Ku është pasioni dhe dashuria


 • Pasioni dhe dashuria
 • Gjej pasionin
 • Gjej dashurinë

 • Pasioni dhe dashuria
  "... Passion dëshiron të zemrës kërceu, dhe se si në filma" -
  miku im më tha. Dhe kjo do të thotë dashuri. Shpesh në tonë
  ndjenjë e pasion dhe dashuri janë identifikuar. Por është e vërtetë?

  V.
  Dahl. në fjalorin e tij jep disa përkufizime të varësisë. Disa
  e ata: "The pasion, MN njëjti pasion (vuajnë) stradane, miell, miell,
  muchene, dhimbje trupore, mjerim mendor, ankth ... Çdo pasion është i verbër dhe
  i çmendur, ajo e sheh dhe nuk e mendon. Asnjë shalenishymy çmendur pasion
  dashuri, por ajo shkon jashtë me kohë; Pasionuar, pasionet bashkë përfshijnë;

  përqafuar me pasion; i cili, në karakter, shpesh plot pasion dua e kush
  kanë ndjenja, dhe nuk mendjen ... "

  Por një nga përcaktimet e dashurisë. "Dashuria - një unitet i tre trena. Së pari - për të trajnuar trupin,
  gjeneron dëshirën. Dytë - dëshira për shpirtrat që krijon një ndjenjë të
  miqësi. I tretë - për të trajnuar mendjen që krijon një ndjenjë të respektit. Dashuria e pasur
  Përvojat e ndryshme emocionale në bazë fisnik
  ndjenjat dhe morali i lartë dhe i shoqëruar nga një gatishmëri për të bërë gjithçka
  vetë më mirë për mirëqenien e dashur. "


  Si
  shihet nga përkufizimet e pasion - një konsumator kuptim, dhe për
  emocionuese të gjitha mendimet, ndjenjat dhe një burrë.


  Sipas
  Psikologët, varësisë lind në mes njerëzve shumë të ndryshme. Nëse
  Personi është se ju nuk priren dhe kurrë nuk do të jetë,
  mund të varur në atë si një dëshirë për të posedojnë. Kjo është e ngjashme me
  dëshirë për të ngrënë çokollatë, ne mendojmë për këtë, shkoni në dyqan, blej, hani dhe nuk duan. Ju mund të hani çokollatë
  Dhe pasion është. aq kohë sa ajo nuk është në gjendje të shikojnë. Ose
  kurrë. Pra objektin e pasionit: ne nuk do të heqë dorë dhe të hani.
  Njeriu, ne pasion dëshirë zë mendimet dhe ndjenjat tona,
  deri sa ne të kënaqur ata.

  Në dashuri është e ndryshme. Pasioni për veten e saj
  është fillimi i dashurisë si një komponent, por ka një dëshirë për dashuri

  jap dhe të krijojë dashurinë për një njeri që kushtet në të cilat
  ajo do të jetë mirë jo vetëm me ju. Dashuria është në të ardhmen, nuk ka pasion.

  Ne
  shpesh presin dramën dashuri dhe pasionet të valë që shihet në filma
  dhe lexuar në romanet. Unë rrallë mendojnë për atë që ajo mund të jetë,
  vetëm metodë e autorit sepse pasioni e bën librin dhe filmin
  interesant. Në dashuri, si rregull, nuk ka asgjë të shkëlqyer dhe
  e pazakontë, ajo zhvillon ndërtuar gradualisht tullë nga tullë
  kohë të gjatë. Dashuria është e qetë dhe të sigurt, si strehë e sigurt, dhe megjithëse
  herë pas here retë incident, qiell përsëri shpejt e qartë. Passion njëjtë si

  stuhi, dinamik, shkatërrues dhe i rrufeshëm. Në dashuri ne barazim
  forcë, pasion është i lodhur.

  Pra, nëse ju jeni duke kërkuar për dashuri,
  vyznachsya parë atë që ju doni të merrni. Ju doni vuajtje,
  Metan dhe torturat, për të çuar në stepje dhe rifreskoni ndjenjë
  shpëtuar nga rutina dhe monotonia e jetës së përditshme? Pastaj ju duhet pasion në
  si një mjet i mirë për të shtuar ngjyra të ndritshme në të matur i tyre
  jeta.


  Gjej pasionin

  Sigurisht, në klube nate, restorante, turistike, disko, dating sites. Kërko pasion në vende ku njerëzit kanë besime, interesat, hobi, dhe madje edhe status të ndryshëm social

  mbi ty. Vyznachsya çfarë lloj i njeriut ju tërheq dhe mesmerizing ose
  Në anën tjetër, e frikshme dhe i bezdisshëm. Ndoshta ju jeni me fat dhe ju i përmbushni
  pasion i vërtetë.

  Jenë të përgatitur për faktin se objekti i pasionit
  do të jetë kuptimi i vetëm i jetës, atë që ju doni të shihni atë gjithmonë
  dhe menjëherë. Unë e di se e gjithë kjo do të përfundojë sa më shpejtë
  filluar. Pas një romancë pasionante ju do të jetë e vështirë të dini se ku
  të gjithë shkuar dhe pse nuk shfaqet. Nga rruga, pa shumë pasion
  Pasojat e punëve të tuaj, të karrierës dhe shëndetit është i mirë në vendpushimin.


  Gjej dashurinë


  klube, online, por jo takim faqet ku kërkimi

  Dashuria ngjan një llotari, dhe forumet e diskutimeve. Kërko në punë,
  konferenca, ekspozita, punëtori dhe seminare në lidhje me tuaj
  profesion ose janë të interesuar. Në shoqërinë e miqve.
  Kur është fjala për dashuri, një ndjenjë e lumturi, ngrohtësi dhe besueshmërinë. Nuk është frymëzim dhe fluksi i forcave të reja.

  Dhe të jenë të kujdesshëm dhe të kërkoni në mjedisin e tyre, ndoshta në mesin e tyre është ai në dashuri me ju,
  por ajo që ju mbajnë në "zonën e miqësisë." Stereotipi se dashuri - një
  sigurisht diçka magjike dhe të ndritshme, na penguar nga pamje dhe jo
  zonjushe. Ashtu si në këngën: "... Dhe dua përsëri anë ishte ..."

  Ju uroj pasion pa pasoja, dhe dashuri të vërtetë dhe të gjatë si një film të mirë!

  Informacion nga neni i "Dashurisë apo pasion?"