Fëmijët konceptuar në dhunë, është më mirë të mos për të lindur


 • Është koha për të ndryshuar kursin
 • Shkatërrojë në rrënjë
 • Sëmundjet seksualisht të transmetueshme

 • Është koha për të ndryshuar kursin

  Në raste të tilla, statistikat e hedh lart duart pafuqishëm. Gratë fshehur atë nga fatkeqësia e tij. Fati i fëmijëve të përdhunuesit, ka shumë të ngjarë të duhet të shikoni për fëmijët - "refuseniks". Për çfarë është guximi e pabesueshme e nevojshme të ketë një grua për të dashur fshatar produkt humbje e dëshirës seksuale.

  Megjithatë, ju mund të shikoni për këta fëmijë, por tani të gjetur ata - vështirë se. Jo gjithmonë them femrat, për çfarëdo arsye fëmijët e lindur në maternitete leje. Shtatzënia nga gruaja e dhunshme jep jo më pak vuajtje se fakti i çnderim, kështu që shumë viktima të preferojnë për të fshehur tronditjen e tij edhe nga miqtë e ngushtë.

  Unë kam qenë i tmerruar përpara për ciklin e ardhshëm menstrual.

  Prandaj, pas fatin e shtëpive përdhunuesit e fëmijëve të tretur në heshtje në dimensione n. Dhe kjo ishte mirë. Le të jetë kështu. Kështu ajo do të jetë më mirë. Dhe nënat e tyre mund të them diçka

  Sapo kam quajtur redaktorin e një vajze të vogël pranë qytetit të Moskës. Pas dy viteve të përdhunonin shtatë herë. Në dëshpërim, ajo vendosi të konsultohet se ajo të bëni tani - "? Jashtë qytetit apo diçka, lë". Dhe unë kështu të kërkuar për të thënë për të, para së gjithash, ju duhet të ndryshojë kursin. Por ajo tha. A nuk e kuptoni. Nëse ju dëgjoni të vërtetën - vepër dhe urrejtjen. Për shumicën e përdhunimit ato gra që janë të gatshëm për të bërë ato të përdhunuar.


  Për vetëm një kurs, kreu i kthyer, duke kërkuar pamje mund të përcaktohet grua, jo të sigurt, jo njeri oblaskav nuk e ngarkuar me moralin. Një përdhunues, edhe pse ai bastard, por një ndjenjë dhe përvojë është. Dhe gjithmonë të llogaritur një grua i gatshëm për një moment, roll kureshtje me këmbë pranë portës.

  Ky fati përdhunuar në mënyrë të përsëritur duket vetëm i egër për shkak të të tjerëve nuk e dinë. Dhe ata janë. Dhe shumë prej tyre. Për shembull, rasti, më tha një nga pjesëmarrësit e historisë, primitive outrageously. Dy girlfriends shkoi për të pushuar në jug. Takua me bukur gay guys.

  Fillimisht duke fun në plazh.
  Pastaj shkoi në male "ngjarje të shikojnë." Dhe ka tenda thyer tashmë. Fëmijët mori për të çlodhur egër. Javë u ul Girl lidhur në pemë blizrastuschim, gjithmonë i gatshëm për të shërbimit gjashtë pushuesve ... atje ishte një i mëshirshëm - ata fshij bruises.

  Hani, pini ofroi kur i çmendur vodka hlopchato harruar rreth tyre. Së pari një vajzë më të mëshirës buzët shpresuar kafshuar pëshpëriti atë në veshin tuaj, dhe vendosi për të le të shkojë. Nuk zgjidhen dhe nuk le të shkojnë. Por sinqerisht shpjegoi se ajo ishte e miqtë e tij dhe kundër rregullave, ai nuk do të shkojë. Ai shtoi simpati për të kanë vuajtur pak, së shpejti çdo gjë do të përfundojë - sepse ato lënë skajet ... pesë ditë.

  Atëherë me të vërtetë të lirshme dhe u lirua. Në ikje, siç pritej, të kërcënuar - nëse ndonjë gjë, thonë ata, është se dhe po ... unë shkova. Vajzat gjithashtu menjëherë tren - dhe në shtëpi. Në përgjithësi, pjesa tjetër

  Sa durochek, lotët mbytje, duke kujtuar përvojat, skukozhivayutsya vetëm nën mbulon - kush e di? Unë mendoj se ka shumë. Unë mendoj se qëllimi i vërtetë i dhunës seksuale është shumë më e madhe se sa ne mund të imagjinohet. Si dhe çfarë të ndihmojë atje? Për të qenë i sinqertë - Unë nuk e di


  Shkatërrojë në rrënjë

  Është shumë e vështirë - për të harruar e keqe, por e nevojshme. Unë në thelb të bërë atë përfundimisht. Pra mercifully kujtesës tonë punon - kjo është më kujton e ngjarjeve të lumtur.

  Dhe mjerë gradualisht shkatërron kujtesën, ngjarjet e para bojë të zbehtë, i zbardhur atëherë shfaqen dështime, të cilat zhduken disa fragmente të ngjarjeve, dhe në fund, ka dhimbje, nuk është vetëm trishtim më pak katastrofike. Ju duhet të ketë qenë me viktimat e dhunës, nëse jo dy gjëra - një e shtatzënisë të jetë e mundur dhe sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Ata lënë plagët shtesë mbi shpirtin. Por këtu edhe ilaç mund të ndihmojë për të hequr qafe e problemeve.

  Shtatzënia e padëshiruar mund të përpiqet të shmangë duke përdorur metodën e kontracepsionit të urgjencës. Në parim, kjo është tashmë e njohur gjerësisht. Ekspertët ofrojnë dy metoda. Së pari, është kontraceptivi hormonal.

  Droga kontraceptive janë të larta në hormonet nuk i japin një vezë të fekonduar për të bashkëngjitni për të rreshtim mitrës. Ata duhet të marrin menjëherë pas seksit të pambrojtur - brenda 48 orëve të para. Fillimisht, 2 tableta dhe 12 orë 2. Nuk ka mjekim që "punojnë" në një gamë të ndryshme për të ndihmuar brenda 72 orëve.

  Në parim, bërjes së shënimeve me shkrim të kontraceptivëve oral, si ata mund të përdoret si një emergjence dhe çfarë dozë. Megjithatë, është më mirë që të konsultoheni me mjekun. Le ekspert do të zgjedhin të drogës të mirë. Sepse kjo është koha. Dhe flasim për përdhunim nuk është i nevojshëm nëse excruciatingly dhimbshme.

  Ju thjesht mund të gënjejë, për shembull, gjatë raportit seksual thyen prezervativi.

  Sigurohuni që të mbani në mend se kjo metodë është e njohur aq mirë që ajo mund të përdoret vetëm në raste urgjente. Nuk është e mundur që të përdorin atë për mbrojtje të përhershme nga shtatzënia e paparamenduara.

  Mënyra e dytë - pajisje intrauterine. Nëse ju vetëm të hyjë në të, atëherë shtatzënia mund të mos ndodhë. Spiral është një acarim konstante në mukozën, e cila, si në rastin e tableta, pengon një vezë pllenohet të bashkëngjitni në mitër. Pajisja Megjithatë intrauterine si një metodë emergjente të parandalimit të papëlqyeshme.

  Bëj një mjek mund të spirale. Ai së pari vendosi të marrë një shtupë për analiza dhe studime të tjera të kryera dhe prymiryatysya. A po vjen ora ... kontracepsioni Oral sigurisht i përshtatshëm.


  Sëmundjet seksualisht të transmetueshme

  Problemi i dytë - seksualisht sëmundje që mund të infektojnë përdhunues transmetohet. Ajo duhet të kihet parasysh disa pika. SST famshme tani ka disa dhjetëra. Edhe cystitis në listën e bashkangjitur të infeksioneve seksualisht të transmetueshme, si jo higjenike i kryer gjatë marrëdhënies njeri mund të lëkundur agjent shkaktar brenda gruas. Jo të gjitha infeksionet gjenitale janë të trajtohen në mënyrë të barabartë. Dhe është e qartë në këtë drejtim sesa për sigurinë dezinfektuar, në qoftë se ju nuk e dini se çfarë saktësisht mori infeksionin.

  Prisni të manifestimit të sëmundjes, të dinë se si për të trajtuar - shumë i trashë.

  Pra, më të zgjuar të vazhdojë si më poshtë. Në dezinfektim preventiv duhet të shpenzojnë për sëmundjet e mëdha. Është më mirë për të përdorur drogë ose CHLORHEXIDINE miramistin. Ata thjesht janë shitur në farmaci. Si për të përdorur - përshkruar në udhëzimet. Dhe pas 2 javësh duhet të kalojnë testet. Nëse nuk ka infeksion seksual nuk ka provuar - që është qetësuar vetëm poshtë.

  Nëse ju të zbuloni diçka të pahijshme, nuk panik, sepse në të sëmundjeve ngjitëse seksuale fillestare fazë mund të trajtojë lehtësisht.

  Në përgjithësi, këto probleme mund të përballen. Një tjetër gjë - nëse shtatzënisë promorhaty. Unë kam për të lindur. Si, atëherë, që të mbetet shtatzënë, të edukuar veten ose të heqë dorë në spital? Kjo është pyetja më e vështirë.