Si të ndreqë marrëdhëniet me nënën e saj


 • Nënë-Frau Gertrud
 • Nënë-Znj Monica
 • Nënë-Znj Thatcher
 • Nënë-Lady Melpomene
 • Nënë-Lady Mary

 • Shumë frazë e njohur e disa milioner amerikan, "ditëlindjen e gruas së tij gjithmonë dërgon lule Tiffany!" Por sa prej burrave sinqerisht duan të vendosin kontakt të plotë me këtë "të afërm padashur"?

  Shumica e martuar, për fat të keq, preferojnë të vizitojnë gjatë kësaj
  Zonja nervozizëm pirja e duhanit zonë, e drejtuar në garazh, duke pretenduar të jetë në gjumë,
  thirrur urgjentisht për të punuar apo të sëmurë, por jo për të ndërtuar
  Bota marrëdhëniet e brishta familjare. Prandaj - dhe vazhdimisht
  Plotësoj shaka derrkuc për nënën e gruas së rruga-razlyubeznyy-së: "Mami, as edhe popem çaj?!"


  Megjithatë, duke miratuar përvojën e bijve të talentuar në ligj, ne
  të përpiqet të marr çelësin në këto "dhelpër femër". Ndoshta është e vërtetë - jo aq
  Djalli? ..  Nënë-Frau Gertrud

  Nëse kushëriri juaj - ish HR ose sekretari, i keq
  zakon të vlerësuar gjithçka dhe të gjithë - në gjakun e saj. Ju vazhdimisht dëgjojmë
  Vërejtjet me gjemba rreth miqtë dhe të afërmit të tij: "A është e mundur që të veshin një shall
  një pako? "" Kur ajo më në fund merr mendjen dhe të martohen? »
  "Dhe të gjithë e shohin atë - një idiot i plotë!". Dëgjimi i asaj: "Ju e shikoni se si
  ju duhet kjo këmishë? Hit i sezonit! "Nyje në përgjigje dhe në hebraisht
  Përgjigje: "Po në lidhje me?


  Sigurisht! "Duke menduar për veten tuaj" Sigurisht jo! »
  (Më pas e bëjnë një histori të trishtuar për një këmishë me njolla me gjak
  dhe jo që nuk është i larë, ajo do të jetë më e lehtë).

  Në qoftë se ju mori një mësues me përvojë - është, në parim, të njëjtin
  Rast klinik: në çdo kompani ajo mëson jeta! Për shembull,
  Albina S. - kohë që në pension, por vazhdon të vuajtjes
  studentëve të universitetit me praninë e tyre. Ajo është shumë krenar e saj
  "Nepreryvavshuyusya" rrënjët pedagogjike dhe vazhdimisht kritikon imazhin
  jeta e të gjithë të tjerët, madje edhe në nënën e vajzës së tij. Dëgjim të kësaj gruaje,
  ndjenjë se "e tërë gojë - jo lart, një toger - up!"

  Të gjitha dremitje ... dhe të bëjë rrugën e tij, madje edhe vajza e saj (mirë, se ata jetojnë
  nga njëri-tjetri në një distancë!)

  Nëse lady është plot me pedanteri gjermane dhe përpikëri në orar, jo bukë
  ushqyer - le të flas, se si të gatuaj një biftek ose
  vënë në makinën në park. Këtu është një tjetër figurë e vërtetë. Galina
  D. gjithmonë vjen në shtëpi me pantofla të tij, birit-steril
  dhe pecetë. Nëse tryezë nuk është e mbuluar në 12,00, është e buzët e thatë dhe pidzhymaye
  pushimeve të gjata. Ajo defiantly mund ta provoni gishtin
  sobë lëmuar gaz dhe një banjo. Fraza e preferuar në bisedat e saj: "Si
  Kjo grua mund të tjera në shtëpi?

  Ajo mori një lecke dhe shkryabav pan! »

  Nënë-Znj Monica


  Artistike, smihotuha emocional. Natyra e ndritshme dhe shumë të gjallë. Ajo
  vlerëson gjeste gjera, kreativitetin dhe veprimet tuaja mushqetar. Ajo është
  i kënaqur me fjalët e mirënjohjes drejtuar vetëm për të dhe familjen e saj.

  Njëzet vjet më parë një burrë energjik i ri i menaxhuar
  përmbushur zëvendës drejtor bijë "Factory" KAMAZ "! Për të dytin
  Data Kostya ndjeu dashuri të ndërsjellë të vajzës
  kështu që e kaluara të gjithë energji dhe imagjinatë për të fituar nënën e ardhshëm në ligj. Ai
  e dinte që solli në ashpërsi dhe devotshmërisë filial
  Nusja do të dëgjoni vetëm mësimet e nënës sime, si ka qenë në mënyrë aktive

  zbatuar në shtetin e "armikut". Të gjithë ishin blerë vazo elegant,
  brooches antike, shandanët dhe ikebana për apartamente në të ardhmen
  të afërmit. Në fundjavë, nxori biletat më të mira për të Operas
  apo sallë koncertesh. Mori të gjithë familjen e "në botë" Kostya vetëm
  taksi (në atë kohë për të fituar makinën e tij nuk ishte e
  i lehtë!). Kur familja u zhvendos pak pryvozylasya shtëpi dhe tundnin kostik
  trajtuar, taksi përfundoi rreth qoshe dhe menjëherë u ndal nga
  e tmerrshme, "Stop! Unë më tej - tramvaj! ".

  Muaj të punës së madhe, durim dhe të agjërimit u shpërblyen me më
  wedding elegant, nënë-e cila, në kontrast me nusen modeste

  myk dhe ndjeu i lumturisë (nga rruga, ajo bindi burrin e saj për të blerë
  i pranishëm i ri apartament 3-dhoma gjumi dhe "mjaltë" udhëtim në det në
  Ishujt Kanare!)

  Nënë-Znj Thatcher

  Para se të - njëqind për qind e punëtorëve të vështirë, një galetë në një skaj, Sofia Kovalevskaya dhe Condoleezza Ngritja në një shishe. Me pak fjalë, Zonja e Hekurt! Një shembull i trishtuar. E bija e një qytet i njohur në qarqet kulturore
  Artistët e kishte parë "shkruar" të martohet komitetit rajonal sekretar i parë
  Komsomol. Ai ishte i varfër dhe i shëmtuar, por e kishte të shëndetshme
  karierizëm. Edhe fakti se re pothuajse askush nuk e dinte
  njëra nuk u ndal duke menduar për prindërit paraprakisht të mëtejshëm

  në mesin e elitës së re urbane. Nëna e nuses edhe dhuruar një nga
  pesë dhoma e saj në familje të rinj ka qenë gjithmonë në sytë e saj. Madje
  emri i saj - "Stella" - shoqatë udhëhequr me teh çeliku të ftohtë.
  Për dymbëdhjetë vitet e fundit (!) Rinj jetoj vetëm me letrat me vlerë të nënës
  udhëzimet, të ndërtuar një karrierë dhe të fuqisë punëtore duhet të hulumtojnë, të dy -
  thellësisht të pakënaqur, por sigurisht askush nuk ka treguar!

  Nënë-Lady Melpomene

  Në qoftë se dikush mban mend në këtë perëndeshë kemi borxh pamjen e teatrit. Dhe
  e mrekullueshme e juaj mother-- shërbëtor i përjetshëm i muzikës! Kjo grua nuk flet,
  ajo transmeton! Për më tepër, publiku është më shumë - më mirë.

  Ajo,
  si Lenini në bronovychku, lexoni të gjitha poezi, tregon imagjinar
  ajo është e legjendat e familjes dhe thotë dolli bukur. Edhe nëse
  grua sharje dikë, atëherë disi intricately dhe artistike.
  "Fazë", dhe më shumë. Dhe Perëndia i hanë duart ju thyejnë këtë
  performance solo! Por kjo grua, nëse dëshiron, mund të lidhen me.

  I talentuar Sergei, vajza do të bëjë një ofertë "një lloj i
  Melpomene, "iu lut poezi nuses përbërë dhe nëna e saj ishte për të ...
  muzika e tij. Për një darkë festive familjare, duke pritur për një pauzë në Teschin
  Tregimet, ai në mënyrë misterioze mori një kitarë dhe këndoi shumë shrewdly
  "Në një daisy venitje tufë lulesh dhe dashurin e saj-vasylechky" (nuk e di, si tashmë

  Ai lexohen tragjedinë në fytyrë dhe praktikojnë poezi me baltë hrafomanski,
  por ajo e bëri për të ardhmen amtare-zhurmë, ajo bërtiti pivvechora
  dhe quhet affectionately Sergei "Sonny"!)

  Nënë-Lady Mary

  Hera e parë duke parë të sofistikuar, i zgjuar, i zoti "Miss përkryerje", ju
  nuk do të mund të ndihmojë të mendoni se kjo grua nuk mund të jetë nëna juaj i ardhshëm në ligj,
  më së shumti, ajo është - motër më të vjetër e gjysmë tuaj të dytë! Kështu
  duke folur rreth! Kjo është ajo zogëz i hipnotizuar Ruppert Everett Cine Maman
  Julia Roberts në filmin "Dasma e mikut më të mirë": "Duaje kuletë tuaj
  dashuri këpucë, dashuria juaj të gjitha! ". Në përgjithësi, Hollywood i do këta "të thellë"

  Implikimet. Greg kusar edhe blurted jashtë në para-partisë, "Kur unë
  shikoni në nënën e gruas së tij së ardhshme - unë dua që të ketë marrëdhënie seksuale me tim
  gruaja! "(Në qoftë se ju jeni të lumtur të konstatoj se gruaja juaj do të jetë
  sa e bukur aq i vjetër sa nëna e saj - ju vetëm me fat)!

  Ndoshta si pasojë, është e nevojshme të kujtojmë fjalët e Leo Tolstoy: "! Ne e duan njerëzit për mirë që ne bëjmë për ta, dhe të urrejnë për të keqen që ata shkaktojnë veten"

  Informacion nga artikullit "Si për të marrë së bashku me nënën e saj? Të paktën një herë një e katërta ... "