Innocence e dje dhe sot


 • Pse virgjiniteti
 • Innocence dje
 • Innocence sot

 • Në fiziologjik anën pafajësisë - koncept shumë femërore. Sepse vetëm gratë atje cipë e virgjërisë (Lat perëndi i martesës.) - Një vathë hollë cipë e mukozës që mbulon hyrjen në vaginë. Ajo ka një vrimë (një ose më shumë) për rrjedhjen e rrjedhjes menstruale, enët e gjakut, nerva. Ajo është mjaft fleksibël, sepse ajo përmban fibrave muskulore. Ata gjithashtu varet nga trashësia e cipës së virgjërisë dhe, në fakt, forcën në pushim too. Cipë e virgjërisë - një individ shumë për çdo grua.


  Pse virgjiniteti

  Mjekësia moderne pranon edhe faktin se cipë e virgjërisë nuk mund thjesht të jetë e vjetër, ose ajo është aq i hollë, shqyer pa u vënë re nga pronari.

  Por cipë e virgjërisë këputje mund të ndodhë dhe skenari klasik: të gjakut, lot, dhimbje. Kjo është gjithashtu një e natyrshme dhe plotësisht përmbush fiziologji e njeriut. Ajo përdoret për të se cipë e virgjërisë - trupi "ekstra" e një gruaje, krejtësisht i kotë dhe madje edhe të ndërhyjnë. Gradualisht u bë e qartë se kjo nuk është kështu. Cipë e virgjërisë - pengesë mekanike në rrugën e infeksioneve, kërpudhave dhe probleme të tjera. Nga një anë të caktuar, ajo pengon aktivitetin e hershëm seksual që ka një aspekt pozitiv: vajzat e reja microflora e organeve nuk janë të formuar dhe epiteli i vaginës është shumë e hollë. Se, dhe lëndimet mund të jetë, dhe sëmundjeve të ndryshme të lehtë kapur ... Të gjitha proceset e "ndërton" një fund për 17-18 vjet.


  Nga rruga, gjuhës shkencore, një proces i quajtur zhvirgjerim zhvirgjerim.

  Nga morale dhe etike të pozitës pafajësisë - Shtetit dhe shpirtit dhe trupit (nga rruga, këtu ne mund të flasim për vajzat dhe të rinjtë) në kontaktin e parë të plotë seksual (petting, seksi nevahinalnyy disi nuk konsiderohet). Megjithatë, në kuptimin më të përgjithshëm, pafajësia identik imazh të pastër, të papërvojë, naiv dhe të ndritshme.


  Innocence dje

  Historikisht, shumica e popujve të pranisë së himenit shumë e vlerësuar. Jo, nuk ka pasur me siguri njerëzit në rëndësinë e himenit ta parë dhe shpejt u përpoq për të hequr qafe këtë problem ... Në Amerikën e Jugut, për shembull, disa qindra vjet më parë ishte traditë e përhapur privojnë veten e virgjërisë nga organ seksual i mashkullit artificiale.


  .. Dhe e drejtë para dasmës. Ordinancat të ngjashme janë në disa fise afrikane, edhe në popujt e veriut. Ndonjëherë procesi i përfshirë të afërmit e dhe miqtë e dhëndërit. Por Perëndimore (dhe Lindore too) civilizimet priren qëndrim plotrespektueshëm në këtë pjesë jetëshkurtër dhe intime të trupit të femrës.

  Ajo ka kohë që janë të rrethuar nga legjendave virgjëra. Si, dragons dhe virgjëreshat e përkryera preferoni për mëngjes, dhe ujë të pastër vetëm një e virgjër mund të kuruar dhe për të sjellë në qytet që po vuan nga një epidemi ... Në një nga fetë më të përhapura - kultit të Virgjëreshës: Virgjëreshës Mari, panjollosjen ...

  Në kushtet e familjes dhe shtëpisë ka Njollat ​​e gjakut fletë pas natën e dasmës (dhe në fakt ne e dimë se jo çdo deflowering - Bloody Sabbath) mund të ketë shkuar shumë keq për të "rremë" nusja ... E pra, në të mirë, një manastir.

  Dhe po, ju mund të dhe gurë. Ose në burg me gjarpërinjtë. Ose për të tallen ushtarë ...

  Ky qëndrim i zbutur, si shumë gjëra të tjera, për shkak të historisë dhe evolucionit .... Më shumë, natyrisht, historia. Njeriu zgjedh një grua nga nusja e një tjetër lloji, duhej të jetë i sigurt se ajo nuk është tashmë në gjiri fëmijën e saj të huaj (që gjenet aliene nuk shkatërrojnë të ardhmen e vet, nuk lënduar lloj). Dhe kjo mund të bëjë? Kjo është e drejtë, vetëm në qoftë se nusja ishte e virgjër.


  Innocence sot

  Tani, pas revolucionit të shumëfishtë seksual, pafajësia nuk është mbajtur në nderim të lartë. Por ende kjo është një temë tabu bit, dhe injoranca krijon një mori të miteve të dëmshme.

  Pra, kur të përdhunoj? Për arsye mjekësore - pas 17-18 vjet, kriminale - jo para 16 Por në të vërtetë ne duhet të dëgjojnë zërin e brendshëm, dhe besojnë në zgjidhjen e çështjeve për veten e tij. Një mit i përbashkët është se me cipë e virgjërisë mosha "mpirë" dhe trashet - jo më shumë se një mit.

  Zhvirgjerim - ajo dhemb. Shpesh, po. Por kjo nuk është një dhimbje e tillë që rivalët në torturimin e lashtë kineze. Prandaj, ne duhet të përcaktohet saktë me një partner, kjo nuk duhet të jetë shumë i aftë në planetin Don Giovanni, vetëm e duan dhe besojnë djalin nga një oborr fqinj. Orgazmë? Në dritën e të gjitha sa më sipër të, nuk ka gjasa.

  Krovischa ... Jo domosdoshmërisht, sipas statistikave, gjaku është 35% e vajzave. Shtatzënia është hera e parë kurrë nuk vjen. Cheating! Edhe si në vijim. Për shkak të kontraceptivëve ende duhet të kujdeset ...

  Dhe në fund, tani ka mënyra për të rivendosur pafajësinë. Nëse jeni të vërtetë nevojë ...

  Informacion nga një artikull nga M. Rudenko "Pafajësisë"