters

  kompjuter dhe pjesën tjetër të popullit me të cilin ju po takohen pothuajse çdo
  ditë.

  Relax në çdo rast. Le tuaj
  Trupi është i butë dhe i përpunueshëm si një kotele. A keni pasur ndonjëherë
  marr një kotele roznizhytysya diell? Nëse është kështu, ju mund të kujtojnë,
  trupi i tij i varur nga pëllëmbë ju pëlqen gazetën lagësht. Edhe Indian
  Yoga pretendojnë se arti i relaksimit duhet të mësojnë nga macet.

  Kjo është pak a shumë rekomandime universale. Por që, në qoftë se nuk ju më mirë
  e di se ju do të shpëtojë nga lodhja? Dikush ndihmojë dush të ngrohtë,
  dikush - masazh ose një filxhan kafe me çokollatë. Gjej versionin tuaj dhe -
  jetoj me kënaqësi!

  Informacion nga Ina Levit jetë "Si të vdesin nga lodhje?".