Ngrirja darkë të përgatitur ushqim të lehtë dhe të shpejt


 • Si për të lehtësuar familjen?
 • Ku të fillojë?
 • Çfarë mund të jetë i ngrirë?
 • Çfarë ngrirë?
 • Sa kohë mund të ruajë ushqime të ngrira?
 • Cili është përfitimi i ngrënies të ngrira të gatshme?


 • Për fat të mirë, gratë dhjetëra sot Ndihmës
  ekonomi. Makinë larëse dhe pjatalarëse, Multicookings, toasters dhe
  kos, krijues bukë dhe blender. Ende periodikisht çdo ballafaqohet
  se ora pothuajse në mesnatë, të marrin deri në gjashtë në mëngjes dhe në darkë të nesërmen
  nuk është gati. Dhe nuk ka fuqi të skuqura qofte, mish të mbështjellur me fletë metalike. Si rezultat i kësaj,
  burri dhe fëmijët të gatuaj një makarona dhe sallam.

  Ku është dalja?

  Si për të lehtësuar familjen?

  Dhe nuk ka. Mbushur e tij në shtëpi kuzhinë cutting-edge
  teknikë, ne harruan frigorifer banale. Jo, natyrisht atë
  shpesh një copë mish ose peshk, por deri shkrirë deri Përgatitja ...
  Ndërsa nuk është një opsion i lehtë dhe fitimprurës - ngrirë ushqime të gatshme.

  Ju mund të ngrijë pothuajse çdo ushqim që është i përgatitur më shumë
  gjysmë ore. Sigurisht, oriz dhe hikërror ngrirja nuk ka kuptim, por duzinë
  meatballs, speca mbushur, biftek, peshk pjekur dhe më shumë - atje.
  A kjo e drejtë?

  Ku të fillojë?

  Ju duhet të fillojë me marrjen e një listë të produkteve për një rritje


  supermarket. Kur planifikoni për të blerë dy £ e troftës, të hyjë në listën dy herë
  më shumë. E njëjta gjë do të zbatohet për çdo produkt për rrjedhën kryesore -
  mish, peshk ose pulave.

  Blerja e një shtëpi, dhe një ditë pushimi në krijimin e një shtëpi
  rehati dhe gatim për disa ditëve të ardhshme. Përgatit peshk - jo
  Merrni kohë për të bërë disa servings shtesë. Gjithsesi duart janë
  pista, larë enët dhe tigan ose vetëm i nxehtë. Vendos në
  anë e numrit jeni duke planifikuar për të ngrënë ditën tjetër. Këto
  copa të bëhet rezervë juaj strategjik.

  Vlim supë për supë - zakonisht i njëjtë: të gatuar dy herë.


  Nuk ka humbur, por do të shpëtojë një familje të uritur gjatë lodhjes suaj.

  Çfarë mund të jetë i ngrirë?

  Çdo gjë. Supë, burgers, Stews, i mbushur,
  speca të mbushur, oriz, peshk dhe mish steaks, pulave gatuar dhe ndonjë
  Enët e tjera që familja juaj janë klasifikuar si i madh.

  Çfarë ngrirë?

  Opsionet për paketim disa enët kryesore. Ajo mund të jetë
  qese plastike të madhësive të ndryshme, film ushqim, letër varaku, termike
  (Letër pjekje), enë plastike. Zgjidhni atë që ju preferoni.
  Rregulli kryesor: për çdo pjesë - kapacitetin e saj. Pra familja juaj nuk është
  do mister mbi pjesë të mesme.

  Sa kohë mund të ruajë ushqime të ngrira?

  Nëse temperatura juaj frigorifer është e saktë (jo
  ushqimi lart-5oS), atëherë mbani të ngrira të gatshme mund të jetë 3-4 muaj.

  Cili është përfitimi i ngrënies të ngrira të gatshme?

  Paramendoni se në disa javë ju janë të varrosur në
  frigorifer për disa servings e kursit kryesore. Tani imagjinoni se si ajo do të
  tuaj duken mbrëmje kur ju nuk keni në frigorifer gati për darkë, dhe burri im dhe
  Fëmijët fillojnë të ecin në qarqet duke i kërkuar në qoftë se ne hamë. Në këtë pikë ju
  duke hedhur një tenxhere me oriz të valë filxhan ujë dhe lazily pasi rrafshoj sallatë të freskët
  perime, duke thënë: "Salmon me salcë krem, qofte steamed, viçi stroganof, pancakes me mish, bërxolla derri, mëlçisë ... i cili dëshiron që?

  »

  Impresionuar? Ju bast! Për më tepër, ju nuk keni nevojë
  mister mbi pjatë i përzemërt, dhe madje edhe një zgjedhje në restorant.
  Dhe ju të gjithë
  vetëm duhet të hiqni familjes vakte të urdhëruara nga frigorifer dhe rinxeh ato
  multyvartsi në furrë ose në mikrovalë. Dhe ujq janë ushqyer dhe ju mund
  të pushojnë, nuk i kalbur në kuzhinë.