Si të merren me stresin


 • qortim
 • Marr frymë thellë
 • Ejani jashtë për një shëtitje
 • Merrni një dush të nxehtë
 • Ulja futje tuaj caffeine
 • Zgjidh një i rëndësishëm

 • Për fat të keq, kur ne jemi të mërzitur me diçka ose edhe depresion, shumë prej nesh të bëjmë këto hapa për të cilat është më keq, jo më mirë.
  Ne ligët në ushqim bukur kompleksuyemo nuk fle natën, miqtë zryvayemosya dhe të afërmit. Dhe çfarë duhet të bëhet në vend?


  qortim

  A nuk e mbani problemet tuaja të veten. Mundohuni-Teissier të diskutuar problemet e tyre në gjendje të mendojnë në mënyrë të paanshme mik apo dikush nga familja. Njerëz boxed dhënë më shumë vend-nga stresi sesa ata që "vypus avull-kabina" jashtë.

  Verifikimet-në tension mund të çojë në sëmundje - Rritja e gjak i dha Lock ose kolesterol.


  Marr frymë thellë

  Nëse zemra ju rreh shumë shpesh dhe ju mendoni se ju poseduar panik, do të përpiqen për të marr frymë thellë të paktën gjashtë herë. Gjashtë thellë-breaths bokyh mjaftueshme për diçka për të ulur presionin e gjakut dhe UZPO-koitsya.

  Mëso breaths thellë, ajo relakson trupin. Por Ucha-schennoe, frymëmarrje konvulsive mund Uhudit-qep shëndetin tuaj.

  Vendi duart tuaja në gjoks. Frymëmarrje të ngadaltë, ju ndjeheni si tuaj këmbë-ki zgjeruar. Kur ju nxjerr vëllimi qelizat e mushkërive dhjetor-gjata dhe të reduktuar.


  Po vazhdon këtë ushtrim derisa të dëgjoni ekziston një vetë-qetë.


  Ejani jashtë për një shëtitje

  Kur ju jeni të mërzitur apo diçka-vayetsya përjeton stres, stërvitje mo-gut jetë një antidepressant i fuqishëm. Ecni apo goditje e lehtë do të lejojë që të të shpëtoj nga rishtar adrenalin prodhuar në sasi të mëdha bashkë-kur ne të ndjehen të stresit.

  Gjatë ushtrimit aerobic është numri-Eksporti i hormon stresi padëshiruar zvogëlohet, dhe relakson trupin natyrisht.


  Merrni një dush të nxehtë

  Kur të jeni gati për të bjerë mbi dikë dhe bërtas në vend të kandidojë në banjo dhe të drejtë-zhyte në ujë të nxehtë. Ndonjëherë të gjithë ju duhet - pak kohë dhe privacy-tion.

  Paralajmërojnë shtëpinë tuaj që ju të mos ndërhyjë, dhe zhyt veten në banjo e tij ujë platformë-nennuyu me Një disa pika racave slablyayuscheho vaj livando.

  Vaj Aroma-diplomatike - një mënyrë e madhe për të kënaqur një rrjedhë e vazhdueshme të mendimeve shqetësuese dhe lehtësimin e dhimbje koke.


  Ulja futje tuaj caffeine

  Ju mendoni se një çift i gota e kafe në mënyrë të vendosur th ju jap gaz për ditë? Kjo është e mundur. Por nganjëherë kjo varësisë mund të çojë në stres, veçanërisht në qoftë se trupi juaj chuvst-për- të caffeine.

  Edhe çaji përmban disa caffeine-tion. Pra, nëse ju pini çaj shumë gjatë natës, atëherë në mëngjes nuk ndjenjë e zuri gjumi.

  Kafeina merr të paktën gjashtë orë, diçka për të kaluar përmes tretjes syste-m, si dhe dy gota të vogla të kafe në ditë mund të shkaktojë pagjumësi.

  Një vazh-zhitelnost dhe gjumë të thellë është shumë e rëndësishme për trupin tonë, sepse në këtë kohë truri qëndron.


  Zgjidh një i rëndësishëm

  Kur ju keni një shumë të make-ju, por koha është e shkurtër, të bëjë një listë të rasteve jo-bajpas dhe të nxjerrë në pah gjëja më e rëndësishme. Pyesni veten se çfarë kjo listë Naib-Lee urgjente - dhe të bëjë atë në të parë oche-kuqe. Mos lejoni veten të jetë i hutuar nga një punë të vogël, të parëndësishme.

  Në një mendje për të zgjidhur një ose dy detyra kryesore për ditën dhe chats rregullisht pyesni listën tuaj, fshirja kryhet.

  Mundohuni të mos shtyj për më vonë në çdo gjë në minutën e slednye. Nëse ju nuk keni kohë për të përfunduar punën para kohës së caktuar, ajo është e mirë për të informuar palët e interesuara-it se sa duke u përpjekur për të shmangur ato. Jo edhe forcon stresin e saj dhe fajin.