No Dashuria


 • Aty ku ka dashuri pashpërblyerë
 • A është e mundur për të arritur reciprocitetin
 • Getting shpëtoj e dashurisë njëanshme

 • Nëse e doni një njeri, me gjithë zemrën time, ju do të dëshironi të prisni ndjenjat e padurueshme të ngushta reciproke. Edhe pse ai në mënyrë të përsëritur tërhoqi vëmendjen tek ju, e pajisur kalimtare shtatë-partinë - është asgjë. Një sjellje e tillë ju e panë atë si një përparim premtues, dhe ditën tjetër ai ka për të menduar për ju harruar. Por ju ende nuk e dinë për të. Dhe habitur të papëlqyeshme kur takimi i preferuar i ardhshëm shkurtimisht nyje në ju përshëndetur, pa marrë parasysh kalon. Kështu që ju ra në dashuri pashpërblyerë?  Ne priren të mendojnë se dashuria është e lindur jashtë vullnetit tonë, nuk është pothuajse në nivelin biologjik. Unë disi nuk fillimisht mendoj se nëse zgjidhet ndjen të njëjtat ndjenja ndaj jush. Gjëja kryesore është tani nxitje e parë e madhe - Unë rashë në dashuri! Unë të dua! Që njeriu dëshiron të ketë pandarë, kjo është!

  Aty ku ka dashuri pashpërblyerë

  Çdo vajzë e gatshme për dashuri, i zhvilluar mirë imagjinatën. Nëse ju ka pëlqyer njeri i ri i bërë favore të saj më të pafajshëm, ajo menjëherë arrogant dhe naive të mendojmë se zemra e tij u vra në çast. Në fillim ajo smugly triumfues.


  Duket ajo psevdopobeda mjaft e logjikshme dhe marytsya tashmë marshojnë nga Mendelssohn dhe dashuri të përjetshme. Pastaj ajo fillon të shqetësuar dhe të pyes veten pse i dashur bën asnjë përpjekje për të zhvilluar një marrëdhënie? Faza e ardhshme, kur ajo djeg me dashuri, vuajtjes dhe padurimi, duket se ai vetëm u ndal dashur atë. Kjo ide është e padurueshme për shkak të këmbënguljes stradnytsya duke u përpjekur për të marrë përsëri pozitat e tyre ish.

  Zgjedhja e tifozëve të vogla. Ajo me zemërim vidmitaye palosje të gjitha opsionet - ajo meriton më mirë. Por koha po mbaron. Këtu ajo është tashmë 20-diçka ... Edhe ata djem që u përpoqën të përpiqem të fitoj diku zhdukur të gjitha.

  Vakum. Dhe këtu duket OH. Duket asgjë të veçantë. Dhe këtu funksionon në mënyrë të përkryer të ëmbël ndjenja të zemrës kërkesën. Ndërsa ju dëshpërimisht duan reciprocitet dhe çdo gjë bashkangjitur. Pas arsyetimit të ngjashme, ju bie në dashuri me serednyachka tuaj, nxitojnë në betejën për zemrën e tij, ndërsa i pyetur nëse ai kishte nevojë për sakrifica të tilla nga ana juaj. Por blooms tuaja dashuri ketë lule të plotë, dhe ju nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga kjo.

  Siç thonë ata, dhe e vjetër është proruha: Ju ra në dashuri me një njeri që kurrë nuk e kisha dhënë gjatë për idenë që ai ju pëlqen. Por zemra nuk mund të urdhëroj.

  Ironikisht, shumë gra të doja të ëndërrojnë, vuajnë, shpresë - një lloj lloj mazoshizëm. Vajza, me padurim pret princ i saj për të përshpejtuar pikë takimi të pritur gjatë, në të vërtetë vjen me një dashuri. Kjo bën të mundur për të marrë imagjinatën tuaj për të lexuar një person të caktuar për të ëndërrojnë për të, për të përfaqësuar të ardhmen e tyre të lumtur me të. Ndërkohë, dashuria - është diçka tjetër. Kjo - tendosje e fuqisë mendore, moral dhe pamundësisë fizike për të jetuar pa personin tjetër. Kjo ndjenjë vjen menjëherë dhe të testohen, madje duke kapërcyer atë.

  A është e mundur për të arritur reciprocitetin

  Para se të provoni këtë, mendoj se nëse keni nevojë për një shumë përpjekje dhe shpirtit do të kërkohet për të arritur rezultatin e dëshiruar, por kjo është, nga rruga, ju nuk janë të garantuara.

  Get gati për një e tërë: të vuajtur, të poshtërimit, disfatës. Lufta juaj mund të japë efektin e kundërt: Zgjedh fillojnë për të shmangur ju, dhe madje lë pas dore dashurinë tuaj për miqtë. Gati? Të akorduar brenda vendit në optimizëm dhe besim. Ju - mirë të të gjitha!

 • A nuk të diskutuar planet e tyre për të pushtuar askënd dhe të përpiqet të injorojë opinionin publik.
 • Nuk ka nevojë për këmbëngulje dhe qëllimisht varet në qafë të zgjedhur një, dërgoni SMS-ing rrëfimet zemërthyese të, rrinë në pritë për të në hyrje dhe të bëjë një takim për një shpjegim. Kjo është sjellja juaj mund të trembë vetëm "objekt", të shkaktojë iritim, mospërfillje, refuzim të plotë.

 • Jo shumë shpesh drithërat sytë e tij, z'yavlyaytesya në ato vende ku ajo është e njehsuar në mënyrë rigoroze.
 • Për të filluar, të përpiqet të jetë një mik i tij, në asnjë rast nuk rrëfejmë atij ndjenja të sinqerta.
 • Mos harroni fjalë e urtë kineze: në qoftë se ju dëshironi të keni - le.
 • Dashuria juaj në sytë e tij duhet të duket pa interes, fisnik.
 • Lufta për dashuri mund t'ju thyejnë mendërisht dhe fizikisht, dhe mund të ngurtësoni, na mësojnë urtësi dhe bujari. Në vuajtjeve njerëzore bëhet e fortë dhe shpesh fiton.

  Getting shpëtoj e dashurisë njëanshme

 • Ruaj nderim dhe vetë-respekt.
 • Well analizuar ku "u rrit" dashurinë tuaj.

 • Merrni ballafaqohet tifozëve të reja, ju do të shihni se shumë prej tyre janë në mënyrë të barabartë, nëse jo më shumë meritë se ai.
 • Ju nuk mund të dua veten më pak se kushdo. Sakrifica juaj ka ndonjë vlerësim.
 • Nuk ka asnjë recetë universale për të gjithë dashurinë e njëanshme - të gjithë është e ndryshme dhe të gjithë vendos për veten e tij ose nëse ai nuk përkushtohej luftuar për një "të njëanshëm" ndjenjë.
  Dëgjoni zemrën tuaj të parë. A është e vlefshme?

  Informacion nga artikullin "pashpërblyerë Dashuria".