Mitologji i Dashurisë


 • Miti № 1. Burrat si sy, dhe gratë - veshët
 • Miti № 2. vogël gruan ne dashuri, aq më lehtë ne podobayemosya
 • Miti № 3. Kush fillon shpejt, ai shpejt djeg
 • Miti № 4. Caucasians, spanjollë, italianët - të dashuruar më të mira
 • Numri Miti 5. Çfarë temperamentnyeye njeri, më pak ai e flokëve
 • Miti № 6. Merr e vërtetë Casanova mund të jetë në formën e hundës, gjatësinë e gishtat, duart apo këmbët në madhësi.
 • Miti № 7. Sedin në mjekrën e tij - djallin në brinjë


 • Miti № 1. Burrat si sy, dhe gratë - veshët


  Në fakt ata të dy stimujt vizual dhe dëgjimor
  reagojnë në të njëjtën mënyrë. Megjithatë, seksi për gratë është i lidhur me një pjesë të madhe

  Numri i fantazitë. Ajo është pjesë e seksit femër
  ndjenjë. Meshkujt janë shumë specifike. Për të, vlera e vërtetë
  grua, këtu dhe tani.


  Miti № 2. vogël gruan ne dashuri, aq më lehtë ne podobayemosya


  Oman,
  dhe asgjë tjetër, thotë seksolog i njohur Sergei Agarkova. Fakti që gratë
  - Lloj receptor i seksualitetit. Ndjeshmëri e tyre gjithmonë zgjohet në
  përgjigje të aktivitetit të njeriut. Dhe si kjo ndjeshmëri njeri
  llokoçis varet seksuale mirëqenien e mikut të tij.

  Ende
  ideja se burrat dominuese dhe gratë - lloj receptor
  Sjellja seksuale nuk mund të merret edhe në mënyrë rigoroze,


  thotë konsulent ynë. Për të goditur një romancë, disa
  shkallë e gatishmërisë psikologjike për atë që të jetë në njeriun, dhe
  gratë. Nëse lady është një fortesë, madje më
  tifoz i saj i qëndrueshëm përfundimisht të gjetur një tjetër, më mirënjohës
  objekt. Probleme Cast dhe përvojë fiasko njeri paktën
  Perspektivat vetmia.

  Duke folur e boshllëkut. Kur është fjala për
  pasion romantike, hendek nismëtar shpesh bëhen burra.
  Por nëse ndërpritet nga marrëdhënie të gjatë martesore, hapi i parë si
  zakonisht bëhet nga gratë. Nga rruga, kjo është shumë më e lehtë për të thyer
  transferimi. Në kontrast me "trashë-skinned" (në aspektin e publikut

  mendimit) burrat. Sipas hulumtimit sociologjik, duke mbetur në
  përfaqësues vetëm të gjysmës së fortë të njerëzimit nuk mund të jetë më e gjatë
  hyrë në një martesë të dytë sesa ish-gratë e tyre, dhe shpesh fitojnë
  avari nervor.


  Miti № 3. Kush fillon shpejt, ai shpejt djeg


  Në fakt e kundërta është. Për profesionistët më të gjata a të fshehta
  Funksioni mashkull seksual i organizuar në parimin e palestër. Çfarë
  steeper fillim, më mirë rezultat. Si raketa që nisë në
  hapësirë.

  Rritje i parë hormonal në më të fortë
  gjysma e njerëzimit është në 13-14 vjet. Niveli i hormoneve në
  boy kjo kohë është shumë më e lartë se njeriu të pjekur, por pik

  mundësitë për kaldaja rinj llogari për moshën më të pjekur - 25-27
  vjet. Një stabilitet pik - në 35, dhe pastaj, për fat të keq, njeriu fillon
  muzg. Nëse pas 50 vjetësh jeta seksi e njerëzve në disa kohë
  ndërprerë, ta kthejë atë mbrapsht nuk është më në dispozicion.


  Miti № 4. Caucasians, spanjollë, italianët - të dashuruar më të mira

  Një
  gabimet më të zakonshme. Dhe më klasik. Në
  etnia rast në aktivitetin seksual mashkullor nuk ka
  ndikim, tha Agarkova. Jugu egra temperamentin shpejt për shkak
  Traditat se disa të dhënave të pazgjidhura natyrore. Në mënyrë të ngjashme,
  marifet i njohur mjeku seksolog i njohur, thotë një tjetër shumë

  përbashkët mit - zeshkane ftohtë dhe e nxehtë bjonde. Në
  Në fakt, shanset e të dy potencial. Nuk ka të
  ndonjë paraqitje serioze dhe bindëse hulumtim
  që shkëmbimin e melaninës, e cila ndikon ngjyra e lëkurës dhe flokëve, ka një serioze
  ndikimi në temperamentin seksual, nr.


  Miti № 5. Çfarë temperamentnyeye njeri, më pak ai flokët

  Dhe
  kjo është e vërtetë. Meshkujt me nivele më të larta të gjinisë mashkullore
  hormonet vërtet i falur shpejt flokët e tij. Rritja
  sex përmbajtja testosterone hormon shpesh çon në depresion
  tipar gjëndër e flokëve dhe rritja bosht e flokëve.

  Çfarë është
  tha në lidhje me bimësi të harlisur të trupit, të cilat korrespondojnë me gjëndra veshkave,
  prodhojnë hormonet që konkurrojnë me testosterone - kryesore
  produkt i gjëndra seksuale mashkullore. Trupi flokët aq i tepërt e trupit
  thotë më shumë për një mbështetje modeste hormonal
  funksion seksual se temperamentin e dhunshme.

  Gratë janë gjithashtu
  përkundrazi. Për vegjetacionit trupore (tamam si në epsh)
  zonjat korrespondojnë me hormonet seksuale mashkullore. Pra, kur e pa në rrugë
  zeshkane nxehtë me vetullat mbuluar me shkurre dhe funny, jo si një grua me të trasha
  mustaqe, ju e dini, ndoshta për ju personalisht shumë temperament.


  Numri Miti 6.

  Get reale Casanova, ju mund të formojnë hundë, gjatësinë e gishtat, duart apo këmbët në madhësi.


  Në fakt ka vetëm një shenjë nga të cilat mjekët e gjithë bota
  të përcaktuar shkallën e potencialit natyror mashkullor seksuale -
  raporti i gjatësinë e këmbëve të saj me trungun e saj të gjatë. Gjatësia më e madhe
  Trupi dominon këmbë të gjata, të seksit të fortë
  Kushtetuta e njeriut.

  - Fakti se hormonet mashkull pengojnë
  Rritja e eshtrave të gjata (sidomos kërci dhe fyell e këmbës) - shpjegon
  Situata Agarkov. - Nëse në moshën e pjekurisë, e cila në
  Boys llogari për 11-13 vjet, testosterone në trupin e tij

  djalë mjaft swings si bosht. Me intensive
  background hormonal është i ngjirur i shkurtër me këmbë. Seksit të fortë
  Kushtetuta njeriu, aq më i madh gjatësia e bust të tij dominon
  këmbë të gjata.

  I njëjti model, sipas Sergei Agarkova,
  vërejtur në femra. Bukuritë e catwalks dhe revista,
  të cilat shkaktojnë admiruar aq shumë nga gjysma e fortë e njerëzimit,
  në një të njohuri të ngushtë shpesh nuk janë të temperamentnyeye
  granit Venus de Milo.


  Miti № 7. Sedin në mjekrën e tij - djallin në brinjë

  Nëse ju doni të
  e vërteta? Atëherë ju duhet të dini: Kjo frazë kapur në vend nuk kanë të bëjnë me
  burrat dhe gratë për të ....

  Besimi i përhapur se menopauzë -
  Gratë dënojë keqkuptim të ardhur keq. Sergey Agarkov bindur pas
  menopauza për shumë zonjat jetës është vetëm fillimi. Gjë në moshën
  Ndryshimet hormonale, të cilat rezultuan në trupin e femrës
  zvogëlon numrin e hormoneve seksuale femërore. Por disa burra
  të qëndrojnë! Ata ishin të zonjat moshës së mesme inkurajuar për të ndarë në
  hakmarrje. Në një përpjekje për të ri-shkruar hyrjen në jetën e tyre, disa era
  romancë në anën, dhe tjetri do të shkojnë në të gjitha gjatesite duke filluar
  "Twist dashuri" për ata që duan të njëjtin pasion - mjaft i ri
  djemtë.

  Aventurat e plakjes burra - lloj i ndryshëm.

  Rras shkojnë në
  shtrat me miqtë e vajzën e saj të Playboy veteranit si një dëshirë
  mbytja zotërim në straws, të marrë një tren qerre,
  gjetjen e frymëzim që aq nervoz në rininë e tij. Përveç
  Refuzimi i seksin në moshën e rritur mund të çojë në një përkeqësim serioz
  shëndetësor. A është kjo për shkak se prania e jetës seksuale në gjysmën e dytë
  Jeta është konsideruar si një simbol ndërkombëtar i shëndetit, fizik dhe
  mendore mirëqenien? Dhe gratë i plotë seks me bazë
  në ndjenjat reciproke, lehtëson fillimin më vonë e ngritje në fuqi
  (Menopauza) dhe mbart një pagesë të madhe pozitive. Nëse pjekur

  Jeta mosha i jep njeriut një shans, kjo nuk është e paarsyeshme për t'u përdorur.