Potencë përmirësuar


 • Faktorët reduktuar potencë në meshkuj
 • Pirja e duhanit
 • Alkool
 • Mbipeshë
 • Fizkulturë
 • Stres
 • Get mjaft gjumë
 • Droga
 • Çrregullimeve psikologjike

 • Faktorët reduktuar potencë në meshkuj

  Ka shumë faktorë që reduktojnë potencë në meshkuj. Me shumë prej tyre mund të trajtohen (të tilla si pirja e duhanit), luftën kundër (p.sh. substancave të rrezikshme në mjedis) të tjera të mundshme.

  Nëse ju doni të përmirësuar potencë, ju të paktën duhet të çojë një mënyrë jetese të shëndetshme. Potencë moleno pak "tren". Pak më vonë, ne ofrojmë disa mënyra për të përmirësuar potencë. Kush e di, ndoshta në qoftë se ju do të ndiqni këto këshilla, atëherë jo "Viagra" apo trajtime të tjera që ju nuk keni nevojë.

  Për të përmirësuar potencë vetëm nevojë për të ndryshuar një mënyrë jetese pak.


  Pirja e duhanit

  Pirja e duhanit constricts enët e gjakut - dhe më gjerë. Pirja e duhanit mund të dëmtojë enët e gjakut, e cila nga ana çon në atherosclerosis, kur anijet janë ngushtuar. Implikimi i kësaj - Gjaku i keq kalon nëpër arteriet.

  Për veglat prej ngritjen e penisit duhet të jetë mjaft e gjerë për gjak të kalojë nëpërmjet tyre mund të lehtë dhe në këtë mënyrë plotësisht të mbushur indet ngrerë. Pra, në qoftë se ju vuani nga mosfunksionim ngrerë, ju duhet të lë. Kështu ju do të ulur rrezikun e sëmundjeve dhe sëmundje të tjera, të tilla si qarkullim kardiovaskulare dhe gjakut dhe të zvogëlojë gjasat e lëndimit të mushkërive dhe bronke, dhe fshikëzës urinare.  Alkool

  Problemet afatgjata me potencë mund të ndodhë në ata njerëz të cilët konsumojnë një sasi të tepruar të alkoolit (më shumë se 40 gram alkool të pastër çdo ditë, të tilla si 1 litër birrë). Një dozë e madhe e alkoolit zvogëlon potencë, atëherë në qoftë se në momentin njeriu vetë është i prirur për t'u angazhuar në kontakt seksual. Një sasi e vogël e alkoolit, në të kundërt, ka një efekt stimulues në aspektin seksual.

  Alkooli ndikon negativisht të mëlçisë, duke rezultuar në mëlçi zgjeruara dhe në sasi më të mëdha konverton testosterone hormon mashkullor seksi në femërore estrogjenit hormonit seks.

  Si rezultat, testikujt ulet në madhësi dhe prodhojnë më pak testosterone dhe mashkull fillon për të formuar zemrat e mëdha.

  Reduktimi i testosteronit çon në një rënie në instinkt seksual dhe dëshirën seksuale - dëshirën dhe mundësinë që të ketë marrëdhënie seksuale nuk vijnë aq shpejt dhe aq shpesh. Në këtë rast, "Viagra" nuk ndihmon, sepse drogës nuk ndikon në shfaqjen e instiktit seksual apo makinë seksi.

  Prandaj është më mirë për të konsumuar alkool në një mënyrë të arsyeshme. Sigurisht, nuk ka nevojë që të heqin dorë nga një gotë verë në darkë. Por mos harroni se alkooli e bën shumë efekte të tjera negative në trup, veçanërisht në kombinim me pirjen e duhanit.


  Mbipeshë

  Nëse jeni mbipeshë, duhet të rishkruhet - mbipeshë është një kërcënim jo vetëm për shëndetin por edhe potencë tuaj.

  Shumë njerëz të cilët janë mbipeshë, hani siç duhet. Ata konsumojnë shumë yndyrë (duke përfshirë yndyrna shtazore) dhe vuajnë nga mungesa e vitaminave. Ky ndikim në potencë. Atherosclerosis në këtë rast mund të zhvillohet mjaft e qetë, duke ndikuar gradualisht ato arteriet që furnizojnë gjak në penis. Kjo do të komplikojë mbushin trupat shpella e penisit me gjak. Rezultati - një i plotë ose i pjesshëm mosfunksionim ereksionit.

  Prandaj, vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet ushqim. Është e rekomanduar për të ngrënë më shumë fruta dhe perime dhe të kufizojë futje tuaj të mish yndyrore dhe djathrave.

  Futje të mjaftueshme të frutave dhe perimeve jep trupit me vitamina, jo vetëm që promovon përmirësimin e trupit, por edhe të përmirësuar "pushtetin mashkullor".

  Ju lutem vini re se ju konsumuar në ushqim nuk ishte përmbajtja e tepruar e yndyrë të kafshëve. Dietë të lartë yndyrë promovon arteriosklerozës.


  Fizkulturë

  Ushtrimet fizike jo vetëm të ndihmojë djeg kalori, por edhe të rritur "performancën seksuale". Arsyet janë të dukshme: Aktiviteti fizik përmirëson funksionin e zemrës dhe rrjedhjen e gjakut nëpër arteriet. Kjo dobi të dy penisit, si nxehtësia e tij trupi mund të plotësoni në mënyrë adekuate me gjak, duke shkaktuar një mbledhje.

  Një tjetër plus trajnimit fizik - sportive eliminon stresin. Dhe kjo ishte stresi janë shkaqet kryesore të mosfunksionim ngrerë.

  Përveç kësaj, ushtrim do të bëjë trup më të shëndetshëm dhe tërheqës, ju do të bëhen më të sigurt në aftësitë e tyre dhe të merrni më shumë kënaqësi nga seksi.

  Pra, nuk e vënë atë në dollap dhe sot gëzojnë një stërvitje të - por nuk e teproj atë. Për të mjaftueshme hershme dy ose tri herë në javë për 30 minuta për të ngasin një biçikletë, të drejtuar, të bëjnë shëtitje të gjata dhe duke bërë sportet e tjera. Përpiquni të përdorni makinën më pak, sepse ju lehtë mund të shkoni në një dyqan aty pranë në këmbë.

  Nëse ju bëni Bodybuilding, atëherë ju nuk duhet të marrë drogë, duke kontribuar në rritjen e muskujve, sepse këto barna mund të ndikojë keq potencë.


  Stres

  Nëse ju punoni në shtëpi apo të ndjekë stres të vazhdueshëm, ajo mund të ndikojë negativisht potencë. Është e njohur se stresi është një shkak i madh i mosfunksionim ngrerë. Pra, nuk përpiqet për të qëndruar gjatë në një situatë e vështirë, sidomos në kohën e tij të lirë. Më mirë një herë me qetësi të thonë "jo" për këdo që kërkon nga ju shumë, ose e pamundur. Mëso teknikat (të tilla si trajnimi autogenic, relaksim të muskujve, joga) ose më shpesh të angazhuar në sport, e cila do të lejojë kohë për të kapërcyer stresit përballuese.


  Get mjaft gjumë

  Shumë burra pas punës një ditë të gjatë e me qëllim të shkojnë në shtrat vonë për të shijuar më shumë kohë të lirë. Edhe në qoftë se ata janë të lodhur, ata flenë dhe mos shkoni në shtrat. Deri në mëngjesin e ardhshëm, ata me siguri nuk e merrni mjaft gjumë dhe të shkojnë të përgjumur.

  Nëse ju fle numër të pamjaftueshëm të orëve që dëmtojnë shëndetin. Kjo dobëson sistemin imunitar. Mungesa e gjumit mund të shkaktojë depresion, e cila nga ana ndikojë potencë.


  Droga

  Përdorimi i drogës (nëse ju hani drogë të dobëta të tilla si marijuana apo i fortë, të tilla si heroina dhe kokaina) shkakton mosfunksionim të zgjatur mbledhje.

  Shumë droga (të tilla si kokaina) mund fillimisht të rritur dëshirën seksuale, por herët a vonë kjo do të ndikojë negativisht në potencë, për të mos përmendur shumë efekte të tjera të dëmshme të barnave në trupin e njeriut.


  Çrregullimeve psikologjike

  Burrat mosfunksionim ngrerë i cili është shkaktuar nga çrregullime psikologjike ose mendore, mund të kryejnë disa ushtrime për normalizimin e ereksionit dhe mirëmbajtjen e tij. Ju duhet së pari të shpëtoj nga mendimet negative. Nëse ju mendoni më parë se nuk funksionon, ajo me të vërtetë nuk punon. Mundohuni për të koordinuar disponimin tuaj me "humor" e penisit.

  Por kjo nuk duhet të jetë mërzitur, nëse përkundër të gjitha përpjekjeve mbledhje nuk ndodhin apo nuk është i ruajtur. Ju nuk duhet të jetë turp ose frikë nga dështimi para partnerin tuaj. Shumica e grave janë të ndjeshëm ndaj disa komplikime në shtrat.

  Ushtrimi në vijim do të ju ndihmojë të shmangur recesion mbledhje. Uluni të qetë në një dhomë të qetë, të parë revista erotike apo film dhe më të mirë të kthehet imagjinatën e tyre. Stroking dhe prek penisin deri sa të arrijë një masë të mjaftueshme mosfunksionim ngrerë. Tani ju mund të keni pak povozbuzhdat atë kështu që ishte e vështirë - por të jenë të kujdesshëm për të mos arritur në pikën ku rruga nuk do të kthehet!

  Ajo nuk duhet të arrijë orgazmë. Krejt e kundërta - të ndaluar stimulim, pas së cilës mbledhje subvencionet shpejt. Tani edhe një herë të përpiqet të shkaktojë një mbledhje por nuk arrijë orgazmë. Përsëriteni disa herë dhe vetëm atëherë mund të samoudovletvoritsya.

  Fakti që ju shikoni veten si rritet dhe ul ereksionit, siguron që ju nuk do të shpejt të bëhet i frikësuar se koha më e rëndësishme e ereksionit nuk do të ndodhë. Përveç kësaj, ju do të jetë i sigurt se në shumë pak smilyvishaye të arritur një mbledhje me stimulim të mjaftueshëm (nga ju ose partneri juaj) penis.

  Informacion nga artikullin "Çfarë duhet të bëjmë për të përmirësuar potencë"

  Diskutoni komuniteteve:

 • Impotencë
 • % Pa seksual
  D1? Burrat Stroystva