Këshilla për gratë


 • Tip i parë: Mundohuni të bëni miq
 • Këshillë Dy: vështirësitë financiare të ndajnë
 • Këshillë Tre: Pyetni bordet
 • Këshillë Katër: Share problemet në "Frontin e fëmijëve"
 • Këshillë Pesë: Na tregoni në lidhje me burrin vështirësi
 • Tip i gjashtë: shikoni në situatën nga

 • Nëna ime në ligj - një grua e mrekullueshme. Tuaj-sigurisht jo më keq. Dhe akoma:
  Cili është problemi i marrëdhënieve midis bashkëshorteve dhe nënave burri ishte dhe mbetet
  kjo djegie? Ju mund të mendoj vetëm.
  Vajza: mami, unë jam duke bërë?

  Svekrov: Jo, jo se.

  Daughter: Dhe tani - e drejtë?

  Svekrov: Jo, jo se!

  Daughter: Por ajo që për sa?!

  Nuk Svekrov e di se si, por - jo!
  Nëna ime në ligj - një grua e mrekullueshme. Tuaj - ndoshta më keq. Ende
  Prandaj problemi i marrëdhënieve midis nënës dhe vajzës në ligj dhe burri i saj ishte
  mbetet djegia? Ju mund të mendoj vetëm. Ende
  Megjithatë, as prej jush, as ju, ajo nuk kanë zgjedhur për të komunikuar. Ajo duhet
  disi të marrë së bashku. Por si? Përgjigja e saktë për këtë pyetje është, për fat të keq, nuk
  atje. Por ka disa mënyra besimtarë grindje me
  vet në ligj. Papritmas ajo ju ndihmon si "këshilla Bad"
  Grigory Oster - fëmijët e keq? ..


  Tip i parë: Mundohuni të bëni miq


  Imagjinoni që një mom njeri - mikut tuaj të mirë, me
  që ju të komunikuar nuk është "në krye të detyrës" dhe për t'u takuar dhe


  Pjesa tjetër mendor. Share me saj më sekret: që të gjithë
  Personeli në punë lëviz ju uroi për ditëlindjen tuaj dhe fëmijën
  tërhequr nga seksioni sportive të letrës. Ndoshta, megjithatë, ju
  dua të ju them se me rastin e një pale miqësore për të punuar me
  të gjitha mbledhura 200 rubla, ju jeni të pakënaqur me ngjyrat e tyre të flokëve,
  ju keni nevojë për të ndryshuar trokitje e lehtë në kuzhinë. Çfarë do të ndodhë? Nuk do të jetë një reduktim
  Distanca psikologjik midis jush. Nga një distancë e afërt, si
  ju e dini, të gjitha gjërat duken më qartë. Dhe mbi të gjitha,
  xhingërima tilla të jenë kontradiktat në pikëpamjet mbi jetën dhe vizioni
  situata.

  Në fund të fundit, njerëz si ai nga rruga tingëllon ndryshme! Sigurisht,
  Jeta ndodh të gjithë, dhe disa gra të vërtetë me fat: në fytyrë
  vjehrra, ata takohen një tjetër mik. Por më besoni, kjo ndodh
  si rrallë si ndonjë mrekulli të zakonshëm. Më saktë, reduktimi
  garë e hapur për të dy atë që ju e dinte para: ju jeni shumë i ndryshëm,
  për të bërë miq.


  Këshillë Dy: vështirësitë financiare të ndajnë  Jo lindur akoma një njeri që nuk e di se çfarë problemin me të holla.


  Por shumica prej nesh janë të rregulluar në mënyrë që ne mund të kuptojmë tjetër,
  vetëm duke kaluar informacionin nëpër filtrin e përvojën e tyre.
  Nuk është, që ra fjala, një tjetër tipar: Problemet e njerëzve të tjerë gjithmonë duket

  më të vogla se tyre, ata thonë, "një tjetër mëngë të sjellë probleme."

  Nëse ju do të marrë në konsideratë të gjithë këtë, ju do të kuptojë se shkak i juaj financiare
  vështirësitë në sytë e nënës së saj në ligj. Mendoi? Ju - një zonjë e keqe!
  Përmbahen nga një dyshim të tillë në vend në ligj është e pamundur.
  Sidomos kur ju konsideroni se opsioni i dytë është thjesht nuk ka! Pas të gjitha, në qoftë se
  ai ishte, ai do të tingëllojë si kjo: "Burri im fiton mjaft ..."


  Sa më i madh dallimi në moshë midis teje dhe nënës së bashkëshortit të saj, më e theksuar konfliktin e brezave.
  Kjo nuk do të kishte jetuar në rininë e tij në ligj, tani jetoj ndryshe. Kjo nuk është e lehtë
  të kuptojnë se çfarë një palestër, dhomë me diell dhe masazh dhomë.


  vitet e rinisë së saj, asgjë nuk mund të përballojë për të le edhe më gra
  njerëzit e pasur - ai thjesht nuk ishte. Pra, nëse ju, Zoti na ruajt,
  humbasë diçka si "sepse këto probleme bezdisshëm kam pasur për të lënë
  formësimin ", në sytë e saj që ju të gjeni veten vetëm afër dhe
  veçanërisht prishur.  Këshillë Tre: Pyetni bordet


  Kur një rast nuk është ladnayetsya, secili prej nesh vjen në mendje
  Ideja për të kërkuar ndihmë nga dikush më shumë përvojë, por ... Natyrisht,
  Ju nuk mund të konsiderojnë veten më të zgjuar dhe më të mirë se tjetri, për shkak vetëm se ju
  para se të lindte. Por mendoj se, për fat të keq, jo të gjithë.
  Dhe ndoshta tuaj së

  vjehrra - nuk është përjashtim.

  Kur ju të kërkojë nga këshilli, kjo automatikisht animates nxjerrje pushi
  dyshim se ky është rasti, njeri i mençur i cili ka jetuar më shumë. Në përgjithësi,
  Sipas pyetur një herë-in-ligj, ju rrezik duke marrë më tej
  tetë deri në dhjetë këshilla për një minutë. Edhe kur ata nuk bëjnë
  të nevojshme. Përveç kësaj, të gjitha veprimet e tua nuk do të miratohet në qoftë se ju
  kanë bërë ndryshe, këshillat dmth in-ligj nuk e përdorin.  Këshillë Katër: Share problemet në "Frontin e fëmijëve"


  Fëmijët - gëzimi ynë kryesor, por ata kanë shpesh frustruese. Dje
  Djali mori në një luftë me një fqinj në tavolinë dhe i humbur "smenku" dhe sot
  pesëvjeçar vajza i vrazhdë, përveç kuq buzësh nxorrën me qese tuaj.


  Në përgjithësi, kjo është dita kur ju derdh shpirtin, dhe pastaj shkoi në ligj
  një filxhan çaj, dhe ... Stop! Nipërit - si fëmijë, vetëm më mirë. Dhe secili
  Gjyshja thellë poshtë dëshiron të jetë nëna e tyre. Që të dy botë
  ishin fëmijët e saj kishte kohë për të shkuar nëpër rininë, pjekurinë e së kaluarës, dhe shumë
  ishte i qartë dhe i kuptueshëm. Tani ajo nuk është bërë kështu, të shmanget
  shumë gabime ... Ajo ishte aq i etur për të jetuar jetën përsëri dhe rregullimin e tyre! Po
  këtu është problemi: fëmijët e tyre janë rritur dhe ata nuk do të ndryshojë, dhe nipërit e mbesat - është një tjetër
  kanë. Dhe kjo nënë - një i ri dhe pa përvojë. Apo ndoshta edhe i qetë,
  ose anasjelltas cherezchur shqetësuar dhe tepër i përpiktë. Në përgjithësi, jo si

  e nevojshme.


  Pra, nuk e them svekrusi të problemeve të vogla
  fëmijë. Ankuar gjyshen për nipërit e saj, ju ndoshta do të dëgjoni: "E pra, unë jam
  tha, "ose" Nëse vetëm ju më dëgjoi. "  Këshillë Pesë: Na tregoni në lidhje me burrin vështirësi


  Në të vërtetë, në qoftë se ju vërtet doni të bela me
  -law marrëdhënie, përdorni këtë këshillë dhe ju mëparshme
  vetëm nuk kanë nevojë. Përse? Në shpirtin-ligjit dhe ajo e kupton se saj
  Djali - jo ideal. Dhe madje dy herë më shpejt se ju do të jetë në gjendje të llogarisin në
  Gishtat të gjitha dobësitë e saj. Ajo e di se çdo person mund
  gabuar, dhe djali i saj - too. Por pranoj atë - është për të njohur

  paaftësi vet pedagogjik.
  Në përgjithësi, në ligj tashmë mendoi gjithçka, por pse
  kujtoj atë në lidhje me të edhe një herë? Nuk ka gjasa që ai do të jetë në gjendje (dhe i gatshëm)
  sinqerisht shikoni në këto çështje. Më shumë gjasa, ju do të mendojnë se
  tjetërsimi.  Tip i gjashtë: shikoni në situatën nga


  Ju jeni martuar. Ju keni një burri mrekullueshme dhe fëmijët e bukur të bindur. Në
  Gruaja, një nënë, dhe ai e do atë shumë. Dhe ajo e do atë. Vetëm
  Por ju kjo grindje e vështirë ... zbutur marrëdhëniet me
  in-ligj do të ndihmojë, rrugën e vjetër me kohë-testuar. Çfarë?
  Paramendoni veten në vendin e saj ...  Këtu ju djalë fëmija. Sigurisht, ju jeni në spital vënë re

  ajo e bukur. Në fillim ai ishte shumë i vogël dhe ju ndryshuar atë
  pelenë. Nëse ai ishin duke luajtur dhëmbët, ju nuk fle natën, sepse
  kishte për të sjellë poshtë temperaturën "e përdorin vjetër-shkollën" mënyra. Ai pastaj
  rritur. Ju e parë e çuan në kopshtin, ai bërtiti dhe vrapoi, dhe ju ishit
  në derën e zemrës suaj shqyer larg. Në mbrëmje ju dhe mësuar
  poezi. Pas ecje smeared gjelbër bojë gju zhveshur. Dhe
  Pushimet gjithmonë mori pjesë në mëngjes në kopshtin e fëmijëve. Dhe djali im ishte aq i
  qesharak kur me fëmijët e tjerë bërtiti: "Elochka, zhytur!". Dhe
  ajo ishte aq e madhe ky kostum toed ariu qesharake ...  Ai u rrit shumë të zgjuar dhe gjithmonë në mirëbesim gjithçka që ju
  flasin. Pastaj nuk ishte një shkollë, pesë, tre dhe dy. Prindëror
  takim ku keni qenë atëherë gati për të zhytet në tokë me turp,
  Kombinimi i syve ulur, duke marrë lëvdata të mësuesve.


  Pastaj djali u rrit. Provimin, shkoi në kolegj dhe u diplomua
  ajo. Ai filloi të fitojnë. Dhe këtu ajo ishte. Ishte e keqe. Madje
  goxha. Dhe figurë. Dhe arsimi. Megjithatë, ju keni një lënduar pak se
  ai nuk mendonte për të kërkuar bordit! Djali vetëm para se të vendosni
  fakt i kryer. Dhe ju keni për të pranuar gjërat ashtu si janë. Dhe kjo
  është kjo ndjenjë e çuditshme të lindur brenda? A është xhelozi?

  Dhe në përgjithësi,
  si ju kanë të bëjnë me atë mori pothuajse menjëherë vendin tuaj? ..


  Vetëm të thotë se kanë një djalë i rritur, i cili kishte
  për t'u martuar. Dhe pothuajse të gjithë duket se djali i martuar
  papritur. Dhe edhe në qoftë se është thesari juaj nuk është i martuar apo keni të bëni
  Vajza rritet, ju ende keni mendoi, duke folur për ndjenjat
  gjuhë. Pas të gjitha, të gjitha-në-ligj (dhe Tiffany) janë të ngjashme me njëri-tjetrin ...
  Informacion nga artikullin "Pesë mënyra për të grindet me nënën e saj në ligj dhe një copë e këshilla se si për të shmangur atë."