Udhëtarët njeri alarm bosh dhe rreziku i vërtetë


 • Plagosje
 • Anë Roman
 • Rritje
 • Vetëm punë

 • Çdo, madje edhe udhëtime të shkurtra njerëzit marrin për aventurë. Edhe në qoftë se kjo nuk do të dërgojë një xhungël të egër Zimbabve apo derevenku në Malajzi dhe në Mamaysk fqinje ose më të ulët Chebenki. Prandaj, për të mbledhur qese të preferuar, vetëm në rast, mbani në mend se udhëtim i zakonshëm biznesi mund të marrë poshtë edhe çati njeri shembullor të familjes së.


  Plagosje

  Udhëtarët jo vetëm zgjojë në njeri të fshehur thellë dëshirat, por ai përballet me rreziqe serioze. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që janë të prirur për të ngatërrohet me të udhëtimit pushime. Veprimet Rash shpesh të rezultojë në lëndime, jo vetëm mendor.

  Për shembull, disa Dima, si në N, pohrebuvav përdorin transportin publik dhe vendosi për të lëvizur nga shtëpia për të punuar në një skuter me qira. Rezultati - një tronditje dhe një këmbë të thyer. Vetëm Dima harroni se udhëtimi zgjat jetë të zakonshme. Çfarë, duke lëvizur pak nga pika A në pikën B, ne nuk do të bëhet superheroes.

  Megjithatë, kjo histori (dhe kjo pikë në të gjitha) - është më shumë përjashtim nga rregulli. Nëse papritmas juaj i devotshëm, duke qenë një udhëtim pune, mos hiqni tub, kjo nuk është arsye për të nxjerrë në imagjinatën e katastrofe globale. Në heshtje, ndoshta ajo negociatat rëndësishme ose ul bateri telefoni.  Anë Roman

  Ka udhëtime pune dhe aventurë të një tjetër lloji. Por kjo rezulton diçka të tillë dhe ata fajësojnë njeri sidomos jo: ai nuk ishte duke shkuar për të marrë të përfshirë në aksident. Pse po ndodh kjo? Sepse ne nuk e dimë se çfarë na duhet. Më saktë për të thënë se në një mjedis të njohur ne mendojmë se ne e dimë se çfarë duam nga jeta, një karrierë, të blej një makinë, të ndërtojë një shtëpi, të fillojë një familje. Por njeriu duhet të largohen këtë situatë që në tren ai mendon se ai nuk dëshiron më shumë. Liria, për shembull. Ose të pushuar. Ose të shpëtuar njerëzimin nga pushtimi i huaj.

  Këtu Valera - një njeri shembullor familje. Çdo gjë në të ishte gjithmonë ashtu siç duhet. Dhe në punë dhe në jetën personale. Edhe treni Valera dërguar SMS-ing për gruan e tij: "Unë e dua. Përmalluar për shtëpi. " Por sapo shkoi në një udhëtim biznesi për dy javë, dhe Vicky vendosi të papritur burrin e saj. Ajo arrin në hotel, dhe pastaj ajo rezulton se Valera atje jeton. Një vajzë është në Lena, të cilin e takoi një javë më parë. Vick nuk ka probleme - u kthye në shtëpi dhe menjëherë paraqitur kërkesa për divorc.

  Valera bit e bërryl, i quajtur në gjunjë e tij iu lut të mos lënë - aventurë të udhëtimit është e gjatë, dhe djalë zbriti nga qielli në tokë.

  Që atëherë, ai mori tre vjet, por Vick nuk është diçka që nuk mund të fal - me ish-burri i theu të gjithë kontakt ende refuzon lidhjen. As tjetër se martesa nuk ka hyrë. Vick beson burra dhe Valera nuk mund të harrojë ish-gruan. Ky nuk është i vetmi shembull i një marrëdhënie rastësor shkatërruar kur një marrëdhënie të fortë.


  Rritje

  Ndonjëherë i dashur kurrë të shkojnë për t'u kthyer nga një udhëtim. Ai vetëm e bëri një ofertë që ai nuk mund të refuzojë. Kjo ka ndodhur me Oleg. Ai jetoi dy vjet me Masha, të gjithë ata ishin të mëdha. Por sapo shkoi në një udhëtim biznesi për një javë, dhe vetëm në kohë jo të kthehen.

  Telefonatat Masha evasively u përgjigj: "Mirë ... Nuk janë një shumë e ..." Deri në fund të javës së tretë pranoi se ai ishte kërkuar që të bëhet zëvendës drejtor i degës, dhe si për menaxherin mesatare është një rritje e ndjeshme, ajo ofron Masha lëvizin atë. Ajo ishte tmerrësisht i fyer që e preferuar bërë vendim të rëndësishëm vetëm. Historia përfundoi mjaft mirë: Marinë si një grua e vërtetë të mençur, me urtësi ka vlerësuar të mirat dhe perspektivat lëvizin dhe grisi pasi i dashuri i saj. Tani ai, rastësisht, ka menaxher degë.

  Pra, në qoftë se një ditë burri juaj dëshironi të qëndroni në një qytet të huaj nëpërmjet ofertës favorshme, mendoj se a është shkak për zhgënjimin (mirë, në qoftë se ne jemi me siguri nuk flasim për fshatin Muhomorovo).

  Në fund të fundit, ju jeni si një pallto vizon dhe pushime në Bali - nuk është një mënyrë për të marrë më afër ëndrrës?


  Vetëm punë

  Së fundi, si e çuditshme si ajo mund të dukej, 90% e burrave (si, në të vërtetë, gratë) që punojnë në misionin .... Dhe nuk e shqetësojnë ata. Sms-ing si "Pupsik unë ndjek keni humbur! Pse nuk përgjigjesh? "- Chip dhe preku vetëm gjysma e parë. Kur Pupsik zgjidhin probl% D
  0? Ne jemi të gjithë botën - vjen me një slogan për bimë të përforcuar konkrete është ose e vlerësimeve kontabël për pesë vitet e ardhshme - viç butësi jo vetëm që nuk frymëzojnë, por rrjedhin prej tij.

  Kur njerëzit në misionin dështon atëherë ai ... pushimi.

  Vëren me kolegët në klubin e nënshkrimit të një kontrate ose shtrirë në një divan në një dhomë hoteli - kjo nuk ka rëndësi. Keyword - "pushuar". Sepse në qoftë se çdo i dyti për të kujtuar të dashurit e ekzistencës së tij dhe dashurinë e tij, ai nuk është i mërzitur ju. A e keni plotësojnë? Dërgo një njeri të paktën disa ditë për të ndjehen të lirë dhe të vlerësojë të gjitha bukuri e parë, dhe pastaj të këqijat Bachelor ekzistencën (në formën e çorape të pista, këmisha dhe darkë Neprasovani neprihotovlennoho). Me pak fjalë, ju doni që ai të mos u brengos - Veprimi me kundërshtim. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të plotësisht të zhduket nga jeta e tij.

  Kujtoj veten e nevojës, por një pikë: ditë - sms-ka në mbrëmje - një telefonatë test. Në shtëpi njerëzit do të fluturojnë mbi krahët e dashurisë. Ju, mbi të gjitha, nga mungesa e të dashurit ajo nuk është thyer ndonjë gjë që nuk e punojnë jashtë si një shaka: "kthyer nga një udhëtim burrit dhe gruas ..." Por kjo është një tjetër histori.

  Informacion nga neni Roman Chepalova "Man në një udhëtim biznesi"