Beat mërzinë me lojë


 • Games kundër mërzinë
 • Si për të banish mërzinë
 • Pro Tips

 • Boring ... Sa shpesh ne përsërisin fjalën në punë, në shtëpi, pas punës dhe në fundjavë, duke qëndruar në trafik. Të them të vërtetën, shumë arrijnë të mërzitem me miqtë në një parti, dhe madje edhe ... vetëm me dikë që e doni! Kjo shpesh ne mendojmë se ne personalisht, nuk është i mërzitshëm, por rrethinat dhe rrethanat dhe të krijuar mjedisin në të cilin zgjidh mërzinë. Në realitet mërzinë - kjo është vetëm një mungesë e fun. Dhe kjo krijon fun? Lojë!


  Games kundër mërzinë

  Kjo është ku qen fumbled. Nuk ka mërzitje ku ka një lojë apo diçka, si një lojë.

  Shaka, tricks, histori interesante, art, gjë favorite duke u bërë duke luajtur, apo diçka e vështirë dhe e pazakontë, por veshje është që ju, jo një bos apo "rrethanat e jashtme". Thjesht, shumë të rritur kanë harruar që dikur ishin fëmijë!

  Dhe çfarë një lojë në aspektin e të rriturve? Game - është çdo devijim nga norma. Në çdo zyrë në çdo vend në botë mund të dëgjojnë frazën "Ne nuk jemi këtu për të luajtur lojëra." I theksuar është rëndësia dhe të fryra, si në qoftë se loja nuk mund të jetë biznes serioz. Dhe ai ishte duke luajtur me rregullat, ju kontroll jetën tuaj. Ju, dhe jo dikush tjetër. Na vjen keq, pësoi rrugën e gabuar.  Si për të banish mërzinë

  Kjo do të thotë që ju kurrë nuk do të jetë mërzitur, është e nevojshme (kur është e mundur) për të kryer disa këshilla të thjeshta.

 • Thyejnë rregullat. Së pari në heshtje dhe ngadalë. Sidomos "konvencionale" Rregullat e pashkruara të etiketë dhe standardet e korporatave. Për shkak se ata janë të pashkruar! Ju gjithmonë mund të bëni një fytyrë të trashë dhe të thonë "Oh, unë nuk e di (dinin)!". Dhe vazhdoj të bëj pasardhësit e tij. Mos u shqetësoni nëse ju të vlefshme (ose më mirë akoma i domosdoshëm) punonjës, këtë të gjithë shpejt bërë për të mësuar.
 • Çdo gjë e mërzitshme për ta kthyer ndeshjen. Për të filluar, të gjeni diçka të interesit në këtë. Nëse nuk po vjen deri! Luaj në punë ose të inteligjencës akademike.

  Atëherë ajo hyn zakonin.
 • Vazhdimi i mëparshmi. Mundohuni të bëni mërzitshëm, memorizuar, veprime standarde jashtë kutisë. Jo si gjithmonë. Për shembull, vetëm pas duke ecur përsëri në banesën e tij përsëri, sytë e mbyllur, ju merrni një pagesë e entuziazmit për një kohë të gjatë! Çdo palë mund të ringjallë të shurdhër, me zë të lartë (në mënyrë që të gjithë kanë dëgjuar) njoftimin e një fakt të bujshme apo të pazakontë, lajme vetëm frikshëm.
  Në këtë moshë të internetit për të gjej një bandë e ndjesive për të gjitha rastet - të parakohshme! Vetëm bëni këtë ju duhet për të marshuar për të partisë!
 • Më shpesh të komunikojnë me fëmijët. Më i ulët mosha - më mirë.

  Nëse nuk e tij - chat apo të shikojnë njerëzit e tjerë. Fëmijët pothuajse kurrë nuk mërzitem nëse ata janë lënë për veten e tyre. Sekreti për këtë është e thjeshtë - kur ato bëhen të interesuar, ata vetëm të kaloni në diçka të re dhe interesante. Dhe në qoftë se ju shkoni në një shëtitje fundjavë me fëmijën dhe të bëjë atë që ai e urdhëron atë ditë ju nuk do të harroj! Vetëm të merrni veshur më keq ...
 • Gjeni dikë me të cilin ju mund të "ketë një zemër". Kjo mund të jetë dikush që ju jeni të interesuar dhe që simpatizohet me ju. Vetëm thirrje, flisni, kërkoni këshilla. Ashensor zakonisht psikologjik nga komunikuar me një burrë vret mërzitje e gjatë.

 • Bëhu i fortë! Veprojnë me guxim. Të ballafaquar me një problem të vështirë, kokëforta, të fillojnë punën sa më shpejt të jetë e mundur. Duke pasur diçka vendosi plan nakydavshy i përafërt i veprimit - të fillojnë! Asgjë efektivisht vret mërzinë si nevoja për të vepruar në një kohë të panjohur drejtim.

 • Pro Tips

  Por, në fund, Tips "Si të jenë të lumtur dhe i mërzitshëm," tha në librin "Bëhu i pari!". By - Doug Hall, një konsulent i pavarur të marketingut kompanive të tilla, me një reputacion të gjithë botën si "Coca-Cola", "Nike", "Procter & Gamble" dhe një duzinë tjetër po aq i famshëm.

 • Qëndroni të lirshme dhe të relaksuar gjithmonë. Në asnjë rrethanë.

 • Kultivuar, rritur në një humor të gëzueshëm.
 • Shumë gjumë dhe relaksohuni, veprat më të vogla.
 • Dhuroj paratë. Mos kini frikë. Ata do të kthehet tek ju. Dhe ju do të jetë shumë interesante për të parë ata rreth jush në këtë kohë.
 • Shumë qesh. Nëse është e mundur, me zë të lartë duke qeshur si fëmijë.
 • Festoni çdo denok lavdishme.
 • Imagjinata jetojnë në vend se logjika.
 • Ejani me histori të pazakonta dhe tregoni atyre të llojit më të rëndë.
 • Play, shpesh të zgjoheni një fëmijë duke fjetur në ju.
 • bie në dashuri. Nëse jo, thjesht shkruajnë letra dashurie.
 • Gjëja kryesore - të jetë i lirë! Njeri i lirë vetëm kurrë nuk mërzitem shumë gjëra interesante për të ardhur!

  Informacion nga neni Michael Gruzdeva "mërzinë. Si për të luftuar atë dhe se si të bëhet një person i mërzitshëm? »