Roman Spa për seks të sigurt
Summer - festat, site i bukur dhe i pasionuar
Historia e dashurisë nuk ka marrë asnjë detyrim dhe shumë probleme.
Por duke hyrë në një marrëdhënie aq e lehtë, mos harroni se spontan
komunikim dhe qetësi nuk nënkuptojnë sjellje të pamatur në lidhje me
shëndetësor vet. Përndryshe, përveç një përvojë të mirë në shtëpi
Ju mund të sjellë jo vetëm dhurata, por sëmundje transmetohet nëpërmjet kontaktit seksual.

Infeksionet e transmetueshme më e zakonshme seksualisht janë gonorrea, sifilizi, trichomoniasis, klamidia, ureaplasmosis, mycoplasmosis. Zhytje pasionet, në vazhdën e ndjesi të reja, në mënyrë të pandërgjegjshme ne mbështetemi në të zgjedhur të tij në drejtim të mbrojtjes kundër këtyre infeksioneve, me naivitet duke besuar se është e infektuar, ajo do të sugjeroja që ne të mbyllur.

Ne harrojmë për të fshehur të sëmundjeve, ku një person
thjesht nuk mund ta di se është një rrezik potencial për
partner seksual. Na vjen keq, ne kujtojmë parandalimi është shumë vonë,
kur sëmundja ka hyrë tashmë në vete dhe e parë e simptomave të saj.

Si të mbroni veten nga sëmundjet, seksualisht të transmetueshme
nga? Çfarë duhet të bëni në mënyrë për të kapur rrufeshëm nuk shkaktohen
zhgënjim të thellë në vend që të lënë një gjurmë të lehta
kujtimet e dashurisë të shkurtër por të shkëlqyer?

Tip - Shmangni lidhjeve të rastit menjëherë harroj, sepse
të përdorë këto lidhje me detyrim të jetë e rastit.


Konsideroni të tjera
Opsionet e mbrojtjes.

Një mënyrë e shkëlqyer për të parandaluar IST është
prezervativi i mirë i vjetër. Ajo do të mbrojë kundër çdo infeksioneve, nëse tradicional
seksi vaginal. Por njerëz të arsimuar që i përkasin dini se çfarë sëmundje
mikrobet, të tilla si Trichomonas, i zbehtë Treponema dhe të tjerët mund të transmetohet në
kontakti oral ose anal, kështu që prezervativët janë lënë më të mirë për më shumë
takim i gjatë. Për të marrë prezervativët duhet farmaci vetëm me
sigurimit të cilësisë, duke i kushtuar vëmendje të veçantë në madhësi më të mëdha si,
dhe produkti më i vogël nuk mund të sigurojë mbrojtje të besueshme mund të thyejnë

ose kaloj jashtë gjatë raportit seksual. Përveç kësaj për të mbrojtur kundër infeksioneve prezervativ
sigurojnë kontraceptivë, jo më pak në marrëdhëniet shkurtra vendpushime.

Ndihmë e konsiderueshme mbrojnë nga infeksionet, seksualisht të transmetueshme
nga mund të sigurojë ushqim dhe qirinj. Shpesh ata kombinojnë
Efekti kontraceptiv dhe efekt antimicrobial. Do të thotë Pharmatex ose Patenteks
oval futur në vaginë 10 minuta para se marrëdhënia seksuale të reduktuar në mënyrë të konsiderueshme
rreziku për t'u infektuar. Kjo metodë është përdorur kryesisht nga gratë dhe, në
familjaritet mjaft me një partner, ju mund të specifikoni përdorimin e qirinj
ose paste paraprakisht. Përsëri, mos harroni atë zonë të sigurisë

kufizuar në këtë rast vetëm seksi vaginal.

Antiseptics tilla si CHLORHEXIDINE (Myramistin, hybytan)
ose BETADINE (Povidone Jodi) të sigurojë mbrojtje të mjaftueshme nga seksual
infeksionet. Suppositories antiseptik vaginale përdorura para raportit seksual,
zgjidhje - pasi, siç douching instalacioni vaginë në uretrës.
Përveç kësaj, ajo është e rekomanduar për të procesit zgjidhje vulvë dhe
kofshët e brendshme dhe madje shpëlarje gojën dhe fytin.

Metodat e veçanta të parandalimit të infeksioneve seksualisht të transmetueshme,
podrazumevayuschye përdorimin parandalues ​​i antibiotikëve, është
prerogativë mjeku sëmundje veneriane, që nga përdorimi i antibiotikëve kërkon

kontrolluar microflora e traktit gjenital.

Çfarëdo nuk ishte romancë pushime të këndshme, emocionet nuk duhet
Mendimet e errët për seksin e sigurt. Verë
kalojë, pushime është e gjatë, dhe pasoja të rënda mund të kapur rrufeshëm
Jeta shumë të gjatë i panjohur. Dhe pa marrë parasysh se sa të besueshme që ju nuk i japin para
Mbrojtja inkurajohen fuqishëm që të vizitoni venereologist mjek 3-4 javë pas
kthehen në shtëpi. Shqyrtimit të plotë për infeksionet, sëmundjet seksualisht të transmetueshme,
do të shpëtoj i dyshimit dhe të jetojnë në heshtje, duke kujtuar vetëm i këndshëm
momente të pushimeve të verës.