Ruaj veten nga një dashuri e keqe


 • Arsyet tërheqje e mahnitshme
 • Pro dhe kundër
 • Liruar veten

 • Dashuri, ndoshta ndjenja më e bukur dhe frymëzues se një person mund të ndjehen drejt një tjetër. On është shkruar novela malet, hiqet mijëra të filmave, por për njerëzit ende shumë më shumë të qartë në këtë kuptim.

  Ka shumë lloje të dashurisë, por ata janë të gjithë të bashkuar nga diçka të përbashkët, e cila është tipike për të gjithë që e duan dhe në dashuri, palpitations zemrës, një dëshirë për të qenë gjithmonë pranë objektit të pasionin e tij dhe duke bërë çdo gjë për një njeri për t'i dhënë atij (apo të saj) Pjesa e veten tuaj. Por dashuri shpesh persekutuar dhe momente të pakëndshme.

  A kemi gjithmonë të bie në dashuri me njerëzit që janë me vlerë? Pse është kjo ndjenjë e mrekullueshme e dashurisë shpesh shoqërohet me vuajtje të dyja anët?


  Arsyet tërheqje e mahnitshme

  Institucioni i martesës është zakonisht përcakton marrëdhëniet në mes të dashur dhe i bën ato të ligjshme. Në mënyrë tipike, sepse ka raste kur njerëz të martuar mban asnjë dashuri, ndërsa të tjerët, shpesh vetë-interes. Pse, për shembull, një grua bie në dashuri me një burrë të martuar? Çfarë e shtyn atë të marrëdhënieve të ndërlikuar dhe se si të sillen me dinjitet në këtë situatë të vështirë?

  Ka disa arsye të zakonshme pse femrat shkojnë për kontakt të ngushtë me një burrë të martuar.


  Më shpesh, arsyeja qëndron në psikologjinë e gruas tradhëti bashkëshortore në paaftësinë e saj për të saktë dhe aftësi për të vlerësuar veten si një person të pjekur. Shumë shpesh një vajzë e re që kërkon të duan, dhe kjo nuk ka rëndësi, një burrë i martuar, ose ai është i lirë. Nuk është e njohur gabimet dhe zhgënjimin që aq shpesh janë banues të vazhdueshme admirim i fortë. Ajo e sheh atë si një të fortë, të sigurt, në gjendje të zgjidhë të gjitha problemet e saj dhe siguron atë se në dashurinë e tij të pafundme dhe besnikëri. Gjëja e parë që ajo e sheh - kjo nuk është vulë e tij në pasaportë, dhe qëndrimi i tij, i dashur, shprehje e sinqertë duket të jetë me interes dhe vëmendje.

  Njeriu zakonisht i parë përpiqet për të fshehur faktin se ai është i martuar. Ai ishte shumë i përshtatshëm që në pritje në shtëpi, edhe pse jo aq i preferuar (edhe pse jo gjithmonë), por gruaja e tij, dhe është ngjitur me një grua që është me të vërtetë të interesuar në ata dhe bën komentet e padobishme.

  Ndër të tjera, njeriu arriti në një farë mase sjellja e tij duke përdorur gratë dashuri, dhe ajo është në fuqinë e tij.

  Një tjetër arsye disa gra kanë një marrëdhënie me një burrë të martuar - një kërkim të trillime dhe angazhimin për ta. Është lloji i femrave që kanë një dëshirë për të rrahur gjak vuri njerëzit të çuditshme në një trill.

  Rreziku i tyre excites veten të jetë vazhdimisht në teh të thikës, dhe ata të ndjehen nga ai eksitim aktualisht gjuetisë. Megjithatë, kjo situatë nuk është tipike - si gratë, edhe pse ekzistojnë, por jo aq shpesh, siç tregohet në seri të shumta televizive. Përveç kësaj, ata nuk duan të ndaluar këto intrigat, sepse ata si ai dhe është një pjesë mjaft e rëndësishme e ekzistencës së tyre.


  Pro dhe kundër

  Është interesante të shikojmë se çfarë janë të mirat dhe të këqijat e duan të tensionuara për një burrë të martuar. Le të fillojmë me të mirat, sepse ata nuk kanë shumë, por për disa gra kjo është e mjaftueshme.

  Siç është përmendur tashmë, një grua në dashuri është i verbër - ajo nuk sheh pengesa në të parë për shkak të saj i zgjedhuri i martuar.

  Një njeri i tillë zakonisht jep asaj dashurie e tij, dhurata dhe komplimente. Ai është i sjellshëm, i sjellshëm, i cili sigurisht e bukur për çdo zonjë. Përveç kësaj, një marrëdhënie të ngjashme të dy palët tradhtia bashkëshortore me përkufizim nuk mund të pretendojë nga njëri-tjetri një të vazhdueshëm marrëdhënie të gjatë dhe serioze e tyre me të gjitha sfidat dhe detyrimet e saj. Ky lloj i dashurisë së lirë, dhe vetëm do të merrni më keq për të gjithë, nëse papritmas dikush apo burrë të martuar ose grua në një pikë të përpiqet për të dhënë ligjore marrëdhënie të dhënave status. Megjithatë, kjo mund të jetë një disavantazh dhe avantazhin e marrëdhënie me një burrë të martuar - pavarësisht nga cila anë për qasje problemin.

  Disavantazhet e marrëdhënieve të tilla si shumë elokuencë praktikë, bollëk. Ata janë shumë më tepër se të mirat, e cila i jep të rritet në këtë artikull.


  Liruar veten

  Pra, çfarë është ajo që femrat bëjnë që rënia e tmerrshme në dashuri me një burrë të martuar? Si të shpëtoj nga marrëdhënie të tilla dhe të fillojnë një jetë të re, një të lirë dhe të mirë?

  Të ballafaquar me këtë situatë, ju vetëm duhet të shikoni përreth dhe të shohim se bota nuk është e konverguar pykë në zhenatom tuaj një. Pas të gjitha, ka një sasi mjaftë e lira, burrat i pangarkuar martesës të cilët flenë dhe shohin vetëm një ëndërr, si në qoftë se ata të merrni të dini këtë grua si ju.

  Kushtoj vëmendje të njerëzve të cilët punojnë me ju në zyrë me të cilët ju shpesh hasni në punë, më të njohurit apo miqtë e miqtë tuaj. A nuk nxitojnë për të ekstremeve nuk njihen me askënd gjithsesi, por ndoshta rreth se ju keni mjaft njerëz të bukur dhe të vetmuar që absolutisht meritojnë vëmendjen tuaj - kështu që ata janë duke pritur!

  Një tjetër tip - Dashuria veten mënyrë ju meritoni. Shumë shpesh gratë zgjedhin miqtë e tyre të ngushtë në burrat e martuar është mungesa e vetë-dashuria, roli aq i kënaqur dyshimtë e zonjës pa asnjë shans për të bërë një ndryshim në drejtimin e dëshiruar për veten e tyre.

  Këto marrëdhënie kanë tendencë për të fyer gruan, dhe vetëm mungesa e vetë-dashuria lejon të saj për të vënë me këtë lloj të gjërave. Dashuria, në fund, unë vetë, dhe pastaj ju do të duan atë njeri që me të vërtetë të denjë për ju! Përkëdhel veten, të kujdeset për veten, më shpesh në parti gëzueshëm, flirtoj me njerëz interesante falas (brenda arsye natyrisht).

  Në mënyrë që të shpejt të fituar dashurinë e një burrë të martuar, ne ju inkurajojmë të gjeni edhe një terheqese klasa hobi shpirtin që mund të shkëpusin ty nga mendimet e errëta dhe të marrë frymë në jetën tuaj të re të kohës së lirë. Ndaluar të marrë në konsideratë orë dhe minuta para takimit me të, kohën e lirë (e cila duhet të ushqej!) Të ardhurat përfitime më kuptimplota dhe të prekshme.

  Në dritën e kaq shumë gjëra të mrekullueshme dhe aktivitetet - tërë bota në këmbët tuaja! Shkuarja gjë interesante do të ju jap mundësi për të zgjeruar rrethin shoqëror, gjë që nga ana e tij do të ndihmojë të hequr qafe të keqen në varësi të marrëdhënie me një burrë të martuar. Ju mund të më në fund kreu pikiatë pari në punë dhe për të arritur lartësi të karrierës - ju do të rritet ndjeshëm vetë-respekt, dhe janë edhe më të respektuara.

  Mundohuni të gjeni gabime në një tuaj zhenatom. Ose ajo është ideal si ju mendoni? Shiko më nga afër, ndoshta ai snores natën, ose e bën atë të ndodhë agresion. Pra, është i zgjuar, si ju do të donte? Çfarë ai ka arritur në jetë dhe nëse ajo është e vlefshme për të humbur kohën tuaj të çmuar?

  Ai është cheating mbi gruan e tij, një nga njerëzit më të afërt të tij, kështu që ku është garanci se ajo nuk është pranuar edhe me ju? A doni atë?

  Nëse jeni të vërtetë duan të heqin qafe e marrëdhënie me një burrë të martuar, të jetë më e vështirë. Sigurisht, kjo nuk do të jetë në gjendje për të bërë të shpejtë dhe të drejtë. Ju duhet gjithashtu të zotërojnë, dhe ai të tregojë forcën e tij. Nëse ju kanë kuptuar kotësinë e mardhënjeve të tilla, i vendosur të rri dot i. Përpara jush një jetë të tërë dhe nuk kanë nevojë për të humbur pushtetin e tyre mendore hollësi dhe ju njerëz të padenja. Ju meritojnë më shumë dhe më të mirë!

  Informacion nga Sergei artikull Vasylenkova "Si për të fituar dashurinë e një burrë të martuar?"