A ju xhelozi në një marrëdhënie e 1


 • Çfarë është xhelozia?
 • Ne xheloz
 • Konsumimi xhelozi
 • Moskokëçarje

 • Çfarë është xhelozia?

  Të gjithë në një mënyrë apo një tjetër ëndërruar kurrë xheloz e objektit të saj
  dashuri. Shoqëria formuar një stereotip që xheloz - it
  tregojnë varësinë e tij nga dikush në dashuri. Dhe të gjithë në një mënyrë apo
  një tjetër do të bëjë atë xheloz, por shumë xheloz. Kjo nuk është
  pozicion absolutisht e saktë. Xhelozia - si era, e cila mund
  Kindle marrëdhënie dritë në zhvillim. Ajo është si një stuhi,
  shuarjen ndjenjat zjarr mjaft të madh në marrëdhëniet e zemrës. Xhelozia -
  Kjo është një nga levat, të cilat, kur trajtohen siç duhet, mund të rrisin

  Ndjenjat Partnere ndaj tij. Si dhe të forcojë e tyre
  ndjenjat e tyre ndaj partnereve të tyre.

  Në xhelozisë
  është mbajtur ndjenja si dashuria. Xhelozia - një masë e
  interes të personit të cilin e duam. Nuk ka xhelozi - jo
  interes, nuk ka dashuri. E njëjta gjë vlen edhe për një person i cili
  interesuar për ne. Lënë atë për të porevnuvaty ju për
  interesin e tij në ju nuk është zhdukur.

  Çdo person i interesuar në çfarë
  më interesante. Pra, ne e rregulluar që rezervë neglizhohet
  që ka nevojë askush. Pse ne duhet të jenë të interesuar në atë që nuk është interesante
  tjetër? Nëse jo interesante për ta, atëherë nuk ka asgjë me vlerë për


  na. Kjo është arsyeja pse ne të përjetojnë ndjenja të çuditshme


  Ne xheloz

  Jo
  shumë e këndshme përvojë kjo ndjenjë e veten e tij, apo jo? Megjithatë, ka
  lajm i mirë - ju jeni në dashuri ose për ta bërë këtë. Dhe është e madhe! Kjo
  do të thotë që ju keni një shans për të përjetojnë kënaqësi i fshehtë i dashurisë ... në
  me kusht që ju nuk e mbyt këtë ndjenjë të xhelozisë ose të kthyer
  kënaqësi mazokiste në agoni.

  Si të gëzojnë dashurinë tuaj
  nuk ka nevojë të mësohen. Gëzojnë të gjithë e dimë se sa mendja nuk është e
  kërkohet. Le të shqyrtojmë në mënyrë që të mos shkojnë në dy ekstremeve, i cili do të shfuqizojë
  ky bit.


  Konsumimi xhelozi

  A pak
  porevnuvaty pasioni i tij është gjithmonë e mirë - ajo rrit kënaqësinë

  që nga çdo takim të mëvonshëm, duke e bërë atë një të dëshirueshme dhe tërheqëse.
  Më keq, kur të gjitha mendimet tona fokusuar në faktin se partneri është
  duke i kushtuar vëmendje të dikujt tjetër kur nuk pranë nesh. Mendime të tilla
  prishin çdo marrëdhënie dhe bisedat që do të pashmangshme
  të ndikohet nga mendimet e tilla, duke i detyruar partnerin tonë
  justifikuar dhe të ndjehen fajtor për atë që ka bërë.

  Shpëtoj
  kjo mund të arrihet nga switching mendimet në gjëra të tjera. Për shembull:
  punë, të komunikojë me të tjerët (duke përfshirë flirtim) shqyrtim
  filma apo lojërat kompjuterike.

  Gjithashtu, pritja e dobët -
  të ndryshojë tonin e mendimet e tij.

  Nëse partneri vazhdoi pa ty
  u takuar me miqtë dhe ju mendimet muchytesya, ai nuk është flirtim me këtë
  u takuar me dikë të gjinisë së kundërt, ajo është e mjaftueshme
  mendoni se çka mund të ndodhë tek ai diçka e tmerrshme për të
  xhelozia shkuar. Pas të gjitha, jetën tonë rreziqe të mjaftueshme si këtu:
  Kriminelët e goditur nga një makinë, dhe shumë alkool me cilësi të ulët
  tjetër. Dhe për të marrë në telashe - shumë më e lehtë sesa me vidë
  roman dikush. Pas përcaktimit veten në mendime të tilla, thirrja juaj
  gjysmë pas mesnate do të jetë pikturuar ngjyrat e xhelozisë, por vetëm
  shqetësim në lidhje me nëse të gjithë ata në rregull. Kam marrë një pozitiv
  përgjigje - ju vetëm të jetë i gatshëm për partnerin tuaj që të gjithë është i mirë me të

  dhe ai gëzon takim.

  Së pari, ndryshimi
  Drejtimi i mendimeve të tij mund të duket detyrë kolosal dhe
  praktikisht e pamundur. Por çdo herë ajo do të jetë më e lehtë dhe ju
  vetë mund të kontrollojë se si ju mendoni fitimprurës në një të dhënë
  situatë.


  Moskokëçarje

  Disa
  njerëzit ndjehen miell xhelozi aktin e dashurisë të detyrueshme, dhe
  subconsciously duke u përpjekur për të vrarë një nuk ka xhelozi, dhe dashuri. Disa
  rezulton, disa jo. Ata që e arrin këtë detyrë fillon
  të ndjehen indiferencë të plotë të partnerit. E njëjta përfundimtar pret ata
  që shumë perestarayetsya veprimet që janë të përshkruara më sipër.

  Disa
  indiferenca e kënaq.

  Si mund të marrin vëmendjen
  një partner pa shpenzuar shumë përpjekje, dhe pa u brengosur mbetur
  në një mendje të kthjellët. Megjithatë, në realitet, asgjë e mirë në këtë - kështu
  privuar gëzimin e tyre për të marrë kënaqësi nga dashuria që ishte në
  zemra në këtë pikë.

  Finesë nuk është për të
  të hequr qafe të xhelozisë në të gjitha, duke lënë pak valë në vuhillyachko
  shpirti i tij. Ai do të ngrohjes deri dashurinë tuaj për partnerin.

  Nëse
  vuhillyachko vetë shuhet, por partneri juaj nuk i lejon të
  xhelozia lindur në zemrën tuaj - ju mund të shumë të drejtpërdrejtë mendimet tuaja
  Fakti që këtë rozhoryavsya prush.

  Për shembull, në qoftë se ju jeni një top
  partner dhe të qetë për saktësisht të sigurt se çfarë ai bën, por ju nuk keni nevojë,
  ajo është e dobishme për të "vidhos" pak në atë të mikut tuaj të përbashkët
  shikoi atë në një nga partitë e mëparshme. Ose, nëse tuaj
  Pasioni është e vonuar në punë, dërgoni mendimet tuaja mbi atë që mund
  të jetë aktualisht takim të saj.

  Duket si shtrembërim, por ju lejon të "ngrohur" ndjenjat poutihshie.

  Përdorim
  Teknikat në situatat e mësipërme mund të shpërndarë dhe të frenojnë e tyre
  xhelozia kur të doni.
  Kjo prodhon një lloj "lëkundur tuaj
  ndjenja. " Është e rëndësishme të mbani mend se ndjenjat nuk janë të shpërndara dhe nuk frenohet

  në çast. Ju duhet disa kohë. Prandaj, ju duhet
  vendosur me kujdes dhe për të mbajtur me atë që ju hani. Tjetër
  Ju nuk mund të llogarisë dhe "ndjenjat ritëm" e përpjekjeve tuaja vetëm vidirvutsya.
  Ose ju thjesht nuk kanë ekspozim të mjaftueshëm për të "shtytje" atyre të dëshiruar
  lartësi.

  Lexo më shumë