Çfarë bëjmë tingujt e trupit


 • Nëse zëri nazale
 • Nëse jeni të shqetësuar burping
 • Nëse ankimeve në bark
 • Nëse gazrave të shpeshta
 • Nëse gërhitës torturuar
 • Nëse joints crunching

 • Nëse zëri nazale

  Përse? Arsyeja më e qartë për këtë telashe -
  hundë i lëngshëm.
  Nëse problemet me hundë ju nuk jeni atje, ju lutem
  Vëmendje në fytin tuaj dhe mushkërive. Përkundrazi, ajo ka akumuluar gëlbazë,
  i cili nuk lejon kalimin e lirë të ajrit - kështu shëndoshë
  efekt.

  Çfarë duhet të bëni? Nëse formimi i mukusit shkaktuar
  alergji të ftohtë ose sezonale, të shpëtoj prej tij do të ndihmojë larë
  shëllirë ngrohtë. Shpërndajë një gjysmë lugë çaji kripë në 100 g ujë dhe
  zakapayte në të dy vrimat e hundës dhe pastaj vysyakayetesya.

  Përsëritur 3 herë në ditë.

  Kur është koha për të parë një mjek? Nëse lagështi vjen nga kollë dhe
  ka një ngjyrë të verdhë; nëse gjendja e keqe e juaj zgjat më shumë se 10 ditë; nëse
  soprovozhd shtet shkarkon dhimbje koke në ballin.


  Nëse jeni të shqetësuar t belching

  Përse? Së pari, ju mund të përtypë pak
  ajër me ushqim. Kjo ndodh më shpesh kur hamë supave -
  si goja gjerësisht e hapur për të përtypë një lugë. Së dyti,
  belching mund të tregojë një gjendje si gastroesophageal
  zbaticë. Ajo shkakton overeating apo presion të tepërt në stomak
  (Sepse gromësij shpesh të shqetësuar për gratë shtatzëna). Tjetër
  Efektet e zbaticë mund të jenë dhimbje gjoksi, dhimbje të fytit,


  ngjirurit e zërit dhe halitosis.

  Çfarë duhet të bëni? E pra, për të filluar për të folur në
  ushqim dhe nuk e përtyp çamçakëz. Përdorimi i pijeve të gazuara edhe
  mund të shkaktojë regurgitation. Por në këtë rast, në qoftë se nuk gromësij
  shoqëruara me sëmundje. Nëse shkaku i të gjithë zbaticë, të përpiqet të bëjë
  pjesët vakte më të vogla dhe më të shpeshta, pini pak kafe, të hahet
  çokollatë, qepë dhe hudhër.

  Kur është koha për të parë një mjek? Nëse simptomet zbaticë të ndodhë më shumë se një herë në javë, sidomos gjatë natës.


  Nëse ankimeve në bark

  Përse? Në mënyrë tipike, këto tinguj janë të shkaktuara nga i thjeshtë
  kontraktimet e stomakut apo zorrët dhe proces i lidhur normal

  tretje. Megjithatë, nganjëherë ankohen stomak mund të botojë tuaj
  shtet mendor - kur ju jeni nervor, pothuajse të gjithë muskujt në tuaj
  Trupi tensionuar deri spontanisht.

  Çfarë duhet të bëni? Never mind. Nëse vëreni se bezdisur
  është konsumi i ushqimeve të caktuara, mos hani ato. Nëse hungërimë
  veçanërisht të shqetësuar gjatë ditëve kritike, të përpiqen për të marrë
  250 mg të magnezit gjatë natës, thotë Dr Diana Taylor.

  Kur është koha për të parë një mjek? Nëse ka ndonjë bezdisur
  Situata më shumë ose më pak të tensionuar, të konsultoheni me një specialist. Ai
  mund të përshkruajnë mënyrën antispasmodic lehtë.


  Nëse gazrave të shpeshta

  Përse? Deri në njëfarë mase kjo është normale
  Procesi - trupi juaj është i liruar nga stomaku goditur ajrin dhe

  gazra të tjera që rezultojnë nga tretje. Mesatarisht,
  Man prodhon gazra gati 20 herë në ditë - dhe kjo është e par për kursin.
  Zakonisht evolucioni i gazrave të shkaktojnë produktet e mëposhtme: fasule,
  Sweeteners artificiale (sorbitol dhe xylitol), disa patate
  patate të skuqura, fruktoza dhe lactose (dmth pothuajse të gjitha produktet e qumështit), dhe
  lakër dhe të gjitha llojet.

  Çfarë duhet të bëni? Hani më pak gaz-formimin ushqime dhe përtyp ngadalë.

  Kur është koha për të parë një mjek? Nëse emisioneve të gazit
  shoqërohet me dhimbje në stomak ose zorrët, kapsllëk,
  diarre ose bloating. Këto simptome mund të tregojë
  sëmundje zorrë apo intolerancës ushqimore.


  Nëse gërhitës torturuar

  Përse? Më të gërhitës ndodh kur muskujt dhe
  indet e tjera të fyt të relaksoheni dhe të dridhen nën ndikimin e juaj
  frymëmarrje. Disa njerëz gërhij shkaktojë disa dhimbshme
  Statusi dhe simptomat në disa kjo ndodh vetëm si edhe dikë
  duket për shkak të libacionet e tepruar të alkoolit ose overeating
  para se të shkojnë në shtrat.

  Çfarë duhet të bëni? Nëse ju pereyily ose piu mirë,
  fle në anën tuaj. Ndonjëherë gërhitës mund të jetë i lidhur me mbipeshë - atëherë
  përpiqen për të humbur një paund disa.

  Kur është koha për të parë një mjek? Nëse ju bëni të zgjoheni nga
  gërhitës vetë ose të ketë vështirësi në frymëmarrje gjatë gjumit.
  Ndoshta Gërhitës është shkaktuar nga kushte të tilla si astma përgjumur - ajo mund të

  të çojë në çrregullime të rënda të gjumit dhe madje edhe sëmundjet e zemrës.


  Nëse joints crunching

  Përse? Nëse kryq nuk është i shoqëruar me dhimbje
  Ndjenjat, ju nuk duhet të shqetësohen. Zë vjen nga flluska
  ajror në lëngun që mbron nyjeve tuaja, ose nëpërmjet një tension
  Muskujt e shkaktuara nga stresi apo lodhja.

  Çfarë duhet të bëni? Ushtrimi qafën dhe wrists dy herë në ditë; të nënshkruajë për një masazh ose yoga për lehtësimin e stresit dhe relaksohuni muskujt.

  Kur është koha për të parë një mjek? Si me përtypje
  ka dhimbje ose tumore. Ata mund të jenë rezultat i lëndimeve ose
  një trajnim atletike apo tregojnë zhvillimin e osteoarthritis.