Sistemet 10 burra dhe se si të merren me ta


 • Kompleksi i dytë përgjithmonë
 • Dashnor Kompleksi i keq
 • Kompleksi dështojnë
 • Kompleksi jo-CEA-lizohet
 • Kompleksi "Papic"
 • Kompleks inferioriteti
 • Kompleksi i shkëlqyer
 • Kompleksi është mungesa e parave
 • Mospërputhje komplekse
 • Kriza Midlife

 • Kompleksi i dytë përgjithmonë

  Si mund të them? Kjo është një natë e jo të fshehur vjedhje restauruar Rit duke kërkuar në ju, por ka frikë të afrohet. Megjithatë snohsshi-batelno ju shikoni, ajo nuk është e njohur me ju, me një nga të cilët zakonisht thonë "miun gri".

  Çfarë duhet të bëni?
  Një psikolog praktikuar Dimitri Sinard shpjegon se kur njerëzit
  sheh një vajzë të bukur, mendimin e parë që vjen në lëvizje-infektues të tij,

  është: "bukuri e tillë nuk mund të jetë një të tillë." Duke zhvilluar atë, thotë ai
  vetë se kjo vajzë është tashmë një të dashurin, dhe në qoftë se ajo me fat me të
  njohje dhe marrëdhënie shkrirje komitsya, atëherë ajo do të gjithmonë
  luftojnë për vëmendjen e saj, sepse ajo do të jetë në uvyvatysya turmën e njerëzve ...
  Për të imagjinatës së tij nuk shkuar aq larg sa të kontaktoni atë për herë të parë-vajtoni. Ai
  me siguri vlerësojmë interesin tuaj, dhe më e rëndësishmja - të kuptojnë se
  ju thjesht komunikojnë ", - thotë Lolita Borukaeva, psikolog
  Qendra Psikologji "Suksesi".

  Dashnor Kompleksi i keq

  Si mund të them?
  Kur në shtrat, ai fillon të kërkoj falje për atë që nuk është bërë ende, dhe


  çdo minutë e pyet nëse ai shkon të gjithë të drejtë, ai apo
  shumë të shqetësuar në lidhje me ju, apo vuajnë nga të dobët të dashurin e vetë-com.
  Dëshira e tij për të konkurruar vazhdimisht me dikë gjithashtu tregon
  probleme me vetëvlerësimin. Heroi juaj craves krahasime? Ai dëshiron
  e di se sa partnerë keni pasur atë, njëri prej tyre ishte më i mirë dhe
  Çfarë? "Mos të jetë i befasuar nëse historia juaj pas ai deklaron se juaj
  shumë të dashuruar (nga rruga, ju përmend vetëm dy) ju
  korruptuar kështu që ajo nuk mund të besoni ju, dhe kështu
  Relax në praninë tuaj ", - paralajmëron seksolog i njohur Alex
  Larin, kreu i Mos-Dubcek sexologists shoqërisë.  Çfarë duhet të bëni?
  Të gjitha që ju duhet - si e drejtë fjalët-Men. "Më thuaj çfarë është ajo
  edynst-venoz dhe unik se dy prej jush shkoi sepse ata
  mbajë një qiri për të, të mos i mirë ", - këshillon Larin. Në të Mauguio
  të pushojnë, por jo uvle-kai-Teissier. Për të thonë se çdo gjë ishte në rregull, dhe
  me-a-ra Th - jo e njëjta gjë.

  Kompleksi dështojnë

  Si mund të them?
  Ju shpenzojnë shumë kohë së bashku, dhe ai as që është përpjekur që të ketë
  përqafim? Ju do të gëzojnë duke ecur me të në mëngjes, duke mbajtur duart, por
  ajo nuk ka treguar iniciativë.
  A doni të strukem deri në shpatullat e tij, por ai është
  është skualifikuar. Sigurisht, një do mustaqe-nitsya seksual i tij

  Orientimi, por ai gjithmonë thotë për e tij ish-të dashurin, ose më mirë,
  se si ata janë duke u rënë. Ai ndërton veten e tij cinik mençur dhe
  gati një orë dhe ne flasim për dënimin e çdo marrëdhënie.

  Çfarë duhet të bëni?
  Në për-ing, duhet theksuar se këta njerëz janë të rralla,
  sepse Bolshinsto-në janë nga natyra - gjuetarët
  kompleks duke bërë të mirën e tyre për të mashtruar ndonjëherë u shfaq në femra.
  Së dyti, me intymofobiyeyu - kështu që ky grup është quajtur - mund dhe
  duhet të adresohen. "Përdorni taktikë e pritjes - sugjeron Dmitry
  Sinard. - Merrni kohën tuaj për të ndërtuar marrëdhënie. Ai ka frikë se si

  Pasi ai ju dovirytsya, ju me siguri do të përdorni këtë për egoist
  qëllime. Dhe në qoftë se ju të marrë iniciativën në duart e tyre për të filluar
  qëndrim-tion, atëherë thyejnë ato, që është të heqë atë, ju nuk do të
  ndonjë punë. " Le ta dinë se çfarë do të ndodhë më parë sha-Gov atë.
  "Jini spontan dhe shkëndijë, jo - ofron Borukaeva. - Kjo është çfarë
  çfarë kjo nuk duhet të jetë. Thyerja e tij e zakonshme qark JANE - dhe ai
  të ndryshojë. "

  Kompleksi jo-CEA-lizohet

  Si mund të them?
  Ai kthehet në shtëpi statut-i trembur, madje edhe në punë gjithë ditën
  rozkleyte-dyvaet Solitaire "Klondike". Ose gati në kohë mijë-tion për të dëgjuar tuaj

  Historia e sandale që keni provuar gjatë drekës
  ne-rery Island, por problemet e tyre kurrë një fjalë për të të thënë.

  Çfarë duhet të bëni?
  Për burri punon jashtëzakonisht të gjitha-zhno kuptojnë veten e tyre në punë. Por edhe në qoftë se
  ai bëri një gabim në zgjedhjen e profesionit-sia, kjo nuk do të thotë se ajo është jeta
  duhet të vuajnë nga ky kompleks. "Mundohuni që të ketë një bisedë në lidhje
  se ai e donte si një fëmijë. Fëmijët love sidomos faktin se ata janë mirë
  marrë-em-Xia "- ob'yek-yasnyaet Lo Borukaeva verë. Nëse ai i pëlqente
  ngatërresë aeroplanët, rasska Znj th i Rrethit atë rreth klubit
  aviamodelis-ing. Ai shkoi kudo me Santa "Zenith"?

  Fto atë
  fotovys on-tavky dhe i japin atij asnjë-Venka kamera. "Nëse ai
  do të jetë së paku një seancë, edhe pse jo i lidhur me punën, por
  që ai do të marrë udovolst-defekt biznesit në zyrë gjithashtu të shkojnë në
  sistem "- i sigurt Borukaeva.

  Kompleksi " Papic "

  Si mund të them?
  "Burri im dhe krenari Xia se ai ka një dashnor të ri, ose
  frikë se zonja e tij e re shpejt të gjeni veten të rinj
  dashuri nofkën "- thotë psikologu Dmitry Sinard. Në rastin e dytë
  ai preferon të për marrëdhëniet tuaja me shenyyah askush njihnin, për të mos përmendur
  të përbashkët me pamjen tuaj në shoqëri - dhe papritmas gjithçka të vendosë që ju bëni

  Mbesa?

  Çfarë duhet të bëni? Mos me forcë tërheq mbrapsht
  ku ka një shans për të vënë gjyshi i tij. "Sa shpesh mund të kujtoj atë të
  se asnjë nga kolegët nuk mund të ju jap atë që e bën atë "-
  Julia këshillon Baskyna, psikoterapist Mos-Dubcek gjestalt Institutit.
  Ju vërteta, sepse ajo është shumë më interesante? Pra, bëni të përqëndrohet në
  kjo.

  Kompleks inferioriteti

  Si mund të them?
  Duke u përpjekur të kuptoj se nëse ai e ka këtë kompleks nuk keni për të - ajo është në
  të gjithë, dhe në ju si. Mbetet vetëm për të përcaktuar se sa
  partneri juaj vuajnë nga komplekset dhe se ajo nuk i jep atij paqe.
  "E vetmja gjë që është absolutisht funksion vendosur

  inferioriteti - një ndjenjë revnos-ju ", - tha Dmyt Swarm Sinard.

  Çfarë duhet të bëni?
  Nëse çaj nuk është rast-kronike, gjëja kryesore - nuk do të përqëndrohet në faktin se
  shkaku i neuverennos tij whith një (rritje të lehtë, tullac,
  bark birrë dhe t. f.), dhe të flasim për ishujt e tij dostoinst. "Sepse në qoftë se
  ju kompleksuyete nga gjatësia e këmbëve të tua, sa nuk do të ju
  tha se ata janë të bukur, ju nuk jeni më do "-
  Julia shpjegon Baskyna. Prandaj, në qoftë se një pak po-njëqind,
  vlerësoi sensin e tij të humorit dhe zgjuarsi; nëse ajo kokë, përkujton topin -
  aftësia për të luajtur futboll dhe kështu me radhë. d. Në rastet më të rënda

  njeri fillon të vuajë nga komplekset kompensuar të metat e tyre,
  minimizon ata përreth tij. "Nëse ju ndjeni atë
  shpërblej për ju, mendoj se nëse marrëdhëniet tuaja me të effortlessly.
  Nëse është kështu, atëherë zgjidhja është më mirë që të kthehet për të profesionistëve "-
  Vetë Dmitry Sinard.

  Kompleksi i shkëlqyer

  Si mund të them?
  Nëse ai përpiqet të jetë më e mirë, gjithmonë dhe kudo, është ajo e keqe?
  "Sigurisht, kjo është e mirë, por në të gjithë shkallën e kërkuar - paralajmëron Borukaeva.
  - Ju lutemi UEA-ing se çfarë çmimi ai është dhënë një konstante
  udhëheqje. " Nëse ai ju premtoi diçka për të bërë, por për disa arsye
  nuk mund të, ajo do të jetë e madhe për ri-zhyvaty kjo povoy të bërë deri në fund

  nuk i përmbush premtimin. Ndërkohë ju një mirë përputhet nga Vestn ju lehtë
  mund të bëjë pa të.

  Çfarë duhet të bëni? "Është e rëndësishme për t'i dhënë atij
  kuptoj se ju e doni atë si ai është, dhe është një nga yjet
  Qielli ju plotësisht up-statochno "- thotë Boruki-George. "Për shembull, në qoftë se
  Këtë vit, ai nuk do të vija me ty për të shkuar për të pushuar në Seychelles
  Ishujt, sa th nuk do të thoni, "Honey, çfarë nëse kjo pushime
  ne do të mbajë ju në vend? "- Psikolog Prödl-Gaeta. - Kjo është, natyrisht,
  befasuar, por të thënë faleminderit, dhe të gjitha veprimet e tij të mëvonshme do të
  jo të motivuara nga frika ose bien-fytyrën në të fëlliqur dhe chuvst-tion

  blah hodarnosti sepse ju e doni atë jo vetëm dhe jo aq shumë
  dhurata të rregullt. "

  Kompleksi është mungesa e parave

  Si mund të them? Ai
  kalon restorante të shtrenjta me kokën ulur, shmang
  thërret në tema financiare, emrat e të gjithë personave me të ardhura mbi
  jetesës borgjeze pagave dhe thotë qesen për një mijë dollarë
  mund të blejnë vetëm i çmendur. Nuk është një tjetër alternativë - e drejtë
  Rreth - TiVo-nga-false: ai vetëm bën që thotë se si
  do të ishte mirë për të jetuar në rubla, shkoni në sapoardhur "shtatë» BMW, dhe
  kostume jo-Uluni të paktën nga Ralph Lauren.


  Çfarë duhet të bëni?

  Dhe në fakt, në të dy rastet, burri juaj nuk e di se si për të instaluar

  me pro-ritety. "Detyra juaj - për të të treguar atë në lidhje me përfitimet e jo,
  dhe shpirtëror "- i sigurt Julia Baskyna. Ju detsya çojë-në nuk është një
  duzinë të bërë atë të rivlerësojë vlera.
  Mbajnë atë në një nga qytet më të lirë kafeje, i cili shërben tuaj
  më ëmbëlsirë të preferuar, të shkojë për të artistit të modës ekspozitë që nuk bën
  të ngarkuar për biletave, koncert apo i talentuar, por jo ende
  grup shumë i popullarizuar shërbyer klube falas. "Ai ndalon
  nga komplekset rreth parave sa më shpejt të kuptojnë se çfarë është e shtrenjtë -
  jo domosdoshmërisht një gjë e mirë që ai do Cutest çështje

  se sa ai fiton dhe çfarë dhurata ju bën me të vërtetë
  më e rëndësishmja, vëmendja e tij ", - thotë Baskyna.

  Mospërputhje komplekse

  Si mund të them?
  Ju banor i Moskës radikal - ai i krahinës, ju i keni fituar të mirë - it
  përdoret për të ruajtur çdo rubla, o nderon MSU - ai hodhi
  zaborostroitelnyy ende një fillestar. Ndoshta burri juaj të gjithë
  në mënyrën e vetë-vlerësimit dhe të gjitha dobësitë e saj të dukshme - asgjë
  në krahasim me dostoinst-ju. "Të gjithë kërkojnë të balancuar, dhe në qoftë se ju keni një
  tejkalim i asaj që ai është zhdukur, ju keni shumë për të mësuar nga njëri-tjetri,
  të gëzojnë marrëdhënie harmonike.

  Dhe fakti që ju jeni
  mjedise të ndryshme, nuk ka asnjë vlerë-tion ", - thotë psikologu
  Borukaeva. Harder nëse ai gjithmonë shkumës në provat gojë-kockave që
  Muscovites jetojnë thjesht, i biri i atij babait të gjithë e lehtë duke pasur parasysh se çdo
  ju mund të blejnë një diplomë dhe miliarda sinqerisht nuk e fitojnë. Megjithatë
  dhe ju mund ta bëjë këtë.

  Çfarë duhet të bëni? "A nuk flasin
  në ballin e tij, disponimi i tij emocional jep problemet e tij, edhe në qoftë se
  ajo me të vërtetë është - sugjeron Borukaeva. - Nëse jeni nga sferat e ndryshme
  com Islands, rregullat, ajo do të lëvizin larg nga ajo që ju ndan
  - Kinema Tha Julia Bass. - Gjej zakonshme interesat-Recio, një Feel

  biznes, shpesh thonë "ne". Nëse bëhet së bashku përbëjnë një të vetme
  e tërë, ai një ditë ne-restanet mendoni se si
  ju nuk përputhen njëri-tjetrin. "

  Kriza Midlife

  Si mund të them?
  Psikologu Dmitry Sinard i sigurt se jeta e çdo njeriu atje
  Kriza e dy mosha: së pari - në tridhjetë vjet, e dyta - dyzet -
  dyzet e pesë. E para - një rezultat i vlerësimit të mëparshëm,
  kur ai reflekton mbi atë që BIT dos dhe më i rëndësishëm
  për të bërë. I dytë i quajtur ba-tion për të kryer punën në
  gabime, Punë ndryshim, dhe nganjëherë njerëzit bashkë-histori rreth tij.  Çfarë duhet të bëni?
  Në rastin e parë ju apo pushim, apo propozim martese kërcënon
  dhe zemra. Nëse doni tjetër - një tabllo rozë e imagjinatës së tij
  jeta familjare. "Dyzet Krizave mbijetojnë vështirë. Ju lutemi të jetë
  durim dhe të përpiqet të jetë shoku i tij në vend të parë ", - këshillon
  Sinard.