Eksploroni koleg është në tavolinën e punës së tij


 • Rabotnichek mirë 11 artikuj
 • I zgjuar rabotnichek 12 artikuj
 • Rabotnichek Bad 13 artikuj
 • Rabotnichek mirë 11 artikuj

  Zellshëm, i saktë, jakë e tij gjithmonë të përkryer i rafinuar ose nakrahmalen. Kostum ulet përkryer dhe madje edhe çorape ngjyra përputhen me ngjyrën e këpucëve. Nëse rabotnichek mirë rroba ende femër, ajo është e përshtatur, e gjatësi funde maksimale janë - një çift i inç mbi gju, dhe flokët e saj në një rebelim simite. Si ai dhe ajo duket pak i mërzitshëm për të cilat padyshim popahuye greyness dhe mungesën e plotë të krijimtarisë. Të gjitha të përkryer për të përzier, madje edhe desktop!  1. Gjëja më e mahnitshme që një punonjës i mirë është në tryezë të qëndrojë për caktuar shkrimi. Ka lapsa mprehur në mënyrë të përkryer, stilolapsa ekskluzivisht blu dhe e zezë, një gomë dhe çimento. Një çift i prodhime dhe stapler, dhe madje (tmerreve!) Raportor. Gërshërë dhe gjethe ngjitës jo një luks, si gjithmonë në magazinë.

  2. Në tryezë nuk ka asnjë tenxhere e kaktus ose të preferuar figurines apo lodrave - jo sipas rregullave të përcaktuara.

  3. Një punëtor i mirë e kalon kohën në shndërrimin ditë kalendarike letër e gërmave që ajo të lërë dhe nuk merr orë. Ky është kompjuteri që shumë më i përshtatshëm.
  4. llambë - një atribut i detyrueshëm. Ndoshta ajo nuk ka nevojë të jetë në mes të ndritshme, por papritmas një punonjës i mirë do të punojë gjatë natës? Ky person nuk ka vënë jashtë deri nesër atë që ju mund të bëni sot, sipas raporteve Duke shpenzuar mëngjes. Këtu ai ishte, sigurisht, të ndihmojë llambë. Ai është një mik i vërtetë dhe një kompani e madhe - jo duke folur dhe jo e shkëputur. Vetëm përfitimet.

  5. Next qëndron libër të zgjuar. Ajo është aq i zgjuar, që duket se ai nuk mund të shpallë kokën e emrit të saj. Por kjo është një shoku i mirë ka kohë që studiohet.

  6. Calculator, ajo është duke numëruar makinë. Sidomos karakteristikë e inxhinierisë komplekse ku më shumë butona se çelësat në tastierë.

  Çfarë mund të them? Sigurisht, bosi do të ishte ideale nëse punonjësi është në gjendje të llogarisin në kokën tuaj për disa sekonda shumëzuar numrin gjashtë figura. Por makinë akoma më shumë besim se njeriu.

  7. Një bandë e tërë e letrës, dosjet, ditarë dhe fletoret, të cilat janë urgjente për çdo ditë. Ata janë një punonjës i mirë nuk e përdor si një qëndrim për një filxhan kafe. Të gjithë ata duhet të punojnë.

  8. Korniza e fotografisë mund të jetë më "Unë dhe shefi im i preferuar" apo "Perëndia im" (punonjës i keq mund të mendoj vetëm për të vënë në kornizë foto tuaj desktop me "Mua dhe tim bosi gruaja e bukur", por ajo më vonë) .

  br /

  9. Glass në të gjithë sipërfaqen e desktop - një gjë e rrallë që ende përmbush jo vetëm mësuesit në shkollë. Kur qelqi fshehur scraps e letrës dhe rëndësi të madhe që nuk mund të jetë në çdo rast jo për të humbur ose pure. Këtu është monumenti më i rëndësishëm i shënim: "Shefi im - Shef i zgjuar në botë."

  10. Kartat e biznesit. Një punonjës i mirë duhet të dijë çdo gjë dhe të jem me të në kontakt.

  11. Telefoni Directory. Vetëm në rast.

  I zgjuar rabotnichek 12 artikuj

  Dukje mençur punëtor mjaft të zellshëm. Ajo ka një prani të mirë në stil. Ajo dilutes rroba të shtrenjta dhe pajisje nuk ka frikë të eksperimentojnë.

  Vjen për të punuar pak me vonesë, merr së bashku edhe me menaxhimin dhe kërkon frazat lajkatare.


  1. Në një oficer i arsyeshëm në tavolinë është në sende të paktën shkrimi. Ai e di se nuk ka rëndësi se sa shumë ishte në tryezë stilolapsa dhe lapsa, ata shtronin tavolinat për kolegët e tyre. Pra, vetëm të trajtojë e tij të dashur ajo e lidhur me celularin.

  2. kaktus në tavolinë - një atribut thelbësor. Ku të bëjë pa të? Së pari, ai është mësuar tregime popullore, zvogëlon sasinë e rrezatimit të dëmshëm nga monitori. Së dyti, pengon të njëjtat kolegët që duan të vjedhin përveç trajtuar edhe një copë çokollatë. Papritmas erdhi nëpër një çështje individuale kaktus britmës zemëruar dhe nuk e cenojnë hapësira e punës e dikujt tjetër.  3. Një filxhan ose gotë e madhe dhe disk, pak kafe në muret e çaj ose kafe, por në të njëjtën kohë të preferuar dhe i dashur. Ajo gjithmonë merr vendin e saj e nderit pranë monitor.

  4. Oficeri i arsyeshëm ketë libër të arsyeshme. Ajo gjithashtu mund të jetë emër shumë i vështirë. Megjithatë, nëse ju shikoni nga afër, duket se në një çift të fshehur knizhonok revistës Fresh e tregut të automobilave ose shkëlqim të tendencave të modës të sezonit.

  5. Ngarkesa për telefon - një gjë e nevojshme. A nuk e kanë atë në punë mund të jetë vetëm punonjës i mirë apo i keq.

  6. letër, fletoret dhe dosjet e nevojshme për të krijuar një atmosferë të përgjithshme të punës.  7. kornizë e fotografisë. Në një punonjës të arsyeshëm në foto mund të jetë qen e tij të preferuar ose mace, bashkëshort, dhe president i Rusisë. Është kaq patriotik!

  8. ikonë. Besimtari nuk i turpëruar.

  9. napkins për të monitoruar dhe thjesht fshin për duart. Fshini desktop ndonjëherë e nevojshme, dhe prisni derisa ajo bën një të pastër, kanë as kohë dhe as prirjen.

  10. Kartat e biznesit. Çfarë të bëni, është i zgjuar, ai është një punëtor i mirë dhe dëshiron të jetë i të gjithë të lidhur. Nga rruga, ata janë në punonjës të keqe. Ndryshimi i tyre kryesor - nënshkrimi më pasme të "jo i martuar" apo "të lirë".  11. shkrimet Përditshëm në një punonjës të arsyeshme nuk është e gjitha fletoret dhe scraps e letrës dhe individualisht. Ai përmban shumë informacione interesante dhe të dobishme, e cila nuk është domosdoshmërisht e di ndonjë kolegët apo bosi.

  12. Webcam dhe folësit - argëtim i zgjuar në i zgjuar!

  Rabotnichek Bad 13 artikuj

  Oh, ky punëtor i varfër! Ajo nuk mund të quhet "plankton zyrë". Një njeri mund të veshin një këmishë Hawaiian në një takim të rëndë, dhe ajo nuk hezitoi të mini të shkurtër. Provokim dhe eksperimentet - kjo është pjesë e tyre. Vonesa - kështu maksimal, veshje - aq ekstrem dhe desktop - më cluttered.  1. stilolapsa, lapsa të të gjitha ngjyrave dhe formave. Desktop është një koleksion e kapele të vjetra, shënuesit dhe erasers. Clay lë suvatuar gjitha monitoruar dhe funniest që shumë nuk janë të mbërthyer atë. Kështu, afishe mund të shihet dhe dëshirat e zyrës së bosi 'në Waiting "dhe" Një tjetër vonesë - dhe shpengoj "dhe shënime nga kolegët" Unë e bëri Ivanov "shall".

  2. Librat No zgjuar. Disa revista argëtuese me fotot erotike apo gazeta të verdha. Çfarë është marrëveshje pa to gjithë kohës! Megjithatë, mund të ketë detectives me mendje dhe novela romancë.

  3. Calendar - Tabela e rëndësishme objekt.

  Ajo zafarbovuyutsya çdo ditë disa ditë para festës apo edhe të afërt e premte. Calendar - e drejtë punonjës kreativiteti i gabuar, sepse fotot mbi të - kjo është shprehje.

  4. Player.

  5. Phone. Në punëtor të dobët nuk është vetëm një telefon, dhe gjithmonë duke e quajtur dhe kulmin e çastit SMS dhe mesazheve të ICQ. Dhe se si të bëjë pa? Nga rruga, telefon celular - një model shumë të shtrenjtë, sepse në qoftë se nuk aq e nxehtë si koleg tendos në punë, në shiritin e modës apo klub ai padyshim dritat të plotë, ku ai mburret e lodër të tij.

  6. Një filxhan kafe ose çaj. Gjithashtu mal ëmbël buns, ëmbëlsira dhe çokollatë.

  Kur sa nuk kolegët e duhura trajtuar delikatesë e tyre, dhe së bashku dhe flasin për një orë apo dy? Përveç ëmbëlsirat në tryezë shpesh duket kos ose qumësht i thartuar pjekur, e cila kursen pas një nate të stuhishme.

  7. CD Muzikë dhe kufje - argëtuese Office. Pse të mos organizojmë një disko të vogël për një të dashur?

  8. Në tryezë janë edhe suvenire dhe prodhime nga kolegët. Ka: bretkocë ari me monedhat Kafshët - simbole të vitit, Santa Claus, pjesë të xhingël dhe mbetjeve të tjera qirinj luksoze Krishtlindjeve, vazo, lodra, lighters pazakonta dhe xhingla të tjera. Në përgjithësi, ai përmban gjithçka që gjoja sjell fat dhe të holla për të lira, pa pagesë ose me magji.  9. letër panevojshme nuk prish dërgon vogël të mprehtë, dhe është një anije, aeroplanë dhe shkronja kapitale që janë të lumtur për të dhënë punonjësit nis në ajër ose në tas tualet (në varësi të zanateve).

  10. crumbs dhe mbeturinat Ohryzko - asnjë koment.

  11. Nëna banketi dembel në tavolinën e punës, në të cilat punonjësi është i sëmurë ... pluhur.

  12. metalike monedhë 10 cent ose fluturojnë swatter. Së pari - ju nuk mund edhe të vënë një çantë, dhe e dyta - një element edukativ kolegët njësoj dembel.

  13. Opener për birrë. Thonë se kjo arrogancë? Jo në të gjitha, sepse pas punës me miqtë, ju mund të kaloni një gotë birrë.

  Dhe për arsye nganjëherë nuk mund të refuzojë çdo punonjës të arsyeshëm ose të mirë.

  Për këtë shkrim janë ekzaminuar me kujdes tona kolegët tavolina e veta. Vini re gjithashtu se ndërsa asnjë nga kolegu u plagos.