Njeriu - një i huaj apo dikush të martohet


 • Gjermanët - Konservatorët
 • Nga japoneze - nuk ka divorc dhe pambikëqyrur
 • Marry për afrikanët - një surprizë
 • Italianët nuk i mërzitshëm
 • Arabët - tiranëve brendshme
 • Nusja amerikan - një ruletë ruse

 • Edhe në qoftë se ju jeni kokë e këmbë në dashuri, është më mirë që të mos nxitojnë në martesë, si një vorbull. Para se të martohen - të gjetur se çfarë ju mund të presin - ku ju jetoni, në qoftë se ju të ndërtuar një familje dhe për të rritur fëmijët e tyre.

  Suitors Jashtë konsiderojnë sukses për të gjetur një nuse ruse. Dhe 70% e Rusisë së sotme është besnik ndaj familjeve të përziera. Sipas statistikave, çdo vit në Moskë regjistruar rreth 1500 martesat ndërkombëtare.

  Le të përpiqemi të kuptojmë se çfarë pro dhe kundër që ju të merrni për të martoheshin të kombësive të ndryshme.


  Gjermanët - Konservatorët

  Ajo ishte e martuar me një gjermane ju bleni famshme "Tre C" - "Kyuhe, Kinder, Kirche" - kuzhine, fëmijët, kishën. Gjermanët ende shumë konservatore. "Shumica e njerëzve gjejnë shpresë në Evropën Lindore zhytelok qetë, konflikt pa dhe ende gratë sensual që nuk do të konkurrojnë me ta në drejtim të karrierës", - ekspertët thonë hulumtuesit të martesave ndërkombëtare. Burrat gjermanë janë të përpiktë, i ndjeshëm dhe sentimental. Një pikë e rëndësishme në martesë për ta është një kontratë martese.
  A nuk mbështeten në bujarinë e veçantë në zgjedhjen suitors gjermane, dhe të presin dashuri të veçantë për prindërit dhe fëmijët. Pafuqishëm Gjermania i vjetër i dërgoi për të jetuar në një shtëpi pleqsh, fëmijët rritur shoqëruar nga foleja sa më shpejt që ata kanë krahë rritur. Për të arritur diçka nga gjermanët, duhet të zgjojë zemrën butë që rreh nën gjoksin e tij forca të blinduara hekur. Dhe së fundi, të kualifikohen për shtetësi gjermane mundeni vetëm pas tre vjetësh qëndrimi. Gjatë divorcit shpesh të lënë fëmijët me nënën, por në qoftë se ata kanë një pasaportë gjermane, babai i tij mund të lehtë të marrë ato jashtë vendit.

  Përkrahja e fëmijëve janë të caktuar shumë të lartë, ndërsa 14 Gruaja i tyre përvjetor nuk mund të punojnë.


  Nga japoneze - nuk ka divorc dhe pambikëqyrur

  Gjëja e parë për të kujtuar filluar të përballet me japoneze, ata janë mjaft të ndryshme. A keni pasur ndonjëherë për të ia ngul sytë për orë të tëra në një degë të lule qershi rreth enigmës orën mbi vargun pyatistrochnym ose thyejnë duart përmes spoteve të rëndësishme në letër? Në japonisht është në gjak. Japanese people nuk janë mësuar që nga fëmijëria për të treguar ndjenjat e vërtetë, koncepti i mirësjelljes zëvendësojë zemrën e tij. Ju duhet të pranojnë faktin se fëmijët tuaj do të jetë në japonisht. Ata vendosën që të jetë si gjithë të tjerët, Japoni - një vend me një komb dhe një fe.  Japanese rinj zënë plotësisht trajnime, punë, karrierë. Gjeni një grua shumë të filluar kur paraja dhe pozita në shoqëri tashmë - afër pesëdhjetë vjet. Gruaja e tij, japonezët do të mbrojë, të përmbajë, të dhënë para xhepi, për të sjellë në të gjitha llojet e mënyrat, partitë e korporatave - dhe jo të vini re si person. Japonia nuk e ka pranuar kontratën e martesës, në rast të gruas së shkurorëzimit merr pothuajse asgjë, nuk do të lë atë dhe fëmijët.

  Nëse një i sapo familjare mbretëron dashuri, ju mund të mësoni një gjuhë dhe një gërmoj nëpër libra të bukur në qytetërimin japoneze: si për të përkulet, për të përgatitur tokën, çfarë bukuri, Kjo Sonahon dhe simbolizon dragoin në Miyazaki.

  Sipas udhëtarët, ajo merr dhjetë vjet. Nëse ju mund të mbajë jashtë - ju do të jetë shumë i lumtur.
  Sipas statistikave, njëqind martesat në Japoni llogaritë për 2 divorc. Papritmas ju jeni me fat?


  Marry për afrikanët - një surprizë

  Vajzat gjithmonë mbulon kuriozitet ndaj anëtarëve të një tjetër race - nuset me zavlekatelno errët të lëkurës. Ata janë plot emocion, pasion dhe vitalitet, të kënduarit të madhe, vallëzimi, duke luajtur shumë instrumente të çuditshme. Burrat afrikane nuk janë të frikësuar për të treguar ndjenjat e tyre, tregojnë dobësi, sinqerisht e dua dashurin e tyre të lidhura me to, adhuroj fëmijët dhe të respektojnë të moshuarit.

  Çfarë është kapur?

  Së pari, emocionet e tyre janë të paparashikueshme. African nuk mund të llogaritur forcën e zemërimit apo gëzim të tij. Jeta Surprise familja mund të pritet e tridhjetë vjet, ata mbeten në fëmijët e moshës shpirt. Përveç kësaj, dhëndër i Afrikës prirur për misticizëm, ajo i jep urtësi karakter të pazakontë.

  Dasma me afrikanët sigurisht sjellë emigracionin në Evropë, SHBA apo Australi. Në Rusi, ata ende janë të dyshimtë. Dhe të shkojë në shtëpi me burrin e saj ju nuk e këshilluar me forcë që të jetë e hënën, ai nuk ka premtim. Në një shtëpi të nxehtë lehtë mund të kuptohet nga vetë poligamia, paganizmi ... mirë, në qoftë se nuk kanibalizëm.

  Disa vende afrikane janë vazhdimisht në luftë me dikë, nuk është shumë e keqe me mjekësi, ushqim dhe pajisje, por edhe sëmundjet infektive: malaria, SIDA, etj Në rastin e divorcit, ju jeni shumë me fat nëse ju keni kohë për të marrë në shtëpi para se të vënë poshtë ose shitur në një bordello. Apo ndoshta ju jeni me fat?


  Italianët nuk i mërzitshëm

  Me të ju kurrë nuk mërzitem - temperamentin shpërthyes mesdhetare, ritëm të furishëm të komunikimit, romanca delikate dhe xhelozi çmendur. Family për italisht - i shenjtë. Negative - nuk ëndërrojnë të pasurisë, Itali - vendin më të varfër evropiane.

  Kur çiftet Divorci dhënë tre vjet për të duhet të mendojnë për vendimin e tij, dhe pastaj njeriu duhet të mbajë gruan e tij për t'u bashkuar me martesë të re.

  Por marrë fëmijët jashtë shtetit për të cilin më shumë gjasa nuk do. Rastet ku familja është e copëtuar dhe italianët mashkull rritjes së fëmijëve - i sundimit jo përjashtim.

  Përkundrazi, ju duhet të punojnë, dhe jo një menaxher të lartë - diplomat ruse në Itali nuk është në listë, por ka gjithmonë një infermiere pengesë, maids, infermierë, në të mirë, të paaftë për të gjetur një udhërrëfyes në "n" ekskursione. Është e rëndësishme për të ndërtuar një marrëdhënie të mira me familjen e bashkëshortit të saj, dhe marrëdhëniet joformale: italianë - njerëz pasionet e mëdha. On Fesë gjithashtu nuk duhet të harrojmë - një vend katolik marrë për grua shkoi në kishë dhe e mbajti pushime.

  Në krye të kësaj ju duhet të qëndroj kapur njeriun e tij të pasionuar - në të mirë ajo do të jetë në futboll, politikë, makinë, në më të keq - grappa (vodka italisht) dhe një vajzë. Martesa në italisht - pak logjikë, dashuri shumë.


  Arabët - tiranëve brendshme

  Pro - një mundësi për të mos punojë deri në fund të ditës, dhe shumë fëmijë se sa të ushqyer ato - burri i dashur. Cons - jo veshjet në cepat e rrobave të shkurtra, swimwear dhe mundësitë për të menaxhuar kohën e tyre dhe veten e tyre, të dashur. Nusja grooms-muslimanët kanë ardhur në shawls dasmës, hixhabit. Arabët nuk janë pranuar, një grua tregoi fytyrën e saj dhe trupin, bisedoi me burrat e njerëzve të tjerë.

  Mbi jobesimit në vendet myslimane lënë gur me vdekje, pirja e duhanit, pirja apo gruaja fyese nuk kishin as ëndërr shkretëtirat birit në ëndrrën më të tmerrshme. Sjellje, mënyrën e jetesës, prindërit - të gjitha diktuar me ligj.

  Gruaja e ish-, i cili mrekullisht u arratis nga zotërit e tyre, paralajmëroi se arab, më delikat dhe i dashur në, në vendin tuaj kthehet në një tiran pa kompromis të brendshëm. Bazuar martohet me një arab, ju martohet me të gjithë të afërmit e tij për të shtatit. Nëse keni ëndërruar të një numri të madh të të afërmve, atëherë ju do të pëlqen. Çdo përpjekje për të grindet me ndonjë i afërm i burrit të saj mund të përfundojë shumë keq.

  Ligjet e Kuranit, njerëzit mund të marrë një grua të dytë, të tretë, e pestë, dhe divorci gruaja e tij nuk ka marrë ndonjë gjë shumë janë fëmijët në familjen e burrit të saj.


  Nusja amerikan - një ruletë ruse

  Dasma e Amerikës - është një rast ku ju mund të garantojë një gjë - nuk ka garanci. A nusja takon mazhorancës të bardhë apo ajo vjen nga Komuniteti Evropian, emigrant rus indian apo me fat? Ku për të jetuar në një qytet të madh apo një fshat të braktisur, siç mësoi atë punë? Cilat janë marrëdhëniet e tij me të alkoolit, drogave, fesë? Nusja amerikan - një ruletë ruse.

  Ju magjike me fat në qoftë se ju materializoj një ëndërr thellë fshehur lloj-zemre biznesmen apo ide romantike e gruas së përsosur e një kauboj Teksasit.

  Jo me fat nëse zbihayetesya me idealin e një humbës të dobët. Plus martesë amerikan se policia e tyre është e qartë dhe në mënyrë specifike. Pra, në qoftë se njerëzit e bërë shaka me ty problem i zgjidhur në zonën e afërt. Por për të siguruar veten e tyre kundër çdo aksidente të papritura para udhëtim është e rekomanduar për të kthyer në një sasi çantë elektronike të mjaftueshme për të blerë një biletë ajrore, dhe të mësojnë profesionin artizanale, të tilla si një floktar ose pastë. Por ajo është e mirë për të qëndruar në shtëpi. Martesat e lumtura - ata amerikanë që vijnë në Rusi për një kohë të gjatë.

  Mbreti francez Henry unë e mori për grua Anna, e bija e Jaroslav urti, artist spanjoll Salvador Dali - Elena Dyakonov, dhe ata ishin të lumtur.

  Mendoni për veten tuaj, të vendosë për veten tuaj ...

  Informacion nga neni Natick Sun "" kërcënon "martesa me një të huaj? Pjesa 1, Pjesa 2 ".

  Diskutoni në komunitet