Çfarë duhet të hani në botë dhe sa kushtonShportë Weekly në të gjithë. A është e mundur për të jetuar një javë në të njëjtën sasi në Republikën e Çadit dhe në Gjermani, SHBA dhe Butan? Çfarë duhet të hani në Egjipt, Kuvajt dhe Meksikë dhe se sa shumë dietë javore prej familjeve kineze dhe polakë?

1. Japoni : Yukyty Familja e Kodairy.
Shpenzimet javore të ushqimit: 37.699 ¥ ose 9517 rubla.
Ushqim i preferuar: sashimi, fruta, biskota, patatina.

2. Itali : Familja Manzi nga Sicilia.
Kostoja javore e ushqimit: 214 Euro ose 7803 rubla.
Ushqim i preferuar: peshk, makarona me perime, qentë e nxehtë, gaforre shkopinj.

3. Çad : Abubakar Familja nga kampet e refugjatëve Bridzhinh.
Kostoja javore e ushqimit: 685 Qendrore Afrikane AQF franga ose 37 rubla.


Ushqim i preferuar: supë me mish qengji të freskëta.

4. Kuveit : Familja Al Hahhan nga Kuvajti.
Ushqim javore kushton 64 dinarë ose 6644 rubla.
Recetë Family Corporate: BIRYANI pule me oriz basmati *.
* BIRYANI - një pjatë me oriz dhe perime me shtimin e mishit, peshkut apo vezë.

5. SHBA : Familja Revis e Karolinës së Veriut.
Kostoja javore e ushqimit: 342 USD ose 10 260 rubla.
Ushqim i preferuar: spageti, patate, mish pule susam.

6. Meksikë : Familja Kazales e Cuernavaca.
Kostoja javore e ushqimit: 1863 pesos meksikan apo 5670 rubla.
Ushqim i preferuar: pizza, gaforre, makarona, mish pule.

7. Kinë : Familja Dong i Pekinit.Kostoja javore e ushqimit: 1 234 juan ose 4650 rubla.
Ushqim i preferuar: mish derri rosto në salcë e ëmbël dhe kosi.

8. Poloni : Familja Sobzhinski i Konstancin-Yezorna
Kostoja javore e ushqimit: PLN 582 ose 4530 rubla.
Corporate recetë Familja: këmbë derri me karrota, selino dhe pastinak.

9. Egjipt : Familja Ahmed i Kajros.
Kostoja javore e ushqimit: 388 paund egjiptiane, apo 2070 rubla.
Nenshkrimi Receta Familja: Qengji me bamje **.
** Marka Konvertabile - perime, shije kryq në mes asparagus dhe patëllxhan.

10. Ekuador : Familja Ayme e Ting.
Ushqim javore kushton 32 dollarë apo 960 rubla.


Recetë Family Corporate: supë patate me lakër.

11. SHBA : Familja Cave nga Kalifornia.
Ushqim javore kushton 159 dollarë ose 4.770 rubla.
Ushqim i preferuar: merak viçi, supë ushqim deti, kos i ngrirë me manaferrat dhe akullore.

12. Mongoli : Batsuuri Familja nga Ulan Bator.
Kostoja javore e ushqimit: 41 986 MNT Mongolian ose 1 200 rubla.
Corporate recetë Familja: manti qengji.

13. Britani e Madhe : Beynton Familja e Kollinhborn Dasisa.
Kostoja javore e ushqimit, 156 paund ose 7590 rubla.
Ushqim i preferuar: sanduiçe avokado me majonezë, karkaleca koktej, tortë me çokollatë me krem ​​karamel i butë dhe krem.

14. Butan : Familja Nemhey nga fshati Shinhhey.
Kostoja javore e ushqimit: 225 rupees Bhutanese apo 150 rubla.
Nenshkrimi Receta Familja: Mish derri me kërpudha dhe djathë.

15. Gjermani : Familja Melander e Barhtehayde.
Ushqim javore kushton 375 € ose 15 000 rubla.
Ushqim i preferuar: patate të skuqura me qepë, proshutë dhe harengë, petë skuqur me vezë dhe djathë, pica, vanilje buding.