Çfarë erë si dashuria


 • Oh, attractants! Oh, repellents!
 • Spicy bukuri sekret francez
 • Martesa me normën - fëmijët nuk të jap!
 • Era e limon përmirëson produktivitetin ...
 • Seksual parfum: Efikasiteti - 30%
 • Për të rritur apelin e tij
 • Var një bandë e yarrow në dhomë gjumi

 • Oh, attractants! Oh, repellents!

  Shkencë
  gjeti se kafshët - përfshirë njeriun - lëshojnë doza të vogla
  substanca specifike që ndikojnë në sjelljen e të tjerëve. Këto substanca
  quajtur feromonet. Nga këto attractants lëshojnë - substancat
  angazhohen (p.sh., attractants seksi tërhequr individ
  seksi i kundërt) dhe repellents - substanca pështirë,

  shkaktojë ankth, panik, ankth.

  Man -
  kafshë të egra të plotë. Vetëdija dhe veprimet ynë
  të kontrolluar faktorët që ne as nuk mend. Ato më të rëndësishme
  - Erë dhe me substanca të nuhatjes - substancave me erë shumë të ulët -
  feromonet: attractants dhe repellents.


  Spicy bukuri sekret francez

  Chekhov
  një herë tha, "Gratë erë si akullore." Disa
  Mjek francez i cili jetoi në shekullin e XIX dhe një slyvshiy i madh dashnor
  gratë të vënë përpara një teori që përshkruan "për gra." Sipas
  parë grua individ parfum është krejtësisht e varur nga ngjyra e saj
  flokët.


  Nga blondes era e ambergris vjen nga shatenok - erë
  violets, dhe në brunettes - aroma e drurit të zi dhe myshkut. Ajo gjithashtu
  argumentoi se ata që hanë mish, erë vegjetarian fortë, dhe se
  Lëkura e femrave të moshës erë si "të thata rose petals" ose
  "Lule Uvyadayuschye bli."

  Në fuqinë seksuale të individit
  njerëz erë e dinte shumë kohë më parë. Për shembull, në Greqi dhe vende të tjera
  Ballkani gjatë ekzekutimit të një njeriu të popullit të pasionuar
  vallëzimi investojnë në sqetull shami tuaj, dhe pastaj të ofrojnë këto
  "Shami aromatik" për gratë, duke i ftuar ata për të kërcyer (djersën cterilnyy,
  vini re pa erë.

  Sweat merr vetëm erë të keqe
  pas edukate në të e baktereve dhe kërpudhave). Gratë franceze kanë shkuar
  në. Ata dhe gishtat e vënë plotësisht "në vend shumë komod", dhe pastaj
  prek më kokëfortë, si në qoftë se shpirtrat. Në fakt, kjo është e
  parfum - alkoolike seksuale, për të cilat njeriu është e vështirë të mos përgjigjem
  vëmendje.


  Martesa me normën - fëmijët nuk të jap!

  Amerikan
  Zoologu D. Tod i Institucionit oqeanografike në Woods tërhoqi vëmendjen
  një tipar i jetës së peshkut të vogël e detit - mukusa. Dy llojet e
  Këto peshk shpesh jetojnë në të njëjtat vende, një femër dy specie
  shumë të ngjashme me njëri-tjetrin, por, megjithatë, dy lloje nuk interbreed

  njëri tjetrin. Përse? Për të kuptuar këtë, Todd shpenzuar disa
  eksperimente. Për shembull, një lloj i mukusa mashkull mbjellë në Akuariumi
  parë përmes xhamit të formës së tij femërore dhe menjëherë fillon të "nxjerr" në frontin
  ajo. Reagimi i tij do të jetë e njëjtë nëse ai tregon përmes qelqit dhe
  femër e një specie tjetër. Prandaj, dallimi kryesor nuk është në dukje.
  Atëherë çfarë është?

  Në erë! Kjo konfirmuar në mënyrë të qartë e dytë
  eksperiment. Meshkujt transplantuar në një akuariumi aty pranë. Kur sadovyly
  herë në një kohë, ku ai u zhvendos në formën e tij të femrave, ai filloi përsëri
  "Show off", por në qoftë se në e ardhshme, i banuar nga një femër e një specie tjetër -
  Reagimi i ngjashëm nuk duhet të ketë.

  Unë duhet të them se diçka të ngjashme
  ndodh në njerëzit. Sipas disa shkencëtarëve zapahoznavtsya tilla
  ndjenjë e mrekullueshme, si dashuria, midis arsyeve të tjera, lind në
  shkakton korrespondencë nuhatjes midis burrit dhe gruas. Në këtë
  kështu që ne nuk bëjmë rastësisht si kjo ose atë grua, apo që
  njerëz të tjerë. Ndjenja jonë e erë është e lidhur ngushtë me nënndërgjegjeshëm, si
  na tregon se me këtë njeri, ne do të jemi të lumtur.

  Interesant
  në këtë drejtim, një fakt statistikor: Problemi i mungesës së fëmijëve shpesh
  Ndodh vetëm në familjet e formuara jo nga dashuria por nga llogaritje.
  Me fjalë të tjera, problemi i mungesës së fëmijëve lind ku një burrë merr

  martohet me një grua jo "llojin" e tij.


  Era e limon përmirëson produktivitetin ...

  Disa
  Anglezi, pronar dyqani, të vënë në dy vitrina plotësisht
  set e njëjtë e triko, pobryzkavshy një sërë shpirtrave. Si rezultat i kësaj,
  triko me erë shitet shpejt jashtë. Kur blerësit më vonë
  pyeti përse ata zgjodhën këto triko dhe jo të tjerët, ata
  Cilësitë e përmendura të tilla si përmbajtje fibra, ngjyra dhe avantazhe të tjera
  Fituar të vendosur. Asnjë prej tyre nuk i kushtoi vëmendje të vërtetë
  ndryshim - erë.

  Hulumtuesit në përfundimin se 70-80% e blerësve,
  pa e kuptuar, vlerësuar blerjet (nga ushqimi dhe parfum për
  pajisje) në vend hundë sesa arsye.

  Shitësit tru
  automjeteve të përdorura shtohet speciale tank karburantit
  flavors që e bëjnë makinën e vjetër erë si
  i ri. Për më tepër, tregu ka shfaqur tashmë esenca aromatike
  "Makina ndershëm shitësi" që një atmosferë e tillë e integritetit dhe
  besim që blerësi të pranoj pothuajse në dritën e operacionit.


  Japoni për disa vjet në disa ndërmarrjeve industriale
  për të rritur produktivitetin, në dyqane, zyra dhe biznes
  Spaces prerë flavors nenexhik.
  Në zyrat e SHBA për disa
  pastaj u bë i dukshëm erë e limon: studimet kanë treguar se
  parfum limon mund të reduktojnë ndjeshëm gabimet

  personelin ekzistues. Jo prapa amerikanët dhe britanikët. Lokal
  diplomatët, duke marrë në lajmëtarëve të vendeve të tjera, dhoma ku mbulua
  do të jenë bisedimet e scents e detit, njelmët-jodur
  ajror, siç tregohet nga eksperimente, heq acarim dhe promovon
  Aktiviteti më i madh i biznesit.


  Seksual parfum: Efikasiteti - 30%


  Parfume Worldwide francezë në kërkesë të lartë. Kjo është
  rastësi. Parfumiere francezë shtuar për prodhimet e tyre
  attractants kafshëve dhe origjina perime. Gënjeshtra aty
  Sekreti i suksesit të tyre: hundë sintetike të njeriut dhe të trurit doli të mashtrojë
  e pamundur.

  Jo të gjata parfumiere më parë amerikanë ishin
  shpikur "parfume seksi" Qëllimi cilit - për të thyer dëshirë
  seksi i kundërt. Gati pesë vjet kjo "shpikje" e testit
  në pjesë të ndryshme të botës. Atëherë rezultatet e eksperimenteve të kthyer
  në statistikat dhe analizuar me kujdes. Si rezultat i kësaj,
  Hulumtuesit është dashur të pranoj: alkoolike seksuale "punojnë"
  rreth 30 raste nga 100. Siç mund ta shihni, një njeri nuk duhet
  mbështetet në shpikje të ndryshme të bujshme. Artificial
  odors, edhe pse e krijuar me kafshë dhe bimë
  attractants, ende nuk mund të zëvendësojnë vet "tërheqës
  flavors ".


  Për të rritur apelin e tij

  Prandaj,
  se si një person është në gjendje të kushtojnë attractants, kështu që ju mund të
  them atë tërheqës për seksin e kundërt. Normal
  person i shëndetshëm ndan mjaft prej tyre. Problemi shpesh
  të gjithë është që të "largoj" trupin e tepërt
  repellents prodhimit. Sugjerimet e mëposhtme do t'ju ndihmojë të shpëtoj
  i repellents tepërta. Ndjekur këto këshilla, ju do të rritet tuaj
  atraktiviteti i nuhatjes, të përmirësojë marrëdhëniet me njerëzit dhe ndoshta
  të ndjehen të personit të shëndetshme dhe të lumtur.

  1. Mos pini duhan. Erë
  tymi - një i neveritshëm tipik natyror insekt që shkakton ankth,

  telashe. Për qindra vjet për një burrë dhe paraardhësit e tij
  era e tymit të ishte një sinjal i shqetësimit, sigurisht - një zjarr në pyll. Në gjuetarët
  Nuk pritja Profili kafshë të egra: në mbrëmje para se të shkojnë në shtrat thith
  veshje zjarr tymi. Predator, si të gjitha kafshët, duke shmangur erën.
  Kjo është arsyeja pse një duhanxhi (ceteris paribus) më pak tërheqës
  për gratë në krahasim me jo-duhanpirësve. Por grua duhani - nuk është
  vetëm spektakël i trishtuar, por stimulim i nuhatjes, madje për
  duhanxhi mashkull.

  2. Mos të jetë nervoz. Stërmundimi,
  avari nervor, eksitim, ankth, frikë, të shkaktojë trupin
  prodhojnë "panik flavors." Kur një zdrugoj ndjen rrezik, ai

  prodhon një rrymë e erë të çuditshme. Njeri - nuk zdrugoj, por
  dhe në një farë mase ajo shkon në këtë mënyrë - trupi i tij fillon
  intensivisht ndajë repellents.

  3. Krijimi i kushteve të favorshme të punës dhe jetës. Gjatë
  udhëtimit, mungesa e "kënd" e vet (shtëpi, apartamente, dhoma)
  kushte të pafavorshme mjedisore - rrezatim, afërsia
  bimë të mëdha, gazrat, grimcë bordit mobilje, veshje sintetike
  detergjenteve sintetike, bojëra (duke përfshirë shtypjen)
  Cilësia e dobët e ushqimit - mish të konservuar, mish (sidomos
  viçi), ushqime që përmbajnë shtesa artificiale, pesticide,
  herbicide ... - e gjithë kjo ndikon në të drejtat nuhatjes apelim.

  4. Hani e drejtë. Njeri
  Kjo është ajo që ai ha. Kërkesat bazë janë të thjeshta: nuk ka
  overeating; preferoj sistemet e ushqimit vegjetarian; më pak
  gatuar dhe veçanërisht skuqur - më i lagësht (ose e tharë), nuk
  yndyrë përzier me ëmbëlsi dhe ëmbëlsinë me alkool dhe t. e. Përdorimi
  Disa produkte mund të rrisë prodhimin e tërheqësit. Në
  burra produkte të tilla janë: qepë, hudhër, domate, karrota,
  Perime dhe fruta të kuqe dhe të verdhë. Për gratë e produkteve të tilla
  do të të gjithë agrume, fruta e ëmbël, perime, të bardhë dhe të gjelbër -
  lakër, prej trangujve, patate dhe kështu me radhë. p.

  5. Të angazhohet në gjimnastikë.

  I ulur
  mënyrën e jetesës, mungesa e aktivitetit të rregullt rritet fizike
  slagging trupin, dhe me të - dhe për zhvillimin e repellents.
  Gjimnastikës (deri në lodhje të lehta), veçanërisht të përditshme,
  "Teach" trupin për të prodhuar attractants.

  6. Shmangni turmën. Mice
  - Disa nga fortit, qenieve universale. Si
  ata vetëm të bëhet shumë, përfshijnë special
  mekanizmat fiziologjike, rrit peshën veshkave, dhe kjo
  çon në pjellori të ulët. Hulumtues psikologjik
  Universiteti Laboratori i Strasburgut Philippe Ropar provuar
  mësuar në qoftë se luan rol në uljen e pjellorisë e minj erë.

  Tetë
  Mice u vendosën në tetë kuti, dhe ajrit duke kaluar përmes tyre
  tub i lidhur me një kuti në të cilën ka pasur 20 meshkuj. Tetë
  minj kontrollit ishin në kushte normale. Një javë më vonë të gjithë
  minj u vranë. Autopsia tregoi se gjëndra veshkave e kafshëve
  frymë "aroma" 20 meshkuj ishin dukshëm më të mëdha se
  adrenals grup kontrolli i minjve, i cili në mënyrë indirekte tregon
  reduktimin pjellorinë e tyre.

  Kështu, si të Popullit
  urtësi, "sa më shumë njerëz, më pak ..." jo vetëm oksigjen, por edhe
  bukuri dhe seksualiteti vjen nga secili.

  7. Përdorimi bar. Vetëm
  në disa parfume përfshijnë attractants (zakonisht kosto

  shpirtrat e tilla janë shumë të larta), në parfume të tjera
  përfshihen komplekset e ndryshme të aromat sintetike.
  Themeluar që
  sintetike, veçanërisht kur ata janë ende të fortë, erë trupin
  reagon si tensioni dhe madje edhe stresi. Më shumë Njerëzit
  veçanërisht femrat thjesht nuk mund të tolerojë parfumerinë sintetike.
  Prandaj, specifikimi "natyrore" në salcë
  do të thotë duke u bërë më të dëshirueshme dhe sugjeron cilësi të lartë
  parfume.

  Cilat janë mjetet natyrore nuhatjes
  më në dispozicion? Herbs. Dr A. Andrienko, i famshëm
  zapahoznavtsya shkencëtar, i jep rekomandimet e mëposhtme duke përdorur barëra "jashtmi

  Ju mund të aplikoni lëng të freskët bimëve, ekstrakte ose tinktura angjelika,
  yarrow, lovage, trumzë. Ndonjëherë - livando, tape tjerrje
  Limon (vaj esencial është aplikuar në trupin).

  Për të reduktuar
  Djersitja mund të zbatohet jashtë zierje e leh lisi, leh kulpër,
  brenda - çaj me sherebelës barishte (1 lugë çaji per filxhan me ujë të valë).
  Përmirëson erë trupi të pijshëm çaj bërë nga rrënjë Angelica, herbs
  Repeshko, hanxhar ... "

  Për këtë, ne ndoshta
  duhet të shtoj se para se të pirë një çaj, është e nevojshme të dihet
  përshtatshmëria e këtyre bimëve për ju. Pas të gjitha, bar - një ilaç që
  mund të përfitojnë si edhe dëm.


  Var një bandë e yarrow në dhomën e gjumit ...

  Dhe
  Së fundi disa rekomandime nga gjyshërit tanë. Nga rruga,
  shkencëtarët moderne të konfirmuar "vlerën praktike" dhe, më e rëndësishmja,
  Efikasiteti i këtyre recetave të lashtë. Pra:

 • nëse hundë
  shall para fshij djersën mbi buzën e tij të sipërme ose underarm dhe të japin
  shall përdorin objektin e dashurisë së tij, ne mund të në këtë mënyrë
  "Charm" i njeriut duke e bërë veten të mirëpritur (Iago nuk e di nëse kjo
  sekret, duke vjedhur një shami Desdemona?)
 • vëmendje atij dhe madje edhe dashuri mund të telefononi mjekësi me aroma e jasemini, livando, u rrit dhe lule limoni;
 • Ndjenjat burri apo lover dobësuar përsëri për të pas ato të ndihmuar aromas e vjollcë, vanilje, luleshtrydhe dhe zambak uji;
 • besnik për të dashurin e saj mund të sigurojnë krevat okropyvshy, dhe tij dhe lëkurën e saj me erën e lulëzim molle;
 • femrat që ëndërrojnë për dashuri të lumtur, duhet të shmangur erën e jargavan;
 • bandë

  yarrow, pezulluar diku në dhomë gjumi, qetë nga të gjithë
  Diferencat që lindin midis bashkëshortëve, dhe në kombinim me ngjyrë portokalli
  të bëjë një çift ëndërr e ëmbël dhe i drejtpërdrejtë.