Dispozitë përfitime - mjeshtre


 • Në margjinat
 • Martesa e vret dashurinë
 • Më të mirë - të dashuruar

 • Një nga treguesit kryesorë të suksesit të çdo gruaje në shoqëri, pa dyshim, është martesa. Ajo është e njohur mezi me një njeri (dhe natyrisht duke marrë pozitën e tij me raste për krenarinë e gruas në të ardhmen vend), gratë pa pushim nxitojnë për të marrë rolin e prima në jetën e tij. Ata besojnë se fitorja zyrtar të certifikuar "diploma" (dmth certifikatë martese), jep atë me asgjë në krahasim me përfitimet. Në të njëjtën kohë, shumica e njerëzve nuk do të ndalet, thonë ata, ka dhe merr një dashnore te pafytyre.


  Në margjinat

  Roli i zonjës tradicionalisht mbahet të jetë roli i planit të dytë. "Dhe kush jeni ju tek ai këtë?!" - Gruaja britmat në qoftë se (jo të provojë Perëndia) di për komunikim të fshehtë dhe vendosi të qartësojë marrëdhëniet me dashnoren e tij.

  Në të vërtetë, kush është ajo? Mund aktore Eclipse fillojë? Në përgjithësi, aktorja mund të luajë kështu që aktorja kryesore në përgjithësi askush nuk do të vini re. Mos harroni se si eklipsuar rivalin e saj në heroinës fazë Julia Lambert punon me SH.B.A. Maugham "Teatri"? Një Lyubov Polishchuk, e cila duhej të ishte i kënaqur me rolet e planit të dytë sepse ishte qarqe atëherë në pushtet të padobishme?


  Por Lyubov Polishchuk, në sajë të talentit të tij, e bëri edhe pjesët e saj bit, i gjallë dhe i paharrueshëm. Dhe ne kujtojmë atë shumë më mirë se principalit.


  Martesa e vret dashurinë

  Ajo thuhet se ka shkatërruar pasion, ju duhet të martohen. Pastaj, logjikisht, për të kujtuar pasion për jetën, ju duhet për të shpërndarë. Kushdo që ju shpesh mendoni se ju kujtohet kur tuaj 18 apo 20? Me sa duket jo për Igor, i cili gjashtë muaj më vonë datat bërë burri yt. Dhe i Oleg, që ju në copra rozsvaryvshys, shkoi në kulmin e pasionit tuaj të ndërsjellë! Fakti që brohoriti anë të të cilit disa javë larg. Që është ndjerë këtë është emocion, kjo është jeta dhe rinia!

  Dhe që u kthye pasionin tuaj me një burrë? Askush nuk e mban mend se si ajo Dersu për ju në katin e 3 të hotel, si ai këndoi "serenatë" në dritare me kitarë e tij si thirrje nga një çift në korridor, kissing me pasion. Tani ju jeni duke folur për jo kur ai nuk është në shtëpi kur prindërit dhe të afërmit tuaj do të shkojnë në shtëpi nga hotel dhe ju mund të jetë vetëm ... Megjithatë, se dashuria ishte diçka ishte angazhuar diku tjetër. Nuk ishte eksitim, imagjinatë dhe zgjuarsi punuar.

  Dhe tani, si një "ku" dhe "kur" dhe se djegia dëshirë vpytysya në qafën e tij, thith erë, e cila errësuar sytë, as edhe atmosferën e pasme të romancës së krijuar me qirinj dhe mbrëmje romantike, bisedat intime para dhe pritjet që fëmijët të shkojnë në gjyshe.

  Jeta pasionuar juaj personale ka ndryshuar "zavhozovskoy" - çfarë për të blerë, ku për të marrë këto para, si për të shpëtuar, etj


  Më të mirë - të dashuruar

  "Nuk kam asgjë për të krahasuar - thotë Lyudmila. - Unë kam qenë i martuar gati 6 vjet. Tani unë vetëm dashnor burrë i martuar. Dhe ky rol unë kam qenë shumë i kënaqur. Para së gjithash, ajo sigurisht që është e rëndësishme. Cigare i butë dhe i kujdesshëm, që është karakteristike vetëm për vitin e parë ose të dytë të jetës familjare.
  Atëherë ai ndryshon në një të lodhur-kujdesit. Lover (ndryshe nga meshkujt) kurrë nuk vijnë tek unë me një shprehje të pakënaqur dhe nuk Burkan në përgjigje të pyetjeve të mia. Ai nuk është i kënaqur me skandalin e vetëm sepse nuk e kam përgatitur enët në lavaman apo jo të larë.

  Dhe mos pyesni se çfarë kam kaluar paratë ai la mua për herë të fundit.

  Unë nuk dua për të ndryshuar statusin e tyre si në mënyrë të vendosur i bindur se jeta familjare shreds sillet diametralisht të kundërta. Unë besoj se në jetë ai lindi me gruan e tij dhe të thotë se të gjithë (njoftimi unë që kufizojnë atë kur ai flet me dikë në telefon), atij i pëlqen të kapem për gjëra të vogla (per mua ai e bën atë me humor dhe një të afërmi të gruas së tij, i sigurt i kërkesës). Me mua ai nuk i ka lejuar vetes të tilla "liritë" si tediousness dhe nitpicking. Sepse unë nuk ishte një grua dhe jo subjekt. Unë jam një grua e lirë, i cili në çdo moment mund të mohojë atij mendjen e tij.

  Pra, ai gjen forcën për të fshehur të metat e tyre dhe të frenuar efektet negative të karakterit të tij. Unë vetëm të gëzojnë avantazhet e saj: fantazi në shtrat me dhurata dhe humor të gazuar.

  Së dyti, ne kemi një jetë të pasur seksuale. Dhe jo sepse shreds gjigant seksi i palodhshëm. Ajo nuk është. Fakti është se në qoftë se "ai ishte i lodhur sot" ose "atë pa këtë problem krejtësisht," tha ai për mua thjesht nuk do të shkojnë. Ai do të jetë i bazuar në shtëpi në divan duke parë TV ose prishin pakënaqësinë e tyre për dikë tjetër. Për mua ajo vjen gjithmonë në një humor të veçantë kur ai dëshiron të komunikojë me një grua.

  Së treti, gruaja ai duhet të i kushtoj vëmendje, sepse në qoftë se ajo nuk ka të bëjë (dhe unë të përkryer kuptoj atë), ai do të jetë i pafund organizoni skandale. Unë gjithashtu shreds kushton vëmendje kur vërtet dëshiron. Unë nuk jam duke e quajtur atë çdo orë (si e bën gruan e tij) dhe kërkon një raport për ku dhe çfarë është bërë. Unë në mënyrë të përkryer e di atë atë në punë ose në shtëpi me gruan dhe fëmijët e tij, dhe asgjë nuk ka telashe. I pranuar situatën ashtu siç është dhe të vetëm të merrni kënaqësi.

  Me pak fjalë, unë të marrë "krem" vëmendje mashkull, gruan e tij - punë të pista, dmth larje, gatim, acarim dhe në shtëpi "salcë poshtë".

  Kjo është për atë - të lexuar, ose më mirë të lexoni një libër njëqind herë, dhe unë - një roman emocionuese të reja. "Lexo" romanin e marrëdhënieve tona, ai do kohë më parë se ai nuk mund të bëjë atë "mbytje". Vetëm në një faqe, uryvayuchy mua një orë ose dy nga dy apo tre herë në javë.

  Më thjesht, ai nuk mund, sepse ai dhe shumë përgjegjësi të tjera - njeri në shtëpi dhe në kokë për të punuar, lover dhe fshatit peshkimi bir prindërit. Ne do të lënë atë të gjithë përsëri në ngritje të emocioneve, si në këtë rast, si çdo tjetër, jo më mirë "add" në vend se "të japë shumë." Mos harroni, siç është rasti me ëmbëlsirë nëse hahet shumë (ose ri) - atëherë të gjatë ju doni, por në qoftë se ju mori vetëm një pjesë të vogël por të shijshme - ju dua edhe më shumë.

  Marrëdhënia me të dashurin e saj janë gjithmonë në rritje. Ata janë intrigues, kapjen e dy të stimulojë adrenalin, na kthehet në ditët e rinisë së hershme, në kohën e dashurisë së parë (dhe të dytë, të tretë dhe të katërt). Kjo është arsyeja pse unë nuk dua të jem një bashkëshorte. Unë dua të jem mësuese e tij. "

  Informacion nga Marina artikull Tumovskoy "Përse mësuese e mirë se gruaja ime"