Festa e Shën manipulator


 • Lloji i parë: mbledhësit
 • Lloji i dytë: shkop
 • Lloji i tretë: Trajtimi i zakonshëm
 • Jo montuar

 • Për shembull, Dita e Shën Valentinit ndodh çdo vit. Dhe çdo vit
  nga dhjetë më 20 shkurt në publik tipit me kosto të ulët
  kafe, "femra", supermarkete dhe transport publik edhe pse jo
  masat. Rreth turma prej këtyre kafshëve të vajzave dhe vazhdimisht chirping se
  jap / i dha Misha-Pete-WASI (me tipare më shumë prej pelushi
  Zemrat dhe kartat), dhe Jack-Peter-Misha jap / ia dha (më shumë këtu
  i referohet bizhuteri, udhëtime në restorante të shtrenjta, etj).

  Ashtu si vajzat cute pak të kthehet në

  bombarduesit luftarakë. Një pak më shumë - dhe fillojnë shembullin e tyre
  shënjat ushtarake prototipa të nxjerrë në trup i avionit - jo vetëm për Downed
  avion armik dhe si një shenjë e vëmendjes. Dhe të tërheqë jo yje, por
  ndoshta, zemrat apo potsilunochky.

  Vetëm plus caktuar
  maratonë - të gjitha të fshehura në ndjenjat e zakonshme të manipulimit kohë në
  kjo periudhë janë të dukshme në një shikim dhe në dispozicion studimeve dhe
  Klasifikimi.


  Lloji i parë: mbledhësit

  Siç është
  duket si? Shënim nga filmi të vjetër bardh e zi i Hirushja, "Princi
  shikoi mua dy herë, tha Ha, ha, ha. Total - pesë shenja
  vëmendje ". Ashtu si kjo duket.


  Megjithatë princat dhe shenjat
  varg.

  Në patos kafe vajzë me të gjatë vija-vija
  flokët dhe thonjtë doroguschy, kujton e operetës Vampire
  duke mbuluar sytë e tij mik languidly tregon se si Vanya e saj të parë
  po e ngiste në një restorant, atëherë Senya në klub modës, dhe pas vetëm Gogh
  Bentley çuan në kazino dhe atje gjithë natën ... Fjala "Bentley" zë i
  Volumet papritur prishet në privizhivanie dhe të gjithë përreth në mënyrë të pashmangshme
  të gjetur se cili produkt është industria e panjohur makinë preferon Gogh.


  stol në vajzë nëntokësore emo me sobs tral ikona të reja
  çantat e tyre postier dhe edhe pse ata flasin në pëshpërit gjithë stacion

  duket të vetëdijshëm se sa shumë ikonave me zemra dhe ia dha
  çfarëdo që të thotë.

  Nëse zemra dhe dora e zonjat të rinj janë të zënë të gjithë
  nuk është ai që të mbledhë vetëm për të ardhur keq në këtë rast
  një i zgjedhur do të duhet të shërbejë për një një për të gjithë dhe të ofrojnë si shumë karaktere
  vëmendje të arrij Jakobin dhe Senya Gogh së bashku.

  Kush janë ata?
  Mbledhësit - njerëz të cilët nuk janë marrëdhënie të rëndësishme të përmbajtjes, është e rëndësishme
  Numri i këtyre "zemrës mbi avionit." Esenca Psikologjike
  mbledhjen e tillë është e thjeshtë: në fakt objekt i dëshirës për
  koleksionist nuk është një tjetër njeri, dhe ai e bëri. Dhe në qoftë se ju thonë se nuk ka
  shpat i duhur që duhet të paraqiten në numrin - e saktë

  dhe fansat e saj. Mbledhësit, natyrisht, rregullisht
  krahasojnë "blerjen" e tyre me koleksione të tjera, dhe update
  bymehet. Dhe Dita e Shën Valentinit është një rast i mrekullueshëm për planifikimin
  "Tregtia".

  Çfarë është e kërcënuar dhe çfarë të bëni? Poor Wani, Seine dhe Hohy
  mbaron e forcës, duke u përpjekur për të kënaqur panyantsi, dhe për atë ata vetëm
  vetëm kopjet e mbledhjen e saj të gjerë, e cila do të vihet me kujdes në
  Arkivi, nëse nevoja dhomë për këto raste.

  Nëse
  ti e kupton se është një shembull i mbledhjes, nuk është xheloz -
  xhelozia blerjes shkëlqyer për mbledhjen, ajo do të jetë vetëm tepër të lumtur.
  Ju duhet të kuptoni se ju i kënaqur me këto marrëdhënie dhe, në qoftë se përgjigja është

  "Jo," ndalet vetëm duke bërë "favore" kolektor
  ndaluar të interesuar në veten e tij.


  Lloji i dytë: shkop

  Si
  ajo duket? Dita e Shën Valentinit është një rast i mrekullueshëm për të propozuar një
  dashuri, por ka njerëz që nuk e shfrytëzojnë refuzim. Ju jeni të ftuar për të shkuar
  vetëm diku të ketë një darkë, dhe në vend të
  të gjetur se lloji ishin në një datë romantike me
  buqetë me lule dhe vegla të tjera.

  Karakteristikat e kulturës sonë
  ata që kërkojnë dhurata "otdarkov." Nëse ju jepni një buqetë të madhe
  dhe ju të merrni atë, ju duhet të japin diçka në kthim, madje puth
  bisedë e gjatë prochuvstvenno të paktën kjo është ajo ku më i mirë në tufë lulesh tuaj

  jeta (fundi i frazës ", me ato të paraqitura këtë javë" më mirë
  lë me ju). Secured veprimet tuaja në të tashmen dhe
  komplimentet, merr mbërthyer si "provë" tuaj tuaj
  Ndjenjat përkatëse. Pas disa kohe, situata bëhet i rëndë në
  një ditë ti e kupton se ju keni një roman, të cilat ju bëni
  nuk është planifikuar. Një përpjekje thirrje për të lënë stuhi yvaet e emocioneve, lotëve dhe
  Argumentet: "Pse po gënjen për mua?!" Kjo mbërthyer në mënyrë të drejtë
  prandaj beson në atë që është që ju të kërkuar dashurinë e tij të manipuluar
  ato.

  Kush janë ata? Është lloji i masave populli i masës së tij, dhe jo
  Masa e saj të vetëm - vetë.

  Zakohuyuchys, një njeri krejtësisht
  Sigurohuni që ju të takohen në kthim, çdo shenjë të vëmendjes apo thjeshtë
  mirësjellje ai e interpreton si njohje, duke e quajtur dhjetë herë në ditë, ai
  i sigurt se kjo është që ju nuk mund të jetojnë pa dhe orë.

  Si edhe
  dhe "mbledhësit" mbërthyer pa të vërtetë duke parë partnerin tuaj, nuk
  interesuar në ndjenjat e tij të vërteta dhe dëshirat, por e kuptojnë këtë shumë
  më e vështirë, ndjenja e tyre në shikim të parë duket i sinqertë, manipulim
  hollë.

  Çfarë është në rrezik, dhe çfarë të bëni? Arma e tyre kryesore
  rrinë - fajin tuaj: ata shpalosen për ju në zemër dhe
  ju, dhe ju ... e ndjekur nga sobs dhe ankth të duarve (veçanërisht

  running raste të duarve tuaja). Ilaç në shtëpi të tilla
  manipulim të kuptuar se çfarë dashuria e vërtetë është e drejtuar jo të rrinë
  mbi ju, dhe ndjenjat e veta.


  Lloji i tretë: Trajtimi i zakonshëm

  Si
  ajo duket? Dita e Shën. Valentine përdoret për qëllime grumbull i tyre
  Manipulatorët lokale, sepse në këtë ditë mund të simulojnë njohje
  në dashuri, në fakt asgjë për të thënë dhe asgjë premtuese. Ju mund të dhurojë
  tufë lulesh lodër prej pelushi ftojmë të restorantit dhe këtu ajo është absolutisht e
  të bindur se njeriu i mirë i ri i rëndë në qëllimet e tij, dhe i jep
  atij atë që ai dëshiron. Vajzat janë të komplikuara, por traditë e ditës (jo

  mjaft i vendosur poshtë ende në vendin tonë, dhe për këtë arsye shumë fleksibël)
  dhe të lejojë ata që të kthehet rreth, japin dhurata, ftoj, të bëjë lë të kuptohet
  dhe komplimentet.

  Ju mund të podlizatsya në kokë apo me ndikim
  personi i gjinisë së kundërt që nuk do të duken të pahijshme në
  atë ditë. Ju mund të ryshfet pothuajse ligjërisht në formën e ndonjë dhuratë, vetëm
  Ai duhej të jetë i lidhur ose zemra kupidonchik. Ju nuk mund të rezistojë
  lule dhe parfum, por ajo grua nuk dëshiron moshën elegante
  besoj se ajo është njeri mjaft interesant i ri i njëzet, as
  është e rëndësishme që ajo është Dean, dhe ai një student i cili ka nevojë për seancë të vazhdueshme?


  Cili balding burrat nuk të jetë një aluzion e këndshme e dashurisë në
  një vajzë e re menaxher i tij bën të njëjtën gjë pa marrë parasysh se çfarë ajo vetëm
  pret konkurs për të rritur në këtë post?

  Kush janë ata? Ky lloj i
  Manipulatorët është ndoshta më e pakëndshme. Edhe pse më të padëmshme -
  zakonisht këto lloje të shkojnë vetëm për një qëllim të veçantë, jo seriozisht
  duke luajtur me ndjenjat e të tjerëve.

  Çfarë është në rrezik, dhe çfarë të bëni?
  Rozkusyty i lehtë i tyre - vetëm për t'u dhënë vetes për të menduar për natyrën e punës
  që është, jo të angazhuar samolyubuvannyam si "mbledhësit"
  vetëm të bëjë atë sa më shpejt, dhe ju mund të merrni në një shumë të pakëndshme
  situatë.


  Jo montuar

  Duke parë në të njerëzve të tjerë
  tregon dhunshme publike të dashuri më February 14, fillojnë
  shikojmë nga afër për punë të vet: është çdo gjë në rregull? Shpesh strukur
  njerëz vendosën për të fshehur prapa një dashuri ethe të përbashkët për të në fund
  shpjegoj, bien nën dyshimin krejtësisht të pabazë e gënjeshtrës.

  Kjo
  Mungesa e festës risi. Traditat e lidhur me ditën e shenjtë
  Valentine, ne ende nuk u paraqit. Kështu, ndërsa disa njerëz me Vërtetësi
  të lumtur dhe e bën atë prekëse surpriza nga shoku i tij, të tjera
  e përdorin atë për ekzibicionizmi emocionale dhe manipulimit, dhe
  e treta e perceptojnë atë si një shkelje të kufijve të intimitetit dhe i turpshëm në

  Këto ditë të gjitha gjërat të kuqe dhe i ngjan një formë të zemrës.