Si të lahet


 • Ushqimi dhe Drink
 • Çlodhje
 • Masat paraprake
 • Mbani gjurmët e
 • Si të filloni?
 • Kur të shkoni në dhomë me avull
 • Një fshesë harruar?
 • Marr frymë
 • Ftohës
 • Pas ftohjes
 • Pini pas banjës


 • Ushqimi dhe Drink

  Më të dush i kombinuar me festë të bollshme dhe
  pini. Pra: nuk shkojnë në banjë me stomak bosh, sepse
  rritje personi dush shpenzon një shumë të kalorive, dhe në këtë mënyrë mund të bien në banal
  zali uritur. Por shkoni dhe të lahet pasi që e hëngri dhe piu dem
  Lëngu kovë kundërindikuar gjithashtu. Kjo është edhe një barrë të tepruar në
  trup. Ndaluar për më tepër për të pirë alkool para se të dush.


  Çlodhje

  Rritje dush ka një efekt të fortë psikoterapeutike.


  Ta themi thjesht, një person është pushimi në dush. Pra harrojmë për pavërtetën, në ditën e banjës.
  Vënë në raft e mesme të gjitha problemet dhe shqetësimet. Te sistemit nervor në banjo
  shëruar, ju duhet të plotësoni relaksim. Më të qëndrojnë në banjë, atëherë
  trup më të relaksuar dhe merr lart nga dush. Lejuar nga
  në gjuhën turke në qoftë se ka shumë për të ligët mbrapa.


  Masat paraprake

  Kreu i lagësht deri sa të keni hyrë në palë të fundit në
  ditë, ju nuk mund të: ju mund të merrni overheated. Para se të shkoni në banjë, ju
  larë, fshij thatë dhe pastaj të hyjnë në dhomë me avull. Lahen me
  nuk kanë nevojë për sapun, si detergjente të hequr dhjamin nga lëkura


  shtresë që mbron lëkurën nga djegiet, ndërsa në dhomë me avull.

  Në mënyrë për të mbrojtur kokën nga overheating, është e nevojshme që të veshin
  Ndjeva kapelë mbi kokën e tij, ose të paktën një të vogël përfundojë kokën tuaj me një peshqir.


  Mbani gjurmët e

  Edhe në qoftë se ju jeni shumë rehat në një palë, nuk të bëjë për një
  Vizitoni të qëndrojnë më shumë se 10 minuta. Atëherë ju duhet të pushoni në dhomë ndryshimin në
  gjatë të njëjtën kohë. Kjo është një gabim për të besuar se pas çdo veprim kërkohet
  i zhytur në ujë të ftohtë. Merrni një dush të ftohtë ose duke notuar në ujë të ftohtë
  kërkohet pas dy ose tre hapa. Pasi që është e dëshirueshme për të hedhur për të pushuar
  dhomë ndryshim.


  Si të filloni?

  Hyrja palë, nuk do të hedhin vetëm në raft të lartë.


  Uluni poshtë disa minuta, le trupi warms up gradualisht. Që
  të zvogëlojë barrën mbi zemër, bathers përvojë Rekomando gënjeshtër në mesatare
  raftet, duke u kthyer nga njëra anë në tjetrën.

  Ngjitje jashtë raft, mos bëni ndonjë lëvizje të papritur që nuk bëjnë
  të shkaktojë marramendje.

  Ndër masat në palë mund të pini një gotë të ngrohtë
  kvas çaj ose lëng.


  Kur të shkoni në dhomë me avull

  Koha më e mirë për një dush - mëngjes, pas trupin tuaj
  pak e një pushim pas punës. Si gjatë trajtimit dush zemrës
  merr një ngarkesë rritur, më mirë të mos marrë pjesë pas fizike të rëndë
  punë. Konsideroni dush - kjo është një fushatë e plotë në palestër me plot

  llogaritjet.


  Një fshesë harruar?

  Puna fshesë si një tifoz, të ajrit të nxehtë të pryhanyayuchy
  trup. Djersitje fshesë mund të jetë vetëm kur trupi është i mirë ngrohur
  Ndërhyrjet e mëparshme në dhomë me avull. Fillim
  Trupi tifoz nga këmbët, duke lëvizur në drejtim të qafës. Trupi Fan të
  Shfaqja e djerse, atëherë ju duhet të kthehet mbi dhe të përsëritur procedurën. Gjatë
  Ngjarja e dytë mund të mezi prek maja e trupit fshesë. Menjëherë pas fluturues
  Ju mund të shkoni me një fshesë Male, do të ulet në nivel më të ulët dhe
  Pjesa tjetër.


  Marr frymë

  Breathe në dhomë me avull duhet të hapë gojën, të qetë dhe të matur.
  Të përqëndrohet në shëndetin e nëse fillon të ju merret mendja, shumë

  duke mposhtur procedurën e zemrës duhet të ndalet dhe të marrë jashtë në dhomë ndryshimin.


  Ftohës

  Nëse ju do të zhyten pas një palë e borës në të ftohtë
  ujë ose akull të qëndrojë nën një dush, kjo është jetike për të ngrohur trupin, ndërsa nuk
  rrezik do të kapur një të ftohtë. Kur not në ujë të ftohtë për të shmangur
  lëvizjet e papritur, duke preferuar të butë dhe të qetë. Në çdo rast,
  më shumë se dy minuta për të ftohur nuk është e nevojshme.


  Pas ftohjes

  Pas trajtime të ftohtë duhet të shtrihen në 10-15 minuta
  dhomë ndryshim, të marrë një dush të ngrohtë dhe pastaj thahet. Më mirë nuk erasable
  peshqir mënyrë që mos të shkaktojë një valë të re të djersës. Kreu leckë dhe vetëm duhet

  personi. Veshje duhet të jetë vetëm pas djersën qëndrim të pushojë.


  Pini pas banjës

  Zakonisht pas një dush shumë të etur. Shuaj etjen duhet
  pije jo-gazuara joalkoolike, ujë, pije frutash, kvas, lëng ose
  çaj i fortë. Watch Out duhet vetëm shumë të ftohtë pije. I lejuar
  pije alkoolike, por në sasi shumë të kufizuara, jo më shumë se një gotë
  birrë ose verë.