Kur një njeri - një koleg


 • Rekuizitë
 • Cons

 • Rekuizitë

  Marrëdhëniet familjare në punë nuk janë të rralla, e cila nuk është e habitshme. Njerëzit shpenzojnë së bashku më të madhe të ditës së tyre duke folur për tema interesante të përbashkëta, të shkojnë në dhomën e ngrënies dhe festuar ngjarje të korporatave. Gradualisht çift duke u përdorur për njëri-tjetrin në mënyrë që gjatë pushimi i parë i dytë është diçka e trishtuar dhe të vetmuar. Ajo merr një tjetër periudhë të shkurtër kohe, dhe njerëzit janë të detyruar marrëdhënie. Megjithatë, nganjëherë një person vjen nga një çift për të marrë një punë në një tjetër. Në çdo rast, janë në një hapësirë ​​relativisht mbyllur me njëri tjetrin.

  1. Ndarja udhëtimin për të punuar . Nëse ju vini me burrin e saj për të punuar në të njëjtën kohë, ju mund të shkoni për të punuar së bashku në një rrugë.

  Çohu dhe mbledh bie në rreth të njëjtën kohë, kështu që fle vonë ose punojnë në se do të dështojë, madje edhe me gratë gjata takimit. Njeriu, kur është e nevojshme, gjithmonë nguten. Pra, ju nuk janë vetëm kompani të këndshme, mjetet e transportit, por edhe duke kursyer paratë për të udhëtuar, si dhe nerva të shtyjë transportin publik ose ndërsa ngarje makinën tuaj.

  2. Partitë Corporate . Shumica e kompanive të mëdha pushimet publike mbahen udhëtime të korporatave të restorantit, i cili, për fat të keq, nuk mund të marrë një burri apo gruaja, e megjithatë ndërtesën në zhvillim në këtë mosbesim bazë dhe dyshimit, rezultat i cili mund të jetë grindje dhe refuzimi i kremtimit.


  Por në qoftë se ju të punojnë së bashku, këto probleme kurrë nuk lindin. Tjetra ka gjithmonë tjera të rëndësishme tuaj, e cila ndihmon në shtëpi me makinë në qoftë se merr përsipër nga shpirtrat.

  3. Save herë dhe . Njohja kur një burri apo gruaja përfundon punën, ju mund të planifikoni me saktësi kohën tuaj.
  Nuk ka nevojë për të humbur kohë për të përmbushur në një vend të caktuar, ju thjesht shkoni poshtë në katin e parë të ndërtesës dhe të shkojnë për të, për shembull, merr fëmijën nga kopshti.

  4. Mbështetje . Për ju ra kokën, fyer kolegët, erdhi thashethemet rreth plittsi të pakëndshme, apo transaksion të dështuar konceptuar ide nuk arriti të materializohet?

  A keni humbur gje dhe merak shpirtrat e rënë në mënyrë që të duket më keq se sa është. Por shkoni në një tjetër dysheme ose në një dhomë tjetër dhe të kërkoni për një të dashur. Ai buzëqesh, aq i kënaqur të shoh ty, dhe në këtë mënyrë ju jeni forca të reja për të marrë lart punën dhe të bëjë çdo gjë në mënyrë të përkryer. Sepse nuk ka asgjë më të mirë se mbajtja e një të dashur.

  5. Temat e përbashkëta të bisedës . Sigurisht, i dashur njerëzit dhe kështu ka diçka për të folur rreth, por në qoftë se ju jeni ende së bashku, heshtja vetëm kurrë nuk rri me ju. Sigurisht, disa besojnë se të diskutuar çështjet e punës në shtëpi është e pamundur, por në qoftë se ju pëlqen, atëherë pse të mohojnë veten në një bisedë të këndshme dhe të këndshëm.  6. Pagat . Vetëm e di se çfarë merr njerëzit nuk dhemb. Ju do të monitorojë nga afër nëse disa qindarkë nuk shkon e kaluara buxhetin e familjes.


  Cons

  1. Kur një person merr shumë ... Ndonjëherë njerëzit të merrni të lodhur nga njëri-tjetri, madje edhe kur shihet vetëm gjatë natës. Shter temën e bisedës, unë dua të qëndrojnë një ose vetëm të bisedoni me njerëz të rinj. Kur ju bachytesya 24 orë në ditë, ju mund të merrni të lodhur nga njëri-tjetri. Duket se më në fund ju humbni disa liri personale dhe janë nën mbikëqyrje të vazhdueshme.

  2. Problemet në familje ndikojnë punën .

  Dhe kjo vlen jo vetëm për cilësinë e punës. Ju mund ta bëjë atë siç duhet, por për të menduar për problemet e familjes, që të jetë në një humor të keq, një tezgë njeri në detaje ... kështu që në fund e tërë kompania do të jetë i vetëdijshëm për atë grindje juaj është i lidhur.

  3. Asnjë flirtim . Thuaj atë që ju pëlqen, por meshkujt dhe femrat janë të rregulluar në mënyrë që të gjithë ne kemi nevojë për të periodikisht flirtoj, natyrisht, nuk do të kthehet në tradhëti. Ne si ushqehet energji nga jashtë, duhet të njihet nga të tjerët, komplimente nga kolegët. Pse është ky njeri shoh?

  4. Pagat . Sigurisht, siç u përmend më lart, e madhe për të dini pagat e burrave.

  Por ai gjithashtu e di për tuaj. Jeta e një gruaje ka situata të ndryshme ku ju nuk duan të reklamuar të gjitha mbeturinat e tyre.

  5. Të ardhurat e qeverisë . Ajo është e mirë në qoftë se të ardhurat e buxhetit të familjes do të shkojnë nga burime të ndryshme. Ndërsa në qoftë shkatërrimit të humbur një punë, të dy anëtarë të familjes. E njëjta gjë vlen edhe për vonesat në pagë kur asnjë payday ulen të dy burri dhe gruaja.

  6. punët e shtëpisë . Ndonjëherë njerëzit nuk e shohin një ndryshim në komunikim në punë dhe në shtëpi. Ndonjëherë njerëzit mendojnë se gruaja, koleg ajo duhet të sjellë atë çaj, ushqim, lani enët, si çdo gjë është jashtë zyrës. Një fluturoj rreth madje edhe në ditën e pjata dhe gota, kur ka thirrje urgjente dhe dokumentet, ajo nuk është as e mundur dhe as dëshirë.  Çdo marrëdhënie unike në vetvete. Edhe në qoftë se ata kanë një situatë të ngjashme, ata me siguri kanë rezultate të ndryshme. Pra, në qoftë se një burri dhe gruaja do të jetë si një mace me një qen sharjet në punë, e dyta - të ekzistojnë në paqe së bashku dhe për të arritur sukses dhe avancim.