Mbani kohë


 • Këshilli numër një
 • Këshillë numër dy
 • Numri Bordi tre
 • Numri Tip katër

 • Sa shpesh në zonat metropolitane dhe të qyteteve të mëdha vetëm planet tona ambicioze për të pushtuar botën - në kohën e tij të lirë - Break i mungesës absolut të kohës. Orë e rrugës atje, tetë apo nëntë orë në zyrën më të madhe dhe një orë prapa. Darkë mbrëmje, një rishikim i shpejtë i postës mbrëmje dhe fragmente seri të preferuar para gjumit. Si me gjetjen e kohë dhe përpjekje për të shpikë një makinë kohe apo shtypje?%
  81tanok mostër të re, të shkruar një bestseller (dhe skenar të mundshëm në të ardhmen dhe film Hollywood) ose të paktën një plan solid të biznesit për një korporate të madhe, ju vendosni për të krijuar?  Nëse kreu i juaj derisa ju të merren me ëndrra të tilla globale, unë mendoj se në çdo rast ju nganjëherë mungojnë kohë për gjithçka që ishte planifikuar për ditën, dhe madje edhe atëherë, vetëm për të shijuar jetën për shtrirjen e saj të plotë. Nëse ndonjë nga deklaratat e mësipërme, ju mund të përfshijnë në llogarinë tuaj, këshilla e mëposhtme janë për ju.

  Këshilli numër një

  Tired e ëndrrës Mode-shtëpi, asgjë më shumë? Përpiquni të përdorni çdo minutë të lirë gjatë ditëve të ditës. Rrugë e gjatë për të metro? Kohë të lirë pasi të hahet për drekë? Llak thatë në thonjtë? Mundohuni për të përcaktuar se çfarë pikat gjatë ditës mund të përdoret për biznesin tuaj të synuar.
  Nëse ju shkruani, thur, të mësojnë Finlandisht ose fotospravu, ju mund të dalë kohën e udhëtimit. Lojtar, një revistë profesionale, spokes rehatshme ose një laptop miniaturë në masë të madhe mund të ju ndihmojë të kalojë rrugën, në mënyrë efektive duke përdorur disa orë të lira.

  Për shembull, kur kam kuptuar se me punë substanciale Unë nuk kam kohë për artikuj dhe librin e ardhshëm, tarifë një herë kaloi një laptop të vogël dhe të lira. Saj funksionale të mjaftueshme, në thelb, që të ketë për të shkruar atë në metro. Që atëherë, unë duhet të them, unë filluan të ndihen shumë më të rehatshme si dita filloi të ketë kohë për të bërë shumë gjëra që unë me të vërtetë donte.  Sigurisht, thur ose shkruani në dimër në metro mund të jetë e vështirë për shkak të veshjeve të shtrënguar, por disa shkathtësi dhe një dëshirë të sinqertë për të bërë çfarë biznesi ju jeni të sigurt që të ketë sukses.

  Këshillë numër dy

  A nuk kanë kohë për të zgjoheni, siç tashmë mbrëmje? Ditë shkon shtrembër dhe ju janë thjesht të paaftë për t'u marrë me të? Set orën tuaj të brendshme. Secili prej nesh është në kurdisje të hollë, të tuned fillimisht nga natyra. Jeta në qytetin e madh dhe zakonet që na sollën qytetërimin, shpesh trokas funksionimin e këtij mekanizmi. Për më tepër, në qoftë se ju keni përjetuar ndonjëherë ndjenjën se duke fjetur në lëvizje gjatë gjithë ditës, atëherë orën tuaj të brendshme alarm nganjëherë harron prodzvonyty.  Si për të trajtuar atë? Si për të qëndruar zgjuar dhe plot energji gjatë gjithë ditës? Para së gjithash, do të përpiqen për të rregulluar rutinën tuaj të përditshme të një orë të brendshme. Për shembull, në qoftë se efikasiteti më i lartë i qenësishëm në ju para 11 të mëngjesit, provoni para se të shtrat dhe për të marrë deri më herët. Në këtë mënyrë ju do të jetë më shumë kohë për të punuar për të marrë kujdesin e biznesit.

  Gjithashtu, në qoftë se ju mendoni se energjia gjatë ditës ju jeni të rëndë mungon, provoni duke marrë më shumë vitamina dhe të çojë një jetë, të paktën relativisht afër shëndetshme. Dush në mëngjes, stërvitje të lehta, mëngjes kalori, teas të mira dhe madje meditim mbrëmje shpejt të ju ndihmojë të kthehet furnizimit me energji elektrike që keni pasur një paharrueshëm 17 vjet.


  Numri Bordi tre

  Ndoshta në botë ka shumë pak njerëz që "vuajnë" të tillë një veçori të mrekullueshme si organizatë. Të tjerët kanë tendencë që të vuajnë nga mungesa e saj. Në fakt, pamundësia për të organizuar ditën tuaj na sjell nganjëherë shumë më shumë probleme se sa ne të lidhen me llogarinë e tij. Ne thjesht nuk mendoj për këtë. Në ditën e çorganizimit tuaj të ndërgjegjes mund të qëndrojnë raste fundosur, humbje të parave ose të vëmendjes, ëndrrat e paplotësuara dhe planet e braktisi.

  Mundohuni thjesht për të organizuar dhe të planifikuar ditën tuaj. Sigurisht, jo gjithmonë menjëherë të bëjë të gjitha që ju keni shkruar në ditarin e tij, dhe jo në ditën e parë që ju të merrni rezultate të prekshme.

  Mos prisni mrekulli të menjëhershëm në qoftë se e gjithë jeta e mëparshme që keni shpenzuar sigurisht e këndshme, por kaos malorezultatyvnoyu.

  Shko në aftësinë për të organizuar ditë hap tuaj pas hapi. Mëso për të planifikuar kapacitetin dhe fuqinë për të kryer, ndërsa ndjenja një ndjenjë e kënaqësisë të thellë. Trust mua, kjo ndjenjë mund të krahasohet vetëm me fitore në garat e mëdha apo eufori dashuri. Ndjenja e "unë nuk mund të, unë e bëri, unë jam bërë!" Me kalimin e kohës vetë fillon të çuar ju për të arriturat më të mëdha dhe fitoret mbi zakonet e vjetra. Dhe ka ëndrrat dhe të kryejnë rreth qoshe.

  Numri Tip katër

  Shumë shpesh një rreth vicioz "shtëpi-punë-shtëpi" ne nuk harrojmë vetëm për atë që është e rëndësishme për ne dhe ajo që ne duam të arrijmë, por që na sjell kënaqësi.

  Kujdesuni për veten! Të jetë i sigurt, i kushtoj kohë dhe një hobi.

  Edhe 15 minuta në ditë për vetë-masazh me vajra aromatike, ose vizitoni dyqanet online bizhuteri të shtrenjta në të parë duket për ju si një person i punësuar një humbje kohe, mos harroni një rregull të rëndësishëm. Më i mirë është ai i cili është i mirë e zuri gjumi.

  Gjithmonë mbani mend këtë, dhe në ato raste që t'ju zënë gjatë ditës, ju as nuk njoftim sa lehtë dhe shpejt ju do të vijnë për zbatimin e të gjitha planeve dhe shpresat, mishërim shumë e ëndrrave tuaja dhe të gëzimit të tjera tokësore. Merrni kënaqësi e vërtetë të jetës, dhe ju jeni të sigurt për të gjetur kohë për të bërë çdo gjë që ju dëshironi!

  Informacion nga artikullit "Si për të kursyer kohë në qytetin e madh? Duke folur për planet, ëndrrat dhe arritjet. "