Fate mësuese - Pritjet e përjetshme


 • Vetëm duhet
 • Gruaja vs mësuese
 • Regjimi i vazhdueshëm
 • Arsye e shëndoshë

 • Ne, gratë, kështu që ju duan të jenë të dashur dhe të dua. Dhe le të jetë më i besueshëm, më i bukur, e zgjuar, më të butë, më-më ... Dhe që e ke takuar saktësisht asnjë prej ëndrrave tuaja. Por ... të njëjtit njëjti njeri është i detyruar pak. Kjo është, ajo është martuar pak, u martua me një kohë të gjatë dhe kjo është probleme, jo ju. Një situatë shumë e zakonshme, nuk është ajo?


  Vetëm duhet

  Pse është ajo që një njeri fillon një mësuese? Ka disa arsye: i martuar herët, nuk ka arritur të punojë deri; ajo është në parim nuk mund të takojnë vetëm një grua, dhe ai mosmarrëveshje në familje në shtëpi ai ndihet në siklet; Pakënaqësi seksuale; si është e zakonshme dhe të gjithë miqtë e mi kanë dashurin në anën; vetëm nga mërzitje.

  Çdo njeri sjell kauzën e tij. Unë e konsideroj atë tërësisht. Në të vërtetë, çështja e bën njerëzve raskreposchennyeye emocionalisht më të pasur dhe me përvojë. Nëse ai është në shtëpi vuajnë nga komplekset, këtë çështje - një shkarkimit, ndenja, lirimin nga komplekset.


  Gruaja vs mësuese

  Pra, kjo ka ndodhur dhe ju ra në dashuri me një burrë të martuar ... Dhe për lulëzim tuaj të dashurisë me lule plotë. Dhe ju të dy tmerrësisht i lumtur. Për shembull, ai është i lumtur për të pasur një dalje të tillë në formën e një lover zanash, mik, lover. Ju jeni tani - mësuese. Edhe pse ndoshta vetë nuk e quajnë, mendoj tani ju është gruaja e tij e vërtetë, sepse ai të do ty ... Por kjo është e ndryshme, atë - edhe gruan e tij.


  Dhe gruaja e tij, për fat të keq, legal. Ajo ligjërisht në gjumë me tuaj të preferuar në të njëjtin shtrat. Ju - shumë, por nuk kanë asnjë të drejtë për të, kështu që ai - jo njeriu ai ishte - lover.

  Me gruan e tij vendosi për të dalë në publik, dhe me të dashurën e tij - në përgjithësi, nuk ka. Dhe pavarësisht nga fakti se ju nuk jeni përbindësh që nuk mund të jetë dikush për të ju tregojnë gruan e shumë më tepër interesante të ligjshëm. Megjithatë, shumica e njerëzve nuk nxitojnë për të mburremi e bonove të tij. Mjeshtre - është diçka e errët, sekret, nuk është në përputhje me jetën reale. Gruaja - një të qëndrueshme, në thelb, legalisht.

  Legjitime, por vepër e falsifikuar - ju siguron dashur tuaj.

  Unë gjithmonë tha se ai nuk e do gruan e tij. Nuk më pëlqen shumë kohë më parë. Unë kurrë nuk i pëlqente. Dhe, edhe kur ai u martua me të - e kishte ëndërruar tashmë të tilla si ju, por nuk mund të gjejnë ...


  Regjimi i vazhdueshëm

  Martuar njerëz trajtoj ju nuk është aq në shtëpi. Për ju ai vjen kur ai ka nevojë për ndihmë. Çfarë? Dhe ka, vëmendje, dashuri, të kuptuarit të gjitha problemet e saj, dashuri, seks, më në fund. Ju si një arbitër të gjitha problemet e tyre, ju dhe terapist seksi dhe psikoanalist, ju - rozradnytsya dhe infermiere. Ju mund të flasim për sëmundjen e gruas së tij, rreth para se sa ajo shpenzon për veten e saj, se ajo tradhton për të kaluarën e saj.

  Ju së pari të mësojnë për problemet e tij në punë, konflikte me miqtë, të problemeve me fëmijët. Dhe ju me durim dëgjon të dashurin e saj, rehati, japin këshilla, të përpiqet për të shkëputur atë. Dhe prisni ... Kjo është më e keqja.

  Gjithmonë duke pritur për të. Dhe mos të pushojë së shpresoj që një ditë presin deri. Na vjen keq për të varfërit e tij se ai nuk mund edhe t'ju rregullojmë me "e humbur" e jetës dhe të marrë kujdesin e tyre të gruas së tij të ligjshme. Dhe arsyeja pse çdo herë aq thelbësor ... Së pari ai kontrolluar ndjenjat e tij për ju, pastaj ndarë me ju, pastaj të vijnë pastaj, pati probleme familjare (sëmundje e gruas së tij, vajza filloi pirjen e duhanit, nënë-erdhi për të vizituar, gruaja ime ka filluar një riparim në apartament dhe kështu me radhë. d.

  etj). Por dashurin tuaj - më-më ... dhe ai duhet të zgjidhë të gjitha këto probleme, sepse ai - njeri si ai të lënë ata të pafuqishëm të tilla. Këtu ajo është, më në fund, rozhrebe gjithë këtë dhe ju do të jetojnë në lumturi pas.
  .. Kjo është e drejt nga java e ardhshme dhe të shëroj ... por duke kaluar javë, muaj, vit, dhe ju jeni të gjithë duke pritur dhe duke shpresuar për diçka. Dhe akoma - një. Edhe fëmija frikë të keni për të shmangur duke krijuar probleme të panevojshme të dashur. Ju mbani atë besnik, të gjitha festave të kalojnë një ose me miqtë, të mësohen për të qenë gjithmonë "i dytë", që nuk kanë të drejta në të.

  Ka, megjithatë të rralla lloji, shumë të ndryshme e të çuditshme, gra të forta që e dinë për çfarë ata duan të kenë një familje dhe fëmijë dhe të thyejnë çështje në dukje të forta, kur ti e kupton se ai kurrë nuk guxoi të vijnë kundër saj përgjithmonë.

  Por këto, përsëri, pak.

  Shpesh ne jemi ende duke pritur. Është kështu që duan të besojnë në fjalët që njeriu ju tregon se në takimin: ". Ju - gjysma ime, fati im" Dhe ju besoni se ai është frikë se mos humb ty. Kjo është mënyra ajo shkon në mënyrë rigoroze skenar pikturuar dhe njeri i rrallë shmang atë.

  Është pothuajse e pamundur të marrëdhënieve normale me gruan, burri e la familjen, si në qoftë se ai nuk e pëlqen mësuese. Respektimi i gruas në qoftë se ata kanë jetuar një jetë të qetë harmonike me fëmijët, zakonisht peshon më shumë kënaqësi. Burrat janë më pak se femrat në jetën e tyre udhëhiqen nga emocionet, mendjen, ata e dominuar ndjenjat.

  Sepse burrat e martuar duke kërkuar për të ruajtur "status quo", pra i vjetër, i pandryshuar, ruajtjen dhe familjen dhe një mësuese.


  Arsye e shëndoshë

  Nëse gratë e martuara ishin në gjendje për të dëgjuar ankesat dashuruar, të rinj dhe madje "sexy" sa e vështirë për të marrë një burrë të martuar të largohen, ata do të kishin qenë shumë më e qetë për stabilitetin e martesës së tyre. Ndoshta ju nuk duhet të ushqej iluzione për atë që ju mund të detyrojë një njeri të shkurorëzojnë kundër vullnetit të tij? Ai mund të vendosë për të marrë këtë hap vetëm nëse ai së brendshmi gati për të, nëse ai mendon (që ai mendon dhe nuk ju bindin këtë) se martesa ish rraskapitur, dhe shpreson se me që në këtë moment ajo është mësuese, do të ishte më mirë se gruaja e tij.

  Si mund që të jetë? Si të hiqni rose-colored syze më në fund? Këshilla të Përgjithshme nuk është, dhe nuk mund të jetë, çdo rast është unik. Por të përpiqet për të pyesni veten pyetjen: është me të vërtetë e preferuar e juaj pakënaqur me gruan e tij? A ka ai me të vërtetë doni për të ndryshuar?

  Mos harroni atë pamjen i pastër, këmishë të pastër kollarisur, kravatë të re për ndeshjen atë. Mos harroni triko e tij të re, të cilën ai ndihet rehat, dhe që në mënyrë të qartë nuk është blerë dhe i lidhur duart kujdesshëm e gruas së vet. Shikoni afër dhe gjeti se tuaj të preferuar nuk është aq i varfër në familje si ju do të donte, ju do të gjeni më shumë se e mjaftueshme ... Dhe "urryer" gruaja e tij i cili ka qenë një vit fjetur me të dhe pa gjumë, as frymë nuk e di se kjo kokëfortësi duan të ikin ... Pyesni veten, në vend ai do të ndryshojë ndonjë gjë në jetën tuaj?

  Në fund të fundit, sa i përshtatshëm - e vet si vetëm dy (të dobishme kallëzon me zë të lartë në pasqyrë përpara disa herë) - dy gra! Ata të dy e tij shërbejnë dhe plotësojnë njëri-tjetrin në jetën e tij "hard"! Mësuese, megjithatë, shërben edhe më mirë, sepse ajo është - një vizitor i rrallë dhe për të treguar atij malli ballë. Njeriu vetëm frikë se nëse mësuese do të hyjnë në statusin e gruas së tij, shërbimi menjëherë pohirshaye. Por është e nevojshme? Tani pyesni veten - dhe ju të gjithë këtë?

  Martuar njerëz - ky shpenzim. Shpenzimeve vitet e tua ... Pyesni veten, por për çfarë ose për të cilët ju do të jetë i humbur vitet e tyre më të mira?

  Pas rreth ju dhe gruaja juaj kanë vendosur se është koha - gjatë pjesës së parë. Dhe në qoftë se ai ishte duke shkuar për të lënë atë për ju, shumë kohë më parë do të.

  Ne të gjithë e kuptojmë se tema e romancë me një burrë të martuar nuk mund të konsiderohet vetëm në një artikull, sepse çdo rast është unik dhe kërkon një qasje të ndryshme dhe rekomandimet e tij, kështu që këshilla universale se si të jetë një grua të bllokuar në një situatë të ngjashme nuk mund të jetë.

  Informacion nga artikullin "Martuara njerëzve - diagnoza"