Vumbuilding - çfarë është ajoVumbuilding - Metodologjia e trajnimit është për të forcuar muskujt e legenit për të fituar aftësitë e nevojshme dhe pronat natyrore në seks, shtatzënisë, lindjes dhe parandalimin e sëmundjeve femra.

Inxhinieri vumbuilding na erdhi nga Lindja. Gjithkush e di aftësitë e mahnitshme e Thai kostum gratë tregojnë paimagjinueshme: duke përdorur vetëm një vaginë fryn nga qirinj, hedh shigjetat, "tym", duke luajtur në flaut. Por truke skenike nuk është i kufizuar. Ajo që duket të jetë një gratë fantazi evropian, barku nuk e luajnë - ata mund të sjellë një njeri në orgazmë reduktimin muskujt vaginale.

Gjinekolog amerikan Arnold Kegel, duke eksploruar mekanizmin e mosmbajtjeje urinar në gratë pas lindjes, ka gjetur shkaku i këtij fenomeni është dobësia e muskujve të bazës së legenit. Ai ka zhvilluar një sistem të ushtrimeve për të forcuar këto muskuj dhe pasuesit e tij ka zhvilluar një sistem pothuajse në shkencë, duke gjetur se muskujt intime të trajnuar jo vetëm kontribuojnë në zhdukjen e problemeve urinare, por edhe të përshpejtojë fillimin e orgazmës.

Pump up muskujt e vaginës mund të jenë disa mënyra. E para dhe më e lehtë - në mënyrë të pavarur të kryer programin e përditshme ushtrim. Në këtë artikull, ne nuk do të sjellë listën e tyre, por ata do të kushtojnë një artikull të veçantë shpejti.


për ushtrime nuk kanë nevojë për ndonjë gjë tjetër se pesëmbëdhjetë minuta në ditë dhe një dëshirë për të përmirësuar shëndetin e tyre dhe jetën seksuale.

Një prej kompleksit modifikimet - ushtrime duke përdorur topa vaginale. Në këtë rast, dy topa të ngjashme duhet të vishen në vaginë gjatë ditës (sigurisht, duhet të fillojë me një periudhë të shkurtër kohe). Komplikuar gradualisht detyrë: për të arritur muskujt mjaftueshme forcë vaginale, ju mësojnë të lëvizin lirshëm dhe të shtyjë topin, dhe në mënyrë ideale - dhe të kthehet brenda.

Përndryshe, në vend të topa qeramike përdorur testes lodh të madhësive të ndryshme, dhe janë të lidhur nga fije të fortë.

Peshë të ndryshme testicular përfshin si pasive veshur ato në trajnimin vaginë dhe aktiv - lëvizjet undulating vystrilyuvannya dhe kështu me radhë.

Dhe së fundi, ka trajnim të veçantë për zhvillimin e muskujve intime. Metoda e imbildinh aplikimit quajtur dhe i kryer në mënyrë strikte nën kontrollin e instruktorit. Nëse jeni të interesuar në këtë metodë, ju rekomandojmë të kërkoni imitues praninë në klub palestër.

Cilat janë përfitimet e duke i dhënë muskujt fryra e vaginës?

  • Duke zotëruar Bazat vumbuilding, shumë gra për herë të parë në jetën time e di se çfarë një orgazmë vaginale dhe si për të arritur atë në pothuajse çdo marrëdhënie.
  • Muskujt e trajnuar vaginale të kontribuojë në përmirësimin e përgjithshëm të organeve gjenitale të grave si të qarkullimit të përmirësuar, stabilizimin shkëmbimin hormonal dhe microflora lokale.
  • Mirë vaginal tonin e muskujve siguron lindjes të lehtë dhe pothuajse pa dhimbje.
  • Gjatë ushtrimeve në vumbuilding pashmangshme nakachuyutsya muskujt e mollaqe, bark dhe kofshët.
  • Lëvizja e rregullt ndihmon të mbajë ekuilibrin normal hormonal dhe strashytysya fillimin e parakohshme të menopauzës. Dhe e mosmbajtjeje, në të cilat shumë gra ankohen moshën e pjekur e vjetër, do të harrohet tërësisht.
  • Dhe argëtim. Një burrë, në shtrat e të cilit është një grua me muskujt vaginale të trajnuar, nuk kërcënojnë çdo çrregullime seksuale.

    Mbledhje e penisit që ndodh nën kushtet e elasticitet të lartë dhe tonin pompohet vaginë, stimulon qarkullimin dhe siguron jetëgjatësi njeri sexy.
  • Inkurajimi? Besoni vumbildinh dispozicion jo vetëm bukuritë temperament orientale. Mund të kapur njeri dhe pasioni i tij jetëgjatë nuk janë pak javë shërim tuaj? ..