Dashuria pa reciprocitetit si një rënie nga dashuria


 • 9 rregulla të bien nga dashuria

 • 9 rregulla të bien nga dashuria

  Të paktën një herë në jetën tuaj, ajo kaplon ndonjë nga ne - dashuri pashpërblyerë ... ndjenjë pagojë si flakë të vogël djegur brenda jush. Dhe vetëm ju mund ta kthejnë atë në një flakë e tërbuar ose realizimin e dëshpërim të situatës, për të paguar si të panevojshme.

  Tani ju vuani përmes heartbreak dhe prysyahayeshsya se kurrë askush në dashuri. E pra, deklarata e fundit e bëri të qartë në mënyrë të pakujdesshme, por një gjë është e sigurt: në këtë pikë, detyra juaj kryesore - për të ndaluar dashur dikë që nuk i përgjigjen ndjenjat tuaja. Pra, të vazhdojë për të shuar zjarrin e dashurisë.

  Rregulla numër 1.

  Unë nuk do të kërkoj ...

  Së pari, të ndaluar telefon terrorizmit. Nëse kjo është që ju dhe ajo nadzvonyuvala atë, i heshtur dhe hung up një herë dhe për të gjithë të jenë ende duke bërë atë. Ndoshta ju keni kohë për të mësuar përmendësh në dhomën e tij dhe hedhin shifra isha i vogël nga memorie - nuk është e lehtë. Prandaj, sa herë subjekt dëshiron për të thirrur vuajtjet e tyre, dial telefon disa nga miqtë e saj. Chat për kohë të gjatë - dhe kjo do të jetë më e lehtë, sepse flasim për ndjenjë të reduktuar stresin e tyre e madhe.

  Rregulla № 2. Pa melodramas!

  Mos thirrje për sensin e tij të detyrës. Fraza si "në qoftë se ju hedhin mua, unë do të bëj vetëvrasje" apo "Nëse unë të dua, ju gjithashtu duhet të më dojë" harrojmë se si të mesnate pakuptimta.


  Në dashuri, askush sigurojnë jo (përjashtim - detyrimet ndaj gruas së sëmurë dhe fëmijët e vegjël), dhe shantazh dhe detyrimit - metodat e padenjë në çdo situatë. Këto metoda nuk ju lidh me një njeri, por më tepër armiqësohet. Po, dhe të fitojnë një reputacion si "zonja e bukur, por jo pak."

  № 3. Sundimit të syve

  Hidhe një video e "torturues" e tij dhe të gjitha gjërat që na kujtojnë të saj. Për fat të keq, vetëm duhet të bëni me shokët reciproke. Të paktën me ata miq të cilët gjithmonë përpiqen që të ketë një bisedë në lidhje me të, pa marrë parasysh me ndjenjat tuaja. Mos u mundoni të jetë i ndjeshëm, shprehje të egoizmit racional - pse ju bëni dhimbje të panevojshme?  Rregulla № 4. nuk ka pushim

  Kredi vetë ka punët dhe argëtuese kështu që nuk kishte kohë të lirë për mendime të zymta e, sidomos, në shëtitje poshtërues rreth shtëpisë së tij. Mundohuni të bëni jetën tuaj më të pasur si: monotoni dhe mërzitje dikush hasnot në depresion dhe të pakënaqur pa dashuri. Mbani në mend, vetëm të "plotësoj" vetë-punësuar - jo një opsion. Ju duhet të "hedhin zjarr" mentalitet që të bëjë marrëveshje me probleme të ndryshme - të ndryshojë rrethin shoqëror, duke gjetur punë të re (kurse shoferi, hidhem me parashutë apo yoga - të gjitha të përshtatet). Kështu, të shpërndara embers zjarr, ju do të ndjehen se ata janë duke shkuar jashtë veç e veç.

  Nga rruga, kjo metodë është e rekomanduar Ovid në poemën e tij "The kurë për dashuri." Siç thonë ata, testuar kohë.

  Rregulla № 5. Për veten time, të dashur

  Më të prishin veten. Në qoftë se ne nuk mund të merrni çmimin e lartë, i jep një zbavitje të vogël. Hani një çokollatë, shikoni filma të preferuar, në fundjavë nuk e marrë nga shtrati para mesditës, të dëgjoni muzikë të mirë. Por! Në asnjë rast nuk janë meloditë dhe filma, të cilat janë të lidhura me kujtimet e tij. Dhe kjo do të ishte mirë për të ndryshuar mënyrën - flokët, rroba, make-up. Duke parë në pasqyrë një të bukur, grua të sigurt, mos harroni: jeta e re në këtë zanash ka vend për dashuri mërzitje dhe malluar.  Rregulla № 6. I shkroi një letër

  Besoni ndjenjave tuaja "letër të dytë." Mos u habitni, kjo është vetëm për ditarin. Ajo ka kohë që janë vënë re këtë kuptim, arritje, të humbasin fuqinë e tyre në jetën reale. Tani ata do të jetojnë vetëm në gjethe, tallaze me lot. Rastësisht, terapistët këshilluar që të përdorin këtë mjet edhe për njerëzit me aftësi të kufizuara mendore. Jo tishte iluzionin se ju nuk jeni në mesin e tyre. Sipas të njëjtave psikologëve, dashuria pashpërblyerë nuk ka asgjë si sëmundje e vërtetë. Pra, kur dhembja bëhet letër ozbroysya padurueshme dhe stilolaps. Nëse ndjenjat e akumuluara përsëri, e përsëris, nuk do të jetë dembel hedhin jashtë tyre përsëri dhe përsëri.

  Në të njëjtën kohë ju do të mësojnë për të analizuar ndjenjat dhe veprimet e tyre.

  Rregulla № 7. Midis sufferers shokët

  Komunikoni me njerëz që kanë të njëjtat probleme. Së pari, ju përkryer kuptojnë njëri-tjetrin (në këtë parim, nga rruga, të gjithë klubet tifoz formuar). Së dyti, duke parë se si vetë këto krijesa të pafat yatryat thatë dhe shterpë për ata që nuk e vlerësojmë ata, ju filloni për të kuptuar se si e gjithë kjo pa kuptim, i pështirë dhe i mërzitshëm. Dhe e fundit funny.

  Rregulla № 8. Holding, motor ...

  Mos harroni që këshillon në raste të tilla, fjalë e urtë? Po, si shëron pëlqen. Paraardhësit natyrisht, kryesisht e drejtë, por jo këtë herë.

  Nuk ka gjasa që ju menjëherë mund të "fikur" të gjitha shqisat për llojin pashpirt dhe të lehta "dritë jeshile" për të zgjedhur një tjetër. Një psikolog dhe nuk është e rekomanduar për të kërkuar ngushëllim në krahët e një tjetër. Fakti që ju rrezik kap "bagazhin" e së kaluarës në marrëdhëniet e reja, për shembull, do të përshkruhet si një zotëri i ri i cili i pëlqente "e mëparshme". Nuk do të iluzione të panevojshme, dhe herët a vonë ajo do të çojë në zhgënjim.

  Por mos tabu për të komunikuar me njerëzit. Mik, të mësojnë të jenë joshëse dhe e dëshirueshme - dhe koha juaj do të vijë mani!

  Rregulla № 9. Nëse ajo dhemb - dhemb Lë

  A nuk e shtypin emocionet e tyre. A nuk thonë se i gëzuar dhe i lumtur, në qoftë se në të vërtetë mbyt lot. Sinqerisht rrëfim që ju dritë e bardhë nuk është e bukur, por nuk e përshkruaj veten në një depresion të mendimeve si "oh, çfarë kam marrë dashurinë e pakënaqur." Në përgjithësi, dashuria është gjithmonë për të mirë, të ndarë jep lumturi, të pakënaqur - mëson urtësi. Gjëja kryesore është që ju të arrijnë të marrin mësime nga kjo përvojë.
  Së pari ju ndoshta mësuar tashmë: nuk lejojnë një njeri që të bëhet një figurë qendrore në jetën tuaj, veçanërisht në qoftë se ju nuk mund të vlerësojmë. Dhe të marrë atë një rregull për të filluar çdo mëngjes me fjalët "Sot ajo do të jetë më e lehtë", dhe së shpejti ajo me të vërtetë ndodh.  Dhe bërtiti mjaft ...
  Kështu, puna korrigjim bërë. Ju bërë një "njëqind hapa prapa, të qetë, nga njëra anë," jo më shumë tërheqëse. Një ndjenjë e pashpresë flakë është gati që më në fund të dalë. Mirë se vini! Fituar përvojë të vlefshme, sepse, siç e dini, "çfarë nuk vrasin na na bën më të fortë." Tani është koha për të kaluar në një kreu të ri të jetës së tij - të lumtur dhe të gëzuar.

  Informacion nga artikullin "pashpërblyerë Dashuria".