Mitet lumtur jetën familjare dhe Fakte


 • Miti: Ju nuk mund të shkoni në shtrat pa pomyryvshys pas grindje
 • Miti: lindja e një fëmije sjell
 • Miti: burri dhe gruaja duhet të lidhet jo vetëm romantike,
  por edhe miqësi
 • Miti: jeta e pakënaqshme seksi - nuk është
  problem
 • Miti: Ju nuk mund betohem në prani të fëmijëve
 • Miti: nuk e marrin gjysmën tjetër për të dhënë
 • Pra, është koha për të demaskoj mitet më të zakonshme rreth
  jeta familjare. Me disa ekspertëve me përvojë të pasur të martuar
  Marrëdhënia ne kemi deshifruar kuptimin e fshehtë këshilla që burri dhe gruaja të dëgjuar nga
  në të njëjtën ditë që të fiksohet me cipë e virgjërisë nyjë.


  Miti: Ju nuk mund të shkoni në shtrat pa pomyryvshys pas grindje

  E pra, kjo tingëllon mjaft e arsyeshme - pse rrezikun për papritur
  grindje natë, madje edhe më i papërfillshëm vetëm zemërohem dhe të bëhet një
  problemi i vërtetë? Është më mirë për të bërë paqe me një ndërgjegje të pastër për të fjetur dhe
  shohin ëndrra të bukura, dhe në mëngjes të fillojë gjatë.

  Mendimi ynë: vetëm të negociojë me gjysmën e tij të dytë
  për të vonuar fund grindjeve në mëngjes - veçanërisht në qoftë se tashmë pas mesnate, ju
  valytesya poshtë nga lodhja, dhe mosmarrëveshjet fund janë parashikuar. Së fundi,
  Jo çdo grindje mund të jetë e kufizuar në kohë dhe, për fat të keq, pak i
  Ne mund të ndaluar në kohë.

  Sigurisht, i sëmurë të shkoni në shtrat në një gjendje të acarim pas


  grindjet. Por kjo ka "pro" e saj: edhe në qoftë se herë pas here fle në të ndryshme
  dhoma, ju do të jetë mirë - si me jetën tuaj familjare.


  Miti: lindja e një fëmije sjell

  Shpesh pas lindjes (sidomos të parë) të çiftit
  aty tema të panumërta për bisedë. Megjithatë, të gjithë ata në një mënyrë apo
  disi e lidhur me fëmijën ...

  Duket, familja u vendos në një nivel të ri, por
  pastaj burri shkon në punë, fëmija sëmuret dhe kapriçioz. Joy dhe
  habi që fillimisht shkaktoi këtë krijesë të vogël gradualisht
  ndryshon lodhje dhe acarim - dhe çfarë duhet të presin pas netëve pa gjumë

  ushqyerit pamëshirshëm dhe ndryshim pelenë? Natyrisht, askush nuk kanë
  do të ndërpresin acarim të fëmijës, dhe zemërimi i drejtë bie mbi
  kush është tjetër. Shpesh duket njerëzit e ardhshëm të preferuar.

  Mendimi ynë: lindja e një fëmije - është, para së gjithash, testi
  marrëdhënie forcë. A ka një zgjidhje?
  Po. Ju vetëm duhet të njohin se të gjithë çiftet e përjeton krizën e familjes është
  kur të paktën presim atë.

  Përveç kësaj, ju keni nevojë për ndihmë në kujdesin e fëmijëve - në
  vetëm deri në detyrë e pamundur.
  Ndihmë dhe mbështetje burrin e saj edhe
  të ndihmojë gratë të kujtuar rolin e të dashur gruan dhe biznesit grua e tij.

  Nëse ju jeni
  deri sa ju mund të nuk dridhem për të menduar e "botimit" apo të frikësuar për të lënë
  fëmija në kujdesin e burrit të saj, dadot apo të afërmit nuk nxitojnë ngjarjet - le të
  çdo gjë është duke shkuar në rrugën tuaj.


  Miti: burri dhe gruaja duhet të lidhet jo vetëm romantike,
  por edhe miqësi

  Dashuri e madhe, nuk e bën atë? Në fund të fundit, ju e dini
  Burri më mirë se kushdo, kështu që pse nuk e konsiderojnë atë miku im më i mirë?

  Opinionit tona: romantik marrëdhëniet ndryshojnë nga miqësor.
  A mos presin që një person do të jetë në gjendje të provojë të jetë mishërim i pasionuar
  dashuri dhe miqësi e tenderit. Pra, thjesht nuk do të ndodhë.

  Me fjalë të tjera, mos e dënoni vetën nëse ju nuk ndiheni

  njeriu dashuri miqësore - për këtë ju keni një të dashurën. Mbi të gjitha,
  marrëdhënie me një njeri nuk është e humbur, por a jeni emri i saj - të biznesit tuaj. Gjithmonë
  Jeta tsikavtesya e njeriut, çështjet dhe shqetësimet e tij. Shkëputje mëngjes
  të jetë i sigurt për të mësuar në lidhje me planet për burrin - dhe kërkoni në mbrëmje, si ai
  dështuar në zbatimin e tyre.


  Miti: jeta e pakënaqshme seksi - nuk është
  problem

  Në muajt e parë pas lindjes hormonet
  lodhje dhe nervozizëm - kur të jeni gati për të piskat nëse
  dikush vjen tek ju më afër se një metër - nuk ndihmon për të përmirësuar
  Jeta seksuale, kështu që nuk fuqi gjëra.

  Një burrë duhet të sillen
  kjo situatë me mirëkuptim dhe durim.

  Ynë i opinionit: indinjatë rrezik shumë të rinj
  nënat, ne fuqimisht pohojmë se pasi të kesh një marrëdhënie seksuale fëmijë veçanërisht
  e rëndësishme dhe madje i nevojshëm për të ruajtur marrëdhënien.

  Kur ju jeni të zënë rreth orën, vuajnë nga mungesa e gjumit dhe
  stresi kronik, kur ke parë një njeri në mëngjes dhe në mbrëmje, seksi - it
  mënyrë e shpejtë dhe efektive për të forcuar marrëdhëniet, edhe në qoftë se ju nuk e bëni
  provokoj shtimin dëshirën tërbuar që në ditët e para të jetës suaj familjare.

  Gjithashtu, nuk besoj se për seks të mirë të nevojshme
  kushtet e veçanta - një darkë romantike, një atmosferë të veçantë dhe vetmia, apo ju

  do të presë për këtë "moment të përsosur" përgjithmonë, se do të jetë një tjetër
  shkaktojë për frustrimi dhe stresi. Mos prisni për rrethana ideale, dhe
  Përdorni për seks çdo mundësi. Mëso për të vlerësojmë
  Quickie - ajo çliron dhe në masë të madhe rrit seksual juaj
  repertor.


  Miti: Ju nuk mund betohem në prani të fëmijëve

  Prindërit grindje - një pamje e tmerrshme që lëndojnë fëmijët
  psikikë. Fëmijët e vegjël me saktësi të përcaktuar se kur ju jeni nervoz dhe
  i zemëruar (ata kaluan gjendjen shpirtërore), dhe fëmijët më të vjetër, duke shikuar
  Skandali familje, kanë frikë se prindërit mund të lënë.

  Mendimi ynë: vëzhgimi i si prindërit lejojë konflikt familjar mund edhe të jenë të dobishme për një fëmijë - kështu që ai e gjen jashtë

  edhe njerëzit më të afërt ndonjëherë nuk mund ta shpjegoj. Konfliktet
  është e pashmangshme. Nëse jeta juaj familjare nuk është prishur nga mosmarrëveshjet
  atëherë ju keni gjetur ideal. Dhe ideal - kjo është aq i mërzitshëm ...

  Me fjalë të tjera, të shikojnë grindjet prindërore fëmijët
  të jetë e mundur, dhe madje edhe të dobishme. Por ka një "por" (si zakonisht). Nëse grindje juaj është
  në dëshmitarëve të mitur, ju keni për të luftuar sipas rregullave. Në vend të
  Për t'i telefonuar një njeri "snob dembel", thonë vetëm "Nuk më pëlqen
  se ju nuk e nxjerrim jashtë mbeturinat ". Dënon veprimin (ose mosveprim), dhe jo njeri.
  Nëse një skandal shumë të lartë shkallë dhe zgjidhjen e saj me mjete paqësore

  e pamundur, të përpiqen për të ende të marrë fëmijët nga dhoma.


  Miti: nuk e marrin gjysmën tjetër për të dhënë

  Ky është sekreti i një martesë të lumtur dhe të qëndrueshme nuk është
  është kjo e vërtetë? Pasi të keni marrë një burrë për të dhënë, ju të ndaluar atë
  vlerësojmë dhe humbasin vigjilencë.

  Mendimi ynë: Merrni gjysmën tjetër për të dhënë - kështu
  plotësisht e saj / tij të besimit, besim dhe besoj se në kohën e duhur
  ai / ajo duhet të jetë pranë.

  Kjo gjithashtu do të thotë që ju keni pranuar obligime të caktuara
  dhe roli në familje. Kur ju keni një familje dhe fëmijë, besimi absolut
  partner vetëm mbështesin dhe forcë. Por mos harroni se të marrë

  gjysma tjetër për të dhënë dhe të bëjë të gjitha sakrificat për të dhënë - absolutisht
  gjëra të ndryshme. A simple "faleminderit" punon mrekulli.