Ilaçet të ndryshojë hairstyle tuaj
Hair - një pasqyrë e të gjithë organizmit. Ato pasqyrojnë
Operacioni i duhur i të gjitha sistemet dhe organet e brendshme, dhe më pak përçarje
së pari për të sinjalizuar një problem. Sipas një prej hipotezave
shkencëtarët, flokët është e lidhur edhe me aftësinë e trupit
tolerojë stresin. Nuk është çudi se ka një perceptim se "të gjitha sëmundjet e nervave." Përveç
si kohët e fundit zbuluan, humbje e flokëve mund të tregojë aktiv
jo vetëm prania e sëmundjeve, por edhe që personi përdor
droga të caktuara.

Si për të treguar dermatologists britanikë nga Universiteti i
Newcastle, medikamente të caktuara mund të shkaktojnë rrit humbjen e flokëve,

dhe për të promovuar ndryshimet themelore pamjen. Mjekësor
droga që janë projektuar për të normalizuar presionin e gjakut,
Trajtimi i puçrra fytyre, depresioni, epilepsi dhe psoriasis mund të kontribuojë në fillim
Baldness mund të kthehet në një zeshkane zeshkane dhe anasjelltas, dhe madje edhe ndryshim
Struktura e flokëve, nga kaçurrel për t'i bërë ato të drejtë. Ajo ishte gjithashtu vuri në dukje se në flokë
shpesh bien në gratë marrjen afatgjatë oral
kontraceptivët dhe pastaj befas u ndal duke marrë. Fakti që
pilula e kontrollit të lindjes që përmbajnë antiandrogens, të cilat reduktojnë rrezikun e humbjes
flokët. Kur një grua e ndalon marrjen e kontraceptivëve oral veprim


përfundon antiandrogenic dhe sasia e flokëve bëhet më i vogël dhe cilësi
më keq.

Një surprizë ishte fakti se flokët mund edhe
bien nga të provuar dhe njohur analgjezik dhe antipiretik
drogat si ibuprofen. Në Shtetet e Bashkuara bëri një anketë në mesin e rregullt
duke marrë drogë, e cila rezultoi zbuloi se flokët
filluan të bien rëndë më shumë se gjysma e mori. Ndikimi
përgatitjet për flokët mund të zgjasë për një periudhë prej dymbëdhjetë muajsh pas
ndërprerje. Autorët këshillojnë se nëse gjatë
duke marrë ilaçe të tjera të caktuara që ju të vini re se flokët tuaj kanë ndryshuar

ose jashtë filluan të bien, të jetë i sigurt për të tregoni mjekut tuaj në lidhje me të. Plotësisht
ka gjasa që ai do të zgjedh për ju një tjetër të drogës, po aq efektive, por
që ruajnë bukurinë e flokëve tuaj.