Këshilla romancë Zyra për veprim


 • Zyra Romance: Qëndrimi i autoriteteve
 • Zyra Romance: Raporti Stafi
 • Hollësitë Zyra Romance

 • Në qoftë se një marrëdhënie romantike në punë tashmë ka filluar dhe
  të vazhdojë për disa kohë, mendoj se si ata janë të zgjuar dhe moral
  pakuptimtë. Shanset janë që ju duke u përpjekur për të fshehur nga stafi i këtyre marrëdhënieve. Por sa kohë do të jetë? Pas rreth njerëzve që të vini re ndonjë ndryshim në pamjen dhe sjelljen. Të duash marrëdhënie nuk shkaktojnë probleme në punë, është e nevojshme të marrin në konsideratë shumë faktorë.


  Zyra Romance: Qëndrimi i autoriteteve

  Shumë shefat hapur ndalojnë romane në punë, por për ta vënë atë butë, jo "të inkurajuar" e tyre.

  Disa, nuk e kuptuar këtë raport dhe të fillojnë të ndërhyjë dashuri xheloz kaluar kohë së bashku. Këta udhëheqës
  kurrë t'ju dërgoj së bashku në një udhëtim pune, nuk do të përpiqet
  lejojë kombinuar forcat tuaja, edhe nëse ajo është në favor të
  organizatë.
  Nuk është një tjetër, më të arsyeshme shpjegim bosët armiqësore për marrëdhëniet romantike vartësve. Fakti është se në qoftë se njerëzit "ndodhi" Zyra Romance,
  interesat e anash, ata bëhen më shumë
  të shpërndara, si gjithmonë mendoj se, nën çfarëdo pretekst
  poshvydshe minimizuar punë dhe kalojnë kohë së bashku në një kafene apo park.

  Ky qëndrim i autoriteteve është e kuptueshme.


  Kur menaxheri i fton të punësuar, ai nuk pret që ata e duan krahë, do të përpiqen për të shpenzuar çdo sekondë së bashku. Kjo nuk është gjithmonë e ndërmarrje e dobishme dhe e nevojshme. Mundohuni për të provuar se marrëdhënia juaj nuk ndikon negativisht në punën. Të jenë më vigjilent dhe aktiv, tregojnë se interesat e jush është ende e rëndësishme.


  Zyra Romance: Raporti Stafi

  Sjellja e të punësuarve nuk është gjithmonë i parashikueshëm. Ndoshta dikush dhe gëzohem për ju, por gjithmonë do të ketë njerëz të cilët do të irritojë romanin tuaj. Këta punonjës do të vini re dhe që ju të mbajë duart nën tavolinë gjatë takimit, dhe që shkuan diku së bashku gjatë orarit të punës, si dhe shumë gjëra të tjera që ju nuk i japin shumë rëndësi apo ndihen të padukshme për të tjerët.

  Bëhu
  gati për zili, xhelozi dhe duke lëshuar britma gëzimi për çdo të dështimit tuaj.
  Kështu që shumë njerëz janë të kënaqur që ata nuk mund të kujdesen për t'iu përgjigjur
  që dy njerëz ndryshe nga ata, nuk besojnë minuta para përfundimit të ditës,
  dhe të gëzojë çdo çast. Ata duken të panatyrshme dhe
  padrejtë, dhe ata nuk do të humbasë një shans për të rivendosur "drejtësinë".

  Sigurisht, marrëdhëniet errët në punë pothuajse e pamundur, por kjo nuk do të thotë se momenti të gjithë e dimë në lidhje me romanin tuaj,
  kanë për të shkuar në hapësirë ​​për zyre në një përqafim dhe puthje në zyrë
  shefi. Respekti njerëzit e tjerë, ata nuk janë të nevojshme për të dëshmuar

  dashuria juaj.


  Hollësitë Zyra Romance

  Duke vazhduar marrëdhënie, nuk dua të mendoj edhe për atë që ata mund të vijnë në një fund. Por është e rëndësishme të dini. Përndryshe, humbja e një të dashur mund të ndjekin humbjen e tij të dashur. Nëse ndarja është e pashmangshme,
  Provoni ende nuk bëhen armiq, kështu që do të jetë më e lehtë për të parë të përditshme
  ditë. Për më tepër, kjo sjellje do të dëbojë pak thashethemet
  diskutuar "si e vështroi me kujdes", apo se si "ajo është ende e
  e do atë. "


  Mundohuni të mbani jetën tuaj private fshehur nga sytë prying.
  Shmangni çdo kërkesë joformale dhe sjellje që thekson

  ju "jo vetëm kolegët." Me fjalë të tjera, sigurohuni që marrëdhëniet tuaja në punë nuk ka tërhequr vëmendjen. Thirrjet e panevojshme do të jetë shumë dhe pa ndihmën tuaj.

  Jo
  flasim rreth asaj se si për të kaluar kohën e lirë.
  Nëse tjetri
  situatë, historia juaj nuk do të kishte tërhequr shumë vëmendje dhe madje edhe
  skipped kaluar në vesh, pastaj romanin në punë, ata bëhen pjesë e një seri apo reality show. Të gjitha detajet se si ju kaloi fundjavën apo që ju kishte rregulluar një mbrëmje romantike, do të diskutojnë të gjithë ekipin.

  Nuk ka asnjë dyshim në çdo situatë mund të shihet pro. Plus Zyra Romance,
  para së gjithash, që kanë interesa të përbashkëta dhe gjithmonë do të ketë tema për

  bisedë. Përveç kësaj, ju keni kohë për të njohur njëri-tjetrin dhe përbëjnë e tyre
  Opinioni në fillim të romanit, që është zgjedhja juaj ishte relativisht i matur.

  Zyra romancë - një nxitje e mirë. Ju do të keni kënaqësi të madhe për të shkuar në punë duke e ditur se atje pobachytesya me një të dashur. Shtuar energji. Ajo do të bëjë punë më të shpejtë dëshirën për të qëndruar më gjatë në rekreacion të përbashkët. Përveç kësaj, marrëdhëniet në punë
  - Një mënyrë e madhe për të sjellë freski në jetën e përditshme. Ne do të duhet të dalë me gjeste
  frazat për t'ju ndihmuar të kuptoni njëri-tjetrin, majtas tjerët të pashpjegueshme.

  Aftësia për të shpenzuar më shumë kohë së bashku, sigurisht një plus, pasi që shumë çifte takimi të pakëndshme të mëvonshme pas punës.


  Shpenzimeve të gjithë ditën së bashku, ju nuk do të mendojnë për kohë të humbur
  dhe fuqia. Do të këtë minus plus, në qoftë se ju zgjidhni për të jetuar së bashku -
  varet nga ju.

  Informacion nga nenet "Office Romance. Marrëdhëniet ndikojë në punë. "