Mënyra të mundë mërzinë


 • Ku e bën mërzinë
 • Filloni me të vogla
 • Dashuria kundër mërzinë
 • Më shumë komunikim
 • Poshtë me mërzinë në punë

 • Kur jeta juaj përsëri do të duket i mërzitshëm, të mendojnë për atë që ata mendonin zonjat fisnike të shekullit XVIII, duke e bërë çdo ditë të njëjtën gjë. Ata pjesa tjetër orë, lutuni, mendoj, lexoj dhe të qëndisura. Në mbrëmje, të ftuarit ose duke marrë vetë shkoi për të vizituar. Jo të lirohet? Atëherë ky artikull është për ju.


  Ku e bën mërzinë

  Mjekët thonë se ne të gjithë mërzitem kur kalon entuziazmin dhe një ndjenjë të risi.
  Truri ynë është i konstituuar në mënyrë që ai gjithmonë ka nevojë për përvoja të reja, tamam si trupi ynë ka nevojë për ushqim të freskët dhe kalori.

  Nëse njëri ose tjetri nuk ka, atëherë ne të merrni të sëmurë.

  Sigurisht, mërzitje Askush nuk ka vdekur. Megjithatë, ajo mund të ju shkaktojë shumë probleme dhe vuajtje. Mërzitje shkatërron personal vetëbesim i njeriut shkakton depresionin.

  Mërzinë është një ilaç. Këtu janë disa mënyra për të ndihmuar ju bërë jetën më interesante.


  Filloni me të vogla

  Mendoni dhe shkruani libra të reja ju do të donte të provoni - ndoshta një kërcim parashutë apo rendit ëmbëlsirë në një kafene aty pranë, ju doni të provoni kaq gjatë? Mos kini frikë të mendoj, sepse kjo është lista e juaj e dëshirave tuaja.

  Shkroi? Ju mund të filloni për të zbatuar. Sigurisht jo i mërzitshëm.


  Ndonjëherë se nuk ishte i mërzitshëm mjaftueshme për çdo ditë të bëjë diçka të jashtëzakonshme për veten tuaj. Për shembull, të dëgjoni albumin e ri të grupit tuaj të preferuar, popullor tani lexuar librin, vizitoni disa kurse edukative. Gjëja kryesore, atëherë arritjet tuaja të vogla mund të diskutojë me shokët.

  Shumë raste ne kemi kryer për inerci. Dhe që thyejnë rrjedhën e zakonshme të ngjarjeve? Në vend se të marrë për të punuar në autobus, ecin tutje. Në drekë, vizitoni një kafe të re në vend të dhomës mërzitshëm ngrënie. Gjithmonë të bëjë kokë-bisht? Pastaj sot, do të shkojnë jashtë, ju keni për të shpërndarë flokët.


  Dashuria kundër mërzinë

  Ju ende nuk keni një mik? Është koha për të shkuar në një kërkim. Procesi i gjetjes dhe duke u bërë marrëdhënie shumë interesante. Lule, letra romantike, bisedat telefonike natë, kafe në shtrat ... Nëse ju bie në dashuri, ju vetëm kurrë të jetë i mërzitur.

  Nëse keni gjetur një mik shpirti, mendoj për fazën e ardhshme të marrëdhënieve. Ndoshta është koha për të ofruar dorën tuaj të dashur dhe zemrën?

  Nëse problemi juaj është se ju jeni i mërzitur martuar, ju mund të kthehet luftën kundër mërzitje nevojë në biznesin tuaj të përgjithshëm. Një herë në javë për tre muaj të bëni diçka të re së bashku: hipur pokataytesya, shkoni vallëzimi, të shkojnë në një piknik në një park aty pranë ose të marrë një biçikleta me qira.

  Tre muaj më vonë, zgjidhni llojin e argëtimit që ju ka pëlqyer më, dhe të gëzojnë këtë kohë.

  Apo mendoni se si të ketë një fëmijë. Ju mund shumë ai mësoi. Fëmijët mund të gëzojnë edhe gjërat e thjeshta: nëse flluska, balona apo kotele me gëzof. Duke parë në fytyrat e tyre buzëqeshje të sinqertë, ju më duan ata të buzëqeshje në përgjigje.

  Dhe pamja e ndezje foto: fëmijën tuaj mori hapin e parë, mësuar të themi "mama", diplomuar kopshtin e fëmijëve, portret juaj pikturuar ... Sa çaste më i lumtur se ai mund të ju jap!

  Ju nuk janë të gatshme për përgjegjësi të tillë?

  Pastaj filloni të vogla, të blerë një qenush apo kotele. Edhe më mirë të akomoduar të pastrehë.

  Përveç kësaj, interesat e përbashkëta bashkuar njerëzit. Ju nuk keni kohë dhe të shohim se si marrëdhënia juaj do të përmirësohet.


  Më shumë komunikim

  Disa njerëz kanë për të shpenzuar shumë kohë në shtëpi për të punuar dhe për të rritur një familje. Kjo nuk është e keqe, por vetmia shpesh çon në mërzitje.

  Çdokush që ka nevojë për të komunikuar. Një komunikim - një emocion të ri. Bëni miq të rinj, ata do të ju ndihmojë të hequr qafe mërzinë, ju keni ide të reja, dëshirat, interesat. Kur kanë të bëjnë me njerëz të rinj, ju mendoni interesante person, i drejtë.

  Ku për të gjetur miq të rinj? Kudo, në park, kinema, kafene, klube, bibliotekë. Miqtë e miqve mund të jetë me interes për ju.

  Nëse ju punoni në shtëpi, caktoni një pushim dreke. Në këtë kohë, ju mund të shkoni vetëm në dhe ju mund të parkut afër ose më të afërt kafe. Ju jo vetëm që do të relaksoheni dhe rozviyetesya, por edhe të jenë në gjendje të komunikojnë me njerëz.

  Për ata që janë të mbyllur në shtëpi për shkak të fëmijëve të vegjël, ka një zgjidhje: të organizojë me miqtë e tyre dhe të grupit të fëmijëve të tyre luajnë. Kjo do të përfitojnë jo vetëm ju por edhe fëmijën tuaj. Organizoni rides të përbashkëta. Në shesh lojërash është gjithmonë një shumë të fëmijëve me prindër të cilët do të jenë të lumtur për të biseduar me ju.

  Së fundi, të ftojë në shtëpinë e tij me fëmijën tuaj të dashurën. Ndërsa fëmijët janë duke luajtur, ju mund të kujdeset për të biznesit.


  Poshtë me mërzinë në punë

  Mërzitje në punë jo vetëm ju merr në depresion, por edhe degradon performancën. Mendoni se do të ju rigjallëruar. Nëse jeni të lodhur e punës tuaj, shikoni nëse ju nuk mund të bëjë në të diçka të zyrës së re. Aktivitetet Ndryshimi do të përfitojnë shëndetin dhe aftësinë tuaj për të punuar.

  Pyesni veten në qoftë se ju nuk mund në përgjegjësitë e tij të tanishme pozicion të ndryshojë. Nëse, për shembull, duke punuar në agjent shitjesh në telefon, ndoshta një kohë të pjesshme ju do të trajnojë agjentëve të reja?

  Ndoshta ia vlen venturing për të përfunduar kurset e mbrëmjes dhe të përpiqen për të gjetur një punë të re që ju do të vërtetë interesante. Një person do të bëjë mirë vetëm pse ai është i interesuar. Dhe më mirë ju punoni, kolegët më të shpejtë prosuvayeshsya.

  Vetë-zhvillimit nuk lë vend për mërzinë. Pse nxënësit dhe studentët nuk u pikëllo? Për shkak se ata sapo kishin. Blej literaturën profesionale dhe të gëzojnë veten, pranimet universitare. Zgjidhni atë që është e drejtë për ju. Pyetni qëllimin dhe për të arritur atë. Nga fëmijëria ëndërr për të mësuar për të luajtur kitarë? Pra, pse nuk e mësojnë atë tani!

  Mos harroni: Jeta është interesant kur ajo po ndryshon.

  Nuk ka rëndësi se çfarë shkallë këto risi do të - të ketë një fëmijë, të shkojnë të jetojnë në një vend tjetër ose vetëm ftojmë të vizitoni ish-shokët e klasës dhe të shkojnë në premierën e filmit të ri. Çdo ndryshim shpejt dispels mërzinë dhe do t'ju japë një humor të mirë.
  Secili prej nesh është në gjendje të gjeni mijëra e opsioneve për të diversifikuar jetën tuaj, ju vetëm duan atë.

  Informacion nga artikullin "Po në qoftë se unë u mërzitur"