Mashkull plastike - trup të bukur të modës


 • Mashkull Kirurgjisë Plastike
 • falloplastiki
 • Burrat dhe gratë janë drejtuar operacionet
 • Rreziqet burra plastike

 • Mashkull Kirurgjisë Plastike

  Për më tepër, pasi burri i saj i zbuluar mrekullinë
  kirurgji plastike. Në botën e sotme, rreth 17% e vizitorëve
  Klinikat plastike të specializuara - burrat. A mendoni se
  vetëm yjet e filmit dhe pop, e cila mbështetet gradën "shikoni për
  100 "? Gabuar. Edhe në qoftë se ish-kryeministri italian Silvio
  Berluskoni ka hapur deklaroi se heqja e bërë, çfarë pastaj mbetet e
  njeriu i thjeshtë? Kjo është, ata nuk kanë asgjë për të qenë i turpëruar me.

  Ne jemi të

  kjo ndjenjë nuk është e ndryshme nga Perëndimi. "Sot shumë
  ndryshuar, ndryshoi mentalitetin, në qoftë se ju do të - thotë modës i ri
  kirurg i njohur plastik Vladimir Tapia. - Më parë i vërtetë
  tip mashkull u përfaqësua nga kush? Djalë i pastër i vrazhdë me një të shkurtër
  prerje, i cili mund të mirë dhe me zë të lartë betimit. Por kohët kanë ndryshuar,
  dhe njeriu u bë i ndryshëm. Lloj shfaq e njerëzve me të menduarit e ri: njeri
  duhet të duket e mirë, vishen mirë dhe të ujdisur mirë.

  Para
  ajo u konsiderua si një privilegj femër. Tani shumica e njerëzve mendojnë dhe
  të kujdeset për veten, madje pazar i lumtur për të shkuar. Këta burra


  krejtësisht lloj i ri tradhtuar zakonet e tyre dhe i shëmtuar i tyre
  barku i madh, ata filluan të i kushtoj vëmendje për shëndetin, e saj
  pamja, dhe si rezultat, ndryshuar mënyrën e tyre të jetës - kështu që tani ata
  bëni pazar në sallonet e bukurisë, blej kozmetike e tyre dhe
  Rekomandojë për një tjetër kirurg plastik i besueshëm. "  plastikës në lidhje me këto trende vjen koha të nxehtë. Që nuk ka
  kërkesa, nuk ka furnizim. Tani mjekët duhet të punojnë më shumë
  Dikur, njerëzit pothuajse askush mendimit të produkteve të reja dhe teknologjive
  Ata kishin një, dy dhe fundin. Dhe tani zonë ka kirurgji plastike
  madje ndarë në meshkuj dhe femra.

  Tregu ka një vend të ri. Në
  kirurgji plastike mashkull ka honed teknikat e reja,
  ofrohet diçka ofruar ndonjëherë për gratë dhe
  zhvilloi një operacion të mahnitshme.


  falloplastiki

  Operacionet
  jo vetëm për të rritur dinjitetin seksual mashkullor, por edhe për vet
  Shërim të plotë nga trauma. Kjo markë të re
  operacion sapo është shfaqur në botën e kirurgjisë, por të tronditur
  popullsia mashkull. "Operacioni është i komplikuar, por tepër interesant,
  - Komente nga Vladimir Tapia. - Në test injektuar silikoni, dhe nuk mund të jetë
  mendoj se personi kishte ndonjë problem.

  Mjaft i zgjuar për të

  se duke përdorur rregullim pakomplikuar mund të shkaktojë njerëzit
  mbledhje në të do: shtyp një koqe, e cila
  vepron si një pompë dhe ju lutem. Për më tepër, mbledhje mund të shkaktojë
  si shumë herë si ju dëshironi! Nëse nuk funksion riprodhues
  prekur nga trauma, pacienti mund të lehtë
  fitojnë dhe pasardhës. Ju shikoni, sepse është e rëndësishme për një njeri për të ofruar
  kënaqësi grua, dhe funksion kur njerëzit e tij të humbur, ajo
  është një tragjedi. Prandaj, mjekët dhe falloplastiki krijuar.
  Teknikë Sot grihë në përkryerje. "

  Sigurisht,
  falloplastiki - operacion i ri.

  Por për të, historitë e plastike
  Kirurgët janë kërkesa të pabesueshme. Më rrallë se hundë plastike,
  por ende. Dhe pastaj se e lumtur, kjo është thjesht plastike mashkull
  operacion. Është e padrejtë, pasi ajo është për burrat dhe gratë.


  Burrat dhe gratë janë drejtuar operacionet

  Vladimir
  Tapia tha se aktualisht më popullor në mesin e njerëzve "zonave të veçanta
  vëmendje "- barku dhe mjekër. Politikanët, deputetë, biznesmenë,
  Guvernatorët dhe vetëm shikuar një e kthen njeriun në klinikat
  kërkesë për të hequr qafe e mjekër të dyfishtë. Shpesh ata e bëjnë Liposuction
  (Yndyrë Nxjerrja) dhe heqjen në zonë.


  Pothuajse të gjithë të njëjtën gjë
  njëjtë si në femra.

  Nga stomaku - një tjetër histori. Me barqet
  një mjek ardhur në pritjen që nga burrat 35 vjeç. Përse
  kështu që më vonë në qoftë se stomaku janë shpesh rritet në 30? Prandaj, sipas
  Kirurgët që moment historik burrë 35 vjeçar nuk kishte realizuar si
  një biznesmen i suksesshëm, dhe pyetja e barkut nuk është relevante. Për shembull, ai
  lehtë mund të shkoni në palestër. Ata që punojnë 24 orë në ditë,
  Unë dua të drastike masat me efekt të menjëhershëm. Operacioni për burra
  barkut rrënjësisht i ndryshëm nga një operacion të tillë në barkun e tij
  femër, anatomi ende i ndryshëm. Në qoftë se një grua ka për të

  të jetë formë të rrumbullakosura, burrat - "bar çokollatë". Prandaj, ndryshe
  teknologji.

  "Po, sot është e aftë të kirurgjisë plastike
  kthehet një burrë në një Apollo vërtetë - duke qeshur Dr. Tapia. - Ne
  artificialisht mund të krijojnë në stomak e tij "sheshe", simulimin e vërtetë
  muskujve. Kjo punë në yndyrë. " Në përgjithësi, burrat
  Plastike sot ofron shumë gjëra interesante. Kohët e fundit,
  u bë operacion shumë të njohura nga të cilat janë krijuar fryrë
  muskujve. Meshkujt, për shembull, është tani lehtësisht të bëjë protezë gjirit
  për të krijuar volum dhe gjoks lehtësim. Por, ndryshe nga

  Burrat protezë e grave të vënë më të rrepta dhe të shtrënguar
  protezave në formën e muskujve. Si rezultat, ajo kthehet imitim fryrë
  gjoks.

  Një nga burrat më të njohura në operacionet -
  ashensor (ashensor). Heqjen e moshës burrat gratë shumë më të moshuar.
  Lëkurës për burra është rougher dhe më pak objekt i kohës. Pra, në përgjithësi njerëzit
  duket 40 vjet më e re se gratë e njëjtë të moshës, dhe në qoftë se kjo grua
  mosha ashensor tashmë në dispozicion, njeriu i dhjetë vjet mund të për
  Kjo nuk është që të mendoj. Ai përmend heqjen afër 50 vjet.

  "Megjithatë,
  - Thotë Plastic Surgeon Vladimir Korczak - përfitimet nga ky
  burrat operacion nuk e vlerësojmë.

  Për një arsye të thjeshtë: ata nuk e bëjnë
  të madh të tifozëve në periudhën postoperative. Ajo duhet të jetë i veshur
  dressings nevojshme, dhe në qoftë se një grua është në gjendje për të fshehur ato nën një shami,
  parukë ose shall, meshkujt veshin fashë posleliftinhovyy pa hequr,
  brenda dy javësh, shpesh thjesht e padurueshme. Por ata që guxojnë të
  Periudha e gjatë rehabilitimi, marrë rezultate të shkëlqyera. "


  Në të ardhmen e afërt, mjekët gjithashtu parashikojnë një bum në burra
  Blepharoplasty (qepallë). Tashmë, ky operacion përdor
  sukses pabesueshme. Meshkujt duan të heqin qafe çanta nën tmerrshme
  sytë dhe duken mirë.

  Por ndryshe nga gratë që
  duke përdorur blepharoplasty duke kërkuar për të përmirësuar dhe burrat pomolodshaty
  vijnë te mjeku me një frazë të vetme: "Doktor, unë nuk e pi, por shikoni
  Më pëlqen alkoolike. A diçka. " Dhe ata e bëjnë. Nëse ju jeni
  e di se sa njerëz të famshëm të shikojmë në ju me ekranin e tyre televiziv
  Sytë reja.

  Por pjesa më e popullarizuar e fytyrës mund të konsiderohet
  hundë. Ai i do njerëzit e tij për të riciklojnë. Mos të jenë të bukur,
  dhe sepse burrat shpesh deformuar hundë (lufton, bie,
  plagosje). Prandaj - frymëmarrje probleme, zemrën. Në këtë kuptim njeriu
  shikon se si të rhinoplasty kirurgji nuk është për të përmirësuar pamjen,

  dhe trajtimet e nevojshme.


  Rreziqet burra plastike

  Çfarë
  rrezikon të njerëzve, duke shkuar nën thikë e një kirurg plastik? Prandaj, dhe kjo
  grua. Ju gjithmonë duhet të referohen vetëm profesional, si në
  vë çdo transaksion, madje aq e thjeshtë si duke hequr
  Lythat janë potencialisht të rrezikshme. Por edhe në qoftë se ne jemi duke folur për
  profesionistët, ajo është ende e mundur për të garantuar absolute
  rezultat.

  Ka një numër të operacioneve që janë potencialisht
  rrezikshme nëse ata nuk janë të përgatitur siç duhet. Këto çuditshëm
  Operacionet janë shpesh jo të përshtatshme të korrigjimit të saktë, dhe duhet të jenë të njohur me
  detaje dhe në gjendje për të numëruar të gjithë të drejtë.

  Një operacione të tilla si
  dikur Abdominoplasty (plastike të barkut). Mjekët e quajnë atë një i fshehtë
  operacion sepse në qoftë se ajo nuk e ka përgatitur tërësisht, ajo krijon
  shqetësohet shumë. Të gjykojë për veten tuaj: në operacionin duhet jo vetëm
  të hequr dhjamin e tepërt dhe të bëjë "bar çokollatë", por fjalë për fjalë të krijojë
  Butoni i ri bark!

  Një tjetër operacion i ndërlikuar - mbi qepallë më të ulët. Lëkurë
  të gjithë njerëzit janë të ndryshëm dhe kanë karakteristika të lidhura me moshën: dikush kishte
  shtrihen, dhe dikush si gome. Shtrihet dhe shtrihet në operimin
  tryezë dhe mjeku papërvojë dëshiron për të hequr sa më shumë dhe sa shumë më tepër. Dhe
  atëherë mund të ndodhë që sytë nuk e ngushtë.

  I tretë
  gjë delikate - rhinoplasty (plastike hundë). Ajo thjesht duket se
  joproduktive hundë: shpesh mjeku shikon pacientin pas operacionit dhe
  mendon se çdo gjë doli e "pesë plus", dhe dy javë më vonë në
  hundë i pasaktë llogaritje mund të bien ose ngasin lart. Me përvojë
  Kirurgët argumentojnë se çdo karamele hundë mund të bëhet nga thjesht
  Mjeku duhet të posedojnë teknologji të shkëlqyera.

  Restauruar
  Burrat si dhe për gratë, dhe edhe më të shpejtë. I vetmi ndryshim
  teknologjitë: për shembull, meshkujt heqja shtresë hedhur
  mënyrë krejtësisht të ndryshme, në mënyrë që vija e rritjes së flokëve në veshin e meshkujve

  shell është trajektore krejtësisht të ndryshme.

  Qartë
  një, njerëz të fituar të drejtën e tyre për të kirurgjisë plastike. Kjo është
  do të thotë se kirurgët dhe shkenca janë në kërkim të mënyrave të reja, teknologjitë e reja dhe i ri
  rregullat. Zakonisht burra dhe vetëm burrat.